Titulka O nás Program Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


1. jún v Budatku
Milí priatelia, Budatko bude 1. júna otvorené doobeda 9.30-11.30 a poobede 16.00-18.00. V tento deň budú deťom k dispozícii zdarma nasledovné aktivity: tvorivé dielničky v priestoroch obývačky, vodné hry na terase (len v prípade pekného počasia), hernička, trampolína a montessori kútik v skrátených 20-minútových intervaloch (aby sa mohlo prestriedať viac detičiek). Prosíme Vás, aby ste počas návštevy nezabudli vyzúvať svoje deti pri prechode z vonkajších priestorov do vnútorných. Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na Vás! Budatko.
Vodné hry 2016
Slniečko hreje, vonku konečne teplúčko, a my sme sa rozhodli, že tento rok nebudeme s vodnými hrami dlho otáľať. Od júna sa na vás tešíme každú stredu doobeda a to až v dvoch termínoch. Z dôvodu využívania škôlkarskeho ihriska škôlkarmi budú vodné hry trošku okresanejšie, využitá však bude celá terasa. čaká Vás aj jedno nové stanovište - vodné guľôčky. Pre konkrétne termíny a časy sledujte prosím semafor. Ak ste prihlásení a máte zelenú guľôčku, nezabudnite detičkám zbaliť aj vecičky na prezlečenie. V prípade nepriaznivého alebo studeného počasia sa akcia bude prekladať.
Stretnutie s hasičmi deti vždy nadchne
Deti milujú vzrušenie ešte viac ako dospelí. Niečo nové zažiť, niečo nové vidieť je pre deti úžasná príležitosť sa učiť najľahšou cestou. Aj tí najmenší poznajú sirény ohlasujúce príchod záchranných zložiek a upútajú ...
K čistejšej Petržalke sa pridali aj tí najmenší
V rámci týždňa čistoty, ktorý vyhlásila mestská časť Petržalka v termíne 14.-18.marca, sme zorganizovali brigádu za účelom upratania okolia Budatka a susediaceho ihriska na Holíčskej ulici. Okrem dobrovoľníčok sa pridalo aj niekoľko mamín - návštevníčok Budatka či ihriska. Ďakujeme mestskej časti Petržalka za poskytnutie pracovných pomôcok a smetných vriec a takisto za organizáciu odvozu odpadu.
Narodeninový začarovaný piknik na lúke pri Technopole vystrieda Prechádzku začarovaným lesom
Namiesto tradičného začarovaného lesa sme pre Vás tento rok pripravili začarovaný narodeninový piknik, ktorý sa uskutoční na veľkej lúke pri Starhradskej ulici, 21.mája od 15.00-18.00. Okrem stanovíšť a odmeny v cieli bude pre vás pripravená aj trampolína, hodina s poníkmi, teší sa na vás aj kúzelník Talostan a veselé divadelko Zuzu, Na záver samozrejme nesmie chýbať tombola, pri troche šľastia možno práve vy vyhráte hlavnú cenu - rodinný víkendový pobyt v hoteli Bystrá.
Ako sa správne zapísať do materskej školy?
Každoročne začiatkom jari začína aj obdobie podávania prihlášok do štátnych materských škôl. Presný termín si určuje škôlka sama, preto treba sledovať jej webovú stránku. Na zápis priniesť žiadosť. A tu začínajú prvé otázky. Ako správne vyplniť? Stačí podpis jedného rodiča? Môžem si podať aj viacero žiadostí? Čo môžem spraviť, keď moje dieťa neprijmú? To je len základ otázok mamičiek, na ktoré nám zodpovedať Mgr. Anna Sonneková z referátu školstva mestskej časti Petržalka a Mrg. Eleonóra Šimková, riaditeľka materskej školy na Pifflovej ulici. Diskusná prednáška sa v Budatku uskutoční dňa 4. apríla o 10.00. Srdečne Vás pozývame.
Na záhrade v Dome tretieho veku na Poloreckého ulici
Hurá začína jar! Hurá na vzduch! A najlepšie do záhrady, priamo v centre ovsištského sídliska :). Keďže nám zas a znova bolo na veľkonočných tvorivkách veeeeeľmi fajn, pokračujeme tentokrát v záhrade. Spestriť program nám prídu aj školáci s bábkovým predstavením - O bratislavskej povesti. Ale nebude to len o tvorení. Deti budú môcť vyskúšať svoje zručnosti pri rôznych športových náčiniach. Nebude chýbať petanque či kolky. Koho to nebude baviť, môže sa pokochať rybkami v jazierku, alebo ugrilovať si donesené dobrôtky. Tešíme sa na príjemné predpoludnie. V prípade zlého počasia bude akcia presunutá.
Montessori popoludnie s Nadiou, Montessori dopoludnie s Maťkou
Máte radi hru a tvorenie v štýle montessori pedagogiky? Pre veľký záujem spúšťame od januára 2016 raz za mesiac montessori popoludnie, na ktorom na Vaše deti čaká okolo 25 zaujímavých úloh. Budeme sa hrať, spoznávať, tvoriť a učiť sa. Pre menších je následne pripevnené montesori dopoludnie s Maťkou v Hocusovi, s menším počtom stanovíšť, ktoré sú vhodné pre deti už od roku a pol. Tešíme sa na Vás :).
Pečenie vianočných medovníkov
Dňa 14.12 doobeda aj poobede to bude v Budatku vyvoniavať a chutiť. Tvorivé dielne obsadí prenosná trúba a v obývačke spolu s deťmi vytvoríme originálne a chutné medovníčky.
Workshop výroby sviečok - nádherný darček pre rodinu
V predvianočnom čase si všetci k sebe nachádzame cestu ľahšie a trávime spolu čas, chceme sa obdarovať a potešiť a radosť z vlastnoručného darčeka všetky tieto pocity umocňuje. Darujte si spoločne strávený čas, spoločne vytvorené dielo a nádhernú sviečku!
Zdobenie Vianočného stromčeka v Dome tretieho veku
Dňa 3.12 o 10.00 pozývame všetkých Budatkáčov na ozdobenie vianočného stromčeka do Domu seniorov na Poloreckého ulici 2. Prihlasujte sa prosím cez semafor, stretneme sa priamo pred Domom tretieho veku cca. o 9.45. Tešíme sa na Vás :)
Nenásytná húsenička - Montessori popoludnie
Ako veľmi môže byť hladná jedna malá húsenička, ktorá sa práve vyliahla z vajíčka? Verte či neverte, zjedla by hoc aj celý svet! Príďte s nami zažiť celý svet nenásytnej húseničky a objaviť jej tajomstvo.
Sofi2013.12.20, 13:31223824 / 10Voľný


Program na mesiac Máj

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Na všetky akcie, ak nie je uvedené inak, sa prihlasujte cez SEMAFOR
Nahliadnite do budúceho mesiaca, program nájdete tu čoskoro.

***


S pozdravom Vaše členky a dobrovoľníčky
Materského centra BudatkoOhodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:


Share on Google+