Titulka O nás Program Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Športové indoorové piatky v Budatku
V zimné piatky doobeda sa pre Vás Budatko zmení na interaktívne športovisko s množstvom športových disciplín. Chýbať nebude skákanie, lezenie, hádzanie či balans. Športovanie zavŕšime nafúknutím skákacieho hradu. To všetko na Vás čaká vďaka grantu z magistrátu hl.m. Bratislavy pod názvom "Športové piatky v Budatku!.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme 2+2 záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.11.2016-30.4.2017. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce, ktoré majú znevýhodnené postavenie na trhu práce: vek pod 29 resp. nad 50 rokov, alebo telesné postihnutie, alebo dlhodobo nezamestnaná osoba (viac ako rok). Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, 4 hodiny denne. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Deň otvorených dverí v Dome tretieho veku na Poloreckého 2
Srdečne Vás pozývame na deň otvorených dverí v Dome tretieho veku. V čase od 10.00-17.00 hod. máme pripravený zaujímavý program pre deti – tvorivé aktivity v Dielničke, ukážky pečenia oblátok s ochutnávkou, čítanie rozprávok v miestnosti Snoezelen, športové súťaže v záhrade, ukážku prvej pomoci, iné prekvapenia (cukrová vata, šašo, drobné darčeky od seniorov).
Hľadanie pirátskeho pokladu
Svoju desiatu sezónu otvorí Budatko netradične - v nedeľu 18. septembra popoldní sa pri Veľkom Draždiaku uskutoční Rodinné popoludnie spojené s hľadaním pirátskeho pokladu. Tešia sa na Vás piráti a pirátky z materského centra Budatko a z bratislavského dobrovoľníckeho centra. Ďakujeme za finančnú podporu nadácii ZSE a programu Rozprúdime regióny.
Budatko - prázdninový režim do 18.septembra
Budatko svoju sezónu oficiálne ukončilo 30.6. V lete budeme zatvorení, okrem mimoriadnych akcií, podľa našich dobrovoľníčok. Info o chystaných akciách nájdete po rozkliknutí článku. Novu sezónu otvoríme dňa 18.9. Hľadaním piratskeho pokladu pri Draždiaku.
Tlačová správa - prezentácia súkromných škôlok a zariadení
Dňa 12.7. sa v priestoroch materského centra Budatko uskutočnil prvý ročník prezentácie súkromných škôlok a zariadení. Na akcii sa celkovo odprezentovalo šesť súkromných zariadení. Štyri zariadenia majú prevádzky priamo v Petržalke a dve v iných bratislavských obvodoch. Návštevníkom s deťmi bola k dispozícii aj herňa materského centra a videoprezentácie jednotlivých zariadení. Väčšina návštevníkov s deťmi však využila možnosť osobného kontaktu a komunikácie. Deti zabavili najmä tvorivé dielničky, pripravené pri prezentujúcich zariadeniach.
Projekt "Teplá voda v Budatku" hradený z grantového programu nadácie ESET
V roku 2016 sme požiadali nadáciu ESET o dotáciu na projekt "Teplá voda v Budatku" - inštalácia dvoch bojlerov pod umývadlami v kúpeľniach a jedného bojlera pod umývadlom v kuchynke. Zároveň sme v grante žiadali o financie na zakúpenie zamykacích skriniek pod umývadlá, v ktorých budú bojlery umiestnené. Grant bol schválený, realizácia je naplánovaná do konca roku 2016.
Dni Petržalky - boli ste tam? Aj my :)
Sobotu, 18. júna, posledný deň XIX. ročník festivalu Dni Petržalky 2016, sme oslávili spoločne s vami. V oddychovej zóne Budatka si rodičia mohli vydýchnuť na tuli vakoch a detičky si mohli zasúťažiť, vytvoriť si medailu a získať sladkú odmenu.
Začarovaný narodeninový piknik - tlačová správa z akcie
V sobotu 21. mája 2016 v poobedných hodinách sa na lúke medzi Malým Draždiakom a Starhradskou ulicou uskutočnila oslava 9. narodenín materského centra Budatko, pod záštitou starostu mestskej časti Petržalka, Ing. Vladimíra Bajana. Akcia, tentokrát s podtitulkom "Začarovaný narodeninový piknik", prilákala viac ako 500 ľudí a na jej organizácii sa podieľalo spolu viac ako 30 dobrovoľníkov.
1. jún v Budatku
Milí priatelia, Budatko bude 1. júna otvorené doobeda 9.30-11.30 a poobede 16.00-18.00. V tento deň budú deťom k dispozícii zdarma nasledovné aktivity: tvorivé dielničky v priestoroch obývačky, vodné hry na terase (len v prípade pekného počasia), hernička, trampolína a montessori kútik v skrátených 20-minútových intervaloch (aby sa mohlo prestriedať viac detičiek). Prosíme Vás, aby ste počas návštevy nezabudli vyzúvať svoje deti pri prechode z vonkajších priestorov do vnútorných. Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na Vás! Budatko.
Vodné hry 2016
Slniečko hreje, vonku konečne teplúčko, a my sme sa rozhodli, že tento rok nebudeme s vodnými hrami dlho otáľať. Od júna sa na vás tešíme každú stredu doobeda a to až v dvoch termínoch. Z dôvodu využívania škôlkarskeho ihriska škôlkarmi budú vodné hry trošku okresanejšie, využitá však bude celá terasa. čaká Vás aj jedno nové stanovište - vodné guľôčky. Pre konkrétne termíny a časy sledujte prosím semafor. Ak ste prihlásení a máte zelenú guľôčku, nezabudnite detičkám zbaliť aj vecičky na prezlečenie. V prípade nepriaznivého alebo studeného počasia sa akcia bude prekladať.
Stretnutie s hasičmi deti vždy nadchne
Deti milujú vzrušenie ešte viac ako dospelí. Niečo nové zažiť, niečo nové vidieť je pre deti úžasná príležitosť sa učiť najľahšou cestou. Aj tí najmenší poznajú sirény ohlasujúce príchod záchranných zložiek a upútajú ...
Sofi2013.12.20, 13:31256095.5 / 10Voľný


Program na mesiac október

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Na všetky akcie, ak nie je uvedené inak, sa prihlasujte cez SEMAFOR

Okrem aktivít vypísaných v programe sa na Vás tešíme aj na
Pretekoch odrážadiel 20.10.2016 o 17.00
Jesennej burze detského oblečenia 22.10.2016 od 9.00-12.00
Športovom piatku v Budatku 28.10.2016 o 10.30


V novembri a decembri pre Vás pripravujeme aj:

Vianočné fotenie 28.10, 29.10., 4.11., 5.11. 2016
Lampiónový sprievod 11.11.2016
Montessori predajná výstava pomôcok pre deti 28.11.2016
Mikulášska megapárty v Budatku 02.12.2016
Handmade burza - začiatkom decembra
***


S pozdravom Vaše členky a dobrovoľníčky
Materského centra BudatkoOhodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

straciakova | 22.10.2015, 14:10:19 | J

Zdieľaj:


Share on Google+