Titulka O nás Program Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Deň otvorených dverí v Dome tretieho veku na Poloreckého 2
Srdečne Vás pozývame na deň otvorených dverí v Dome tretieho veku. V čase od 10.00-17.00 hod. máme pripravený zaujímavý program pre deti – tvorivé aktivity v Dielničke, ukážky pečenia oblátok s ochutnávkou, čítanie rozprávok v miestnosti Snoezelen, športové súťaže v záhrade, ukážku prvej pomoci, iné prekvapenia (cukrová vata, šašo, drobné darčeky od seniorov).
Hľadanie pirátskeho pokladu
Svoju desiatu sezónu otvorí Budatko netradične - v nedeľu 18. septembra popoldní sa pri Veľkom Draždiaku uskutoční Rodinné popoludnie spojené s hľadaním pirátskeho pokladu. Tešia sa na Vás piráti a pirátky z materského centra Budatko a z bratislavského dobrovoľníckeho centra. Ďakujeme za finančnú podporu nadácii ZSE a programu Rozprúdime regióny.
Budatko - prázdninový režim do 18.septembra
Budatko svoju sezónu oficiálne ukončilo 30.6. V lete budeme zatvorení, okrem mimoriadnych akcií, podľa našich dobrovoľníčok. Info o chystaných akciách nájdete po rozkliknutí článku. Novu sezónu otvoríme dňa 18.9. Hľadaním piratskeho pokladu pri Draždiaku.
Tlačová správa - prezentácia súkromných škôlok a zariadení
Dňa 12.7. sa v priestoroch materského centra Budatko uskutočnil prvý ročník prezentácie súkromných škôlok a zariadení. Na akcii sa celkovo odprezentovalo šesť súkromných zariadení. Štyri zariadenia majú prevádzky priamo v Petržalke a dve v iných bratislavských obvodoch. Návštevníkom s deťmi bola k dispozícii aj herňa materského centra a videoprezentácie jednotlivých zariadení. Väčšina návštevníkov s deťmi však využila možnosť osobného kontaktu a komunikácie. Deti zabavili najmä tvorivé dielničky, pripravené pri prezentujúcich zariadeniach.
Projekt "Teplá voda v Budatku" hradený z grantového programu nadácie ESET
V roku 2016 sme požiadali nadáciu ESET o dotáciu na projekt "Teplá voda v Budatku" - inštalácia dvoch bojlerov pod umývadlami v kúpeľniach a jedného bojlera pod umývadlom v kuchynke. Zároveň sme v grante žiadali o financie na zakúpenie zamykacích skriniek pod umývadlá, v ktorých budú bojlery umiestnené. Grant bol schválený, realizácia sa uskutoční cez leto 2016.
Dni Petržalky - boli ste tam? Aj my :)
Sobotu, 18. júna, posledný deň XIX. ročník festivalu Dni Petržalky 2016, sme oslávili spoločne s vami. V oddychovej zóne Budatka si rodičia mohli vydýchnuť na tuli vakoch a detičky si mohli zasúťažiť, vytvoriť si medailu a získať sladkú odmenu.
Začarovaný narodeninový piknik - tlačová správa z akcie
V sobotu 21. mája 2016 v poobedných hodinách sa na lúke medzi Malým Draždiakom a Starhradskou ulicou uskutočnila oslava 9. narodenín materského centra Budatko, pod záštitou starostu mestskej časti Petržalka, Ing. Vladimíra Bajana. Akcia, tentokrát s podtitulkom "Začarovaný narodeninový piknik", prilákala viac ako 500 ľudí a na jej organizácii sa podieľalo spolu viac ako 30 dobrovoľníkov.
1. jún v Budatku
Milí priatelia, Budatko bude 1. júna otvorené doobeda 9.30-11.30 a poobede 16.00-18.00. V tento deň budú deťom k dispozícii zdarma nasledovné aktivity: tvorivé dielničky v priestoroch obývačky, vodné hry na terase (len v prípade pekného počasia), hernička, trampolína a montessori kútik v skrátených 20-minútových intervaloch (aby sa mohlo prestriedať viac detičiek). Prosíme Vás, aby ste počas návštevy nezabudli vyzúvať svoje deti pri prechode z vonkajších priestorov do vnútorných. Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na Vás! Budatko.
Vodné hry 2016
Slniečko hreje, vonku konečne teplúčko, a my sme sa rozhodli, že tento rok nebudeme s vodnými hrami dlho otáľať. Od júna sa na vás tešíme každú stredu doobeda a to až v dvoch termínoch. Z dôvodu využívania škôlkarskeho ihriska škôlkarmi budú vodné hry trošku okresanejšie, využitá však bude celá terasa. čaká Vás aj jedno nové stanovište - vodné guľôčky. Pre konkrétne termíny a časy sledujte prosím semafor. Ak ste prihlásení a máte zelenú guľôčku, nezabudnite detičkám zbaliť aj vecičky na prezlečenie. V prípade nepriaznivého alebo studeného počasia sa akcia bude prekladať.
Stretnutie s hasičmi deti vždy nadchne
Deti milujú vzrušenie ešte viac ako dospelí. Niečo nové zažiť, niečo nové vidieť je pre deti úžasná príležitosť sa učiť najľahšou cestou. Aj tí najmenší poznajú sirény ohlasujúce príchod záchranných zložiek a upútajú ...
K čistejšej Petržalke sa pridali aj tí najmenší
V rámci týždňa čistoty, ktorý vyhlásila mestská časť Petržalka v termíne 14.-18.marca, sme zorganizovali brigádu za účelom upratania okolia Budatka a susediaceho ihriska na Holíčskej ulici. Okrem dobrovoľníčok sa pridalo aj niekoľko mamín - návštevníčok Budatka či ihriska. Ďakujeme mestskej časti Petržalka za poskytnutie pracovných pomôcok a smetných vriec a takisto za organizáciu odvozu odpadu.
Narodeninový začarovaný piknik na lúke pri Technopole vystrieda Prechádzku začarovaným lesom
Namiesto tradičného začarovaného lesa sme pre Vás tento rok pripravili začarovaný narodeninový piknik, ktorý sa uskutoční na veľkej lúke pri Starhradskej ulici, 21.mája od 15.00-18.00. Okrem stanovíšť a odmeny v cieli bude pre vás pripravená aj trampolína, hodina s poníkmi, teší sa na vás aj kúzelník Talostan a veselé divadelko Zuzu, Na záver samozrejme nesmie chýbať tombola, pri troche šľastia možno práve vy vyhráte hlavnú cenu - rodinný víkendový pobyt v hoteli Bystrá.
Ako sa správne zapísať do materskej školy?
Každoročne začiatkom jari začína aj obdobie podávania prihlášok do štátnych materských škôl. Presný termín si určuje škôlka sama, preto treba sledovať jej webovú stránku. Na zápis priniesť žiadosť. A tu začínajú prvé otázky. Ako správne vyplniť? Stačí podpis jedného rodiča? Môžem si podať aj viacero žiadostí? Čo môžem spraviť, keď moje dieťa neprijmú? To je len základ otázok mamičiek, na ktoré nám zodpovedať Mgr. Anna Sonneková z referátu školstva mestskej časti Petržalka a Mrg. Eleonóra Šimková, riaditeľka materskej školy na Pifflovej ulici. Diskusná prednáška sa v Budatku uskutoční dňa 4. apríla o 10.00. Srdečne Vás pozývame.
Na záhrade v Dome tretieho veku na Poloreckého ulici
Hurá začína jar! Hurá na vzduch! A najlepšie do záhrady, priamo v centre ovsištského sídliska :). Keďže nám zas a znova bolo na veľkonočných tvorivkách veeeeeľmi fajn, pokračujeme tentokrát v záhrade. Spestriť program nám prídu aj školáci s bábkovým predstavením - O bratislavskej povesti. Ale nebude to len o tvorení. Deti budú môcť vyskúšať svoje zručnosti pri rôznych športových náčiniach. Nebude chýbať petanque či kolky. Koho to nebude baviť, môže sa pokochať rybkami v jazierku, alebo ugrilovať si donesené dobrôtky. Tešíme sa na príjemné predpoludnie. V prípade zlého počasia bude akcia presunutá.
Sofi2013.12.20, 13:31246344 / 10Voľný


Program na mesiac Jún

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Na všetky akcie, ak nie je uvedené inak, sa prihlasujte cez SEMAFOR
Nahliadnite do budúceho mesiaca, program nájdete tu čoskoro.

***


S pozdravom Vaše členky a dobrovoľníčky
Materského centra BudatkoOhodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:


Share on Google+