TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
 
Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Sofi2019.03.04
2019.02.27
6280 / 101


Program na mesiac marec

Z kategórie: 'Newsletter'

Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok 4.3.2019 Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.

Pretože toho máme pre Vás veľa a zaujímavého, nakoniec ako už každý mesiac, sme hrdé na to, že Vám pripravujeme pestrý program pre všetky vekové kategórie a dostávame od Vás množstvo milých poďakovaní ako potvrdenie, že to robíme správne!

Tento mesiac sa ešte dostanete na krúžky Folklóriček 2,5 - 3,5 r. v pondelok 10:00, Fitlopty 1,5 – 2r.vo štvrtok 8:00, Montessori ateliér 12 – 18m.vo štvrtok 9:00 a Cvičenie na chrbátik a nožičky od 1,5 do 3r.v piatok o 9:00. Prihláste sa cez Semafor a užite si časť kurzu ako ochutnávku toho ďalšieho.

K aktivitám pre deti sa pridávajú Musicplay for babies (6-15 mes.) ako jednorazové stretnutia a tvorivé dielne pre malkáčov každú stredu. V rámci mesiaca knihy sme pre Vás pripravili aj Riekanky z krabice, Rozprávky z krabice a Príbeh ako išiel ježko do sveta. Malí i veľkí vedci sa tento mesiac stretnú dvakrát v našom laboratóriu. Po dlhom čase prinesieme opäť divadielko, tento krát o troch prasiatkach.

Okrem mesiaca knihy je marec aj mesiacom, kedy sa väčšina predškôlkárskych mám začína vážne venovať téme ako a kam do škôlky. V pondelok 11.3. máme pre Vás pripravenú prednášku o prijímaní detí do škôlky, takže sa určite prihláste, ak sa Vás to týka. Pre mamy máme aj klasickú zostavu. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, tento mesiac hneď dve podporné skupiny nosenia, pediatrickú poradňu (a prednášku Domáca prvá pomoc) a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar. Mesiac knihy ešte podporíme aj Montessori prednáškou Čítajme si s deťmi.

Celkovo však mesiac knihy venujeme najmä knihe.
Organizujeme pre Vás veľkú výmennú akciu detských kníh a kníh o rodičovstve a výchove. Príďte kedykoľvek počas otváracích hodín, prineste knižky, ktoré u Vás doma čakajú na ďalšieho čitateľa a vyberte si z našej aktuálnej ponuky niečo nové. Prineste, odneste, vráťte, vyberte si znovu. Táto živá výstava je tu iba pre Vás a Vaše ratolesti na oslavu čítania, kníh, rozširovania si obzorov a prehľadu už od detského veku.
A aj v marci sa chystáme na návštevu čokoládovne v Kittsee, dostupné termíny nájdete v kalendári, mysleli sme aj na tatinkov a termín je v sobotu, podľa ďalšieho záujmu vybavíme pokračovanie.

V sobotu 23.3.2019 bude jarno-letná burza. Urobte si už teraz krížik v kalendári a príďte si vybrať chýbajúce kúsky do šatníka svojich detí. Prihlasovanie pre kupujúcich spustíme cez víkend 9. - 10.3.2019, presný čas je závislý od programu a spolupráce našich rodín.

Na prelome marca a apríla pre Vás pripravujeme veľkonočné fotografovanie so Zuzanou Rácovou a Zuzanou Pekarek. Termíny pribudnú do kalendára v druhej polovici mesiaca, tak si rezervujte termín a spolu s nami pripravte pekné spomienky aj podklady pre veľkonočné pohľadnice.

Tento mesiac budeme venovať knihám, príprave na jar i leto, budúcim škôlkarom, ich mamám, ich súrodencom, pohybu, tancu, hudbe, cudzím jazykom, právu i doktorským témam, skrátka bude u nás pestro tak, ako len na jar vie byť, už sa na ňu veľmi preveľmi tešíme.

Vaše dobrovoľníčky a členky
MC Budatko


Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: