Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac marec
Aktuálny program so všetkými kurzami, krúžkami a akciami na tento mesiac, nezabudnite sa čo najskôr prihlásiť na vaše obľúbené aktivity!
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Program na mesiac December
Aktuálny program so všetkými kurzami, krúžkami a akciami na tento mesiac, nezabudnite sa čo najskôr prihlásiť na vaše obľúbené aktivity!
Športové indoorové piatky v Budatku
V zimné piatky doobeda sa pre Vás Budatko zmení na interaktívne športovisko s množstvom športových disciplín. Chýbať nebude skákanie, lezenie, hádzanie či balans. Športovanie zavŕšime nafúknutím skákacieho hradu. To všetko na Vás čaká vďaka grantu z magistrátu hl.m. Bratislavy pod názvom "Športové piatky v Budatku!.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme 2+2 záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.11.2016-30.4.2017. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce, ktoré majú znevýhodnené postavenie na trhu práce: vek pod 29 resp. nad 50 rokov, alebo telesné postihnutie, alebo dlhodobo nezamestnaná osoba (viac ako rok). Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, 4 hodiny denne. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Deň otvorených dverí v Dome tretieho veku na Poloreckého 2
Srdečne Vás pozývame na deň otvorených dverí v Dome tretieho veku. V čase od 10.00-17.00 hod. máme pripravený zaujímavý program pre deti – tvorivé aktivity v Dielničke, ukážky pečenia oblátok s ochutnávkou, čítanie rozprávok v miestnosti Snoezelen, športové súťaže v záhrade, ukážku prvej pomoci, iné prekvapenia (cukrová vata, šašo, drobné darčeky od seniorov).
Hľadanie pirátskeho pokladu
Svoju desiatu sezónu otvorí Budatko netradične - v nedeľu 18. septembra popoldní sa pri Veľkom Draždiaku uskutoční Rodinné popoludnie spojené s hľadaním pirátskeho pokladu. Tešia sa na Vás piráti a pirátky z materského centra Budatko a z bratislavského dobrovoľníckeho centra. Ďakujeme za finančnú podporu nadácii ZSE a programu Rozprúdime regióny.
Budatko - prázdninový režim do 18.septembra
Budatko svoju sezónu oficiálne ukončilo 30.6. V lete budeme zatvorení, okrem mimoriadnych akcií, podľa našich dobrovoľníčok. Info o chystaných akciách nájdete po rozkliknutí článku. Novu sezónu otvoríme dňa 18.9. Hľadaním piratskeho pokladu pri Draždiaku.
Tlačová správa - prezentácia súkromných škôlok a zariadení
Dňa 12.7. sa v priestoroch materského centra Budatko uskutočnil prvý ročník prezentácie súkromných škôlok a zariadení. Na akcii sa celkovo odprezentovalo šesť súkromných zariadení. Štyri zariadenia majú prevádzky priamo v Petržalke a dve v iných bratislavských obvodoch. Návštevníkom s deťmi bola k dispozícii aj herňa materského centra a videoprezentácie jednotlivých zariadení. Väčšina návštevníkov s deťmi však využila možnosť osobného kontaktu a komunikácie. Deti zabavili najmä tvorivé dielničky, pripravené pri prezentujúcich zariadeniach.
Sofi2013.12.20, 13:31269945.5 / 10Voľný


Program na mesiac December

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Celý rok si robíme vtipy, že to či ono bude až na Vianoce a čas letí tak, že sa to naozaj deje. Už to bude na Vianoce. Naše materské centrum je Vám k dispozícii až do 16.12., takže si nás plnými dúškami vychutnajte, plánujeme "dovolenkovať" až do 16.1.2017. Dovtedy sme si však pripravili veľa aktivít všetkého druhu tak, ako Ste u nás aj mimo nášho centra s nami zvyknutí.

Vianočné obdobie sa už tradične nesie v znamení pečenia medovníčkov či zdobenia stromčekov (v Dome tretieho veku), pokračujeme v pomáhaní a robení radosti po tvorbe pohľadníc pre domovy dôchodcov - ďakujeme za každú jednu, už nás Ste príjemne prekvapili, veríme, že vyhŕkne nejedna slza pri ich otváraní a čítaní.

Myslíme aj na tých aktívnych, ktorí tie ochutnané medovníčky potrebujú vybehať a 9.12. máme pre maminy tých najmenších tanec s bábätkom v šatke a pre maminy chodcov a bežcov Mini športový deň 13.12.

Väčšinou však už volíme pokojnejší program, keďže sa všetci vybeháme pri prípravách, tak sa nám trochu oddychu v Budatku zíde. Napríklad pri tvorení s Ľubkou, už spomenutom pečení medovníčkov alebo na vianočných tvorivkách v PSC Impulz (12.12.). Tvoriť môžu aj maminy, pred Vianocami viac než užitočné, darček z vlastnej ruky má jedinečnú hodnotu. Montessori Nadia Vám prináša možnosť vytvoriť si drevené vkladačky (7.12.) alebo lapbook Ľadové kráľovstvo (14.12.). Pravidelné stretnutia háčkujúcich a štrikujúcich mamín pokračujú tiež, dokonca dvakrát tento mesiac (7.12. a 14.12.). Kreatvne iným smerom sa vyberáme pri učení nemčiny, závity sa zapaľujú, wenn die Mama Deutsch lernt...

Budeme sa venovať aj alternatívnemu prístupu k zdraviu a prevencii, Aromaterapia je jedna z foriem podpory zdravia nás i našich detí (6.12.), okrem krásne prevoňanej domácnosti si môžete upokojiť, uvoľniť, či ozdraviť svoju rodinku v tomto náročnom období.

Prinášame možnosť stretnúť sa s autorkou knižky Mamou po 30tke a beseda ku knižke bude už 8.12., príďťe a môžete si knižku odniesť ako výhru so sebou. Ďalšou novinkou tento mesiac bude Mama koučing (14.12.), témy a smer diskusie určujete aj vy. Tradičné vzdelávaco-poradenské stretnutia s detskou psychologičkou a dulou máme na programe, rovnako ako Vás naďalej podporujeme v dojčení i nosení.

Aj keď je toto obdobie najmä o obdarovávaní, sebazaprení, prekonávaní a prekvapeniach, nezabudnite v tom všetkom myslieť na seba, pohodu a zdravie svojej rodiny a láskyplné prežitie predvianočného i sviatočného obdobia. Najviac záleží na tom, že budete spolu.

Veselé Vianoce a šťastný vstup do nového roku Vám zo srdca želá kolektív členiek a dobrovoľníčok
MC Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

straciakova | 22.10.2015, 14:10:19 | J

Zdieľaj:


Share on Google+