Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Sofi2012.01.23, 17:08
2019.02.27, 21:55
5300 / 10Voľný


Program na mesiac marec

Z kategórie: 'Newsletter'

Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok 4.3.2019 Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.

Pretože toho máme pre Vás veľa a zaujímavého, nakoniec ako už každý mesiac, sme hrdé na to, že Vám pripravujeme pestrý program pre všetky vekové kategórie a dostávame od Vás množstvo milých poďakovaní ako potvrdenie, že to robíme správne!

Tento mesiac sa ešte dostanete na krúžky Folklóriček 2,5 - 3,5 r. v pondelok 10:00, Fitlopty 1,5 – 2r.vo štvrtok 8:00, Montessori ateliér 12 – 18m.vo štvrtok 9:00 a Cvičenie na chrbátik a nožičky od 1,5 do 3r.v piatok o 9:00. Prihláste sa cez Semafor a užite si časť kurzu ako ochutnávku toho ďalšieho.

K aktivitám pre deti sa pridávajú Musicplay for babies (6-15 mes.) ako jednorazové stretnutia a tvorivé dielne pre malkáčov každú stredu. V rámci mesiaca knihy sme pre Vás pripravili aj Riekanky z krabice, Rozprávky z krabice a Príbeh ako išiel ježko do sveta. Malí i veľkí vedci sa tento mesiac stretnú dvakrát v našom laboratóriu. Po dlhom čase prinesieme opäť divadielko, tento krát o troch prasiatkach.

Okrem mesiaca knihy je marec aj mesiacom, kedy sa väčšina predškôlkárskych mám začína vážne venovať téme ako a kam do škôlky. V pondelok 11.3. máme pre Vás pripravenú prednášku o prijímaní detí do škôlky, takže sa určite prihláste, ak sa Vás to týka. Pre mamy máme aj klasickú zostavu. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, tento mesiac hneď dve podporné skupiny nosenia, pediatrickú poradňu (a prednášku Domáca prvá pomoc) a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar. Mesiac knihy ešte podporíme aj Montessori prednáškou Čítajme si s deťmi.

Celkovo však mesiac knihy venujeme najmä knihe.
Organizujeme pre Vás veľkú výmennú akciu detských kníh a kníh o rodičovstve a výchove. Príďte kedykoľvek počas otváracích hodín, prineste knižky, ktoré u Vás doma čakajú na ďalšieho čitateľa a vyberte si z našej aktuálnej ponuky niečo nové. Prineste, odneste, vráťte, vyberte si znovu. Táto živá výstava je tu iba pre Vás a Vaše ratolesti na oslavu čítania, kníh, rozširovania si obzorov a prehľadu už od detského veku.
A aj v marci sa chystáme na návštevu čokoládovne v Kittsee, dostupné termíny nájdete v kalendári, mysleli sme aj na tatinkov a termín je v sobotu, podľa ďalšieho záujmu vybavíme pokračovanie.

V sobotu 23.3.2019 bude jarno-letná burza. Urobte si už teraz krížik v kalendári a príďte si vybrať chýbajúce kúsky do šatníka svojich detí. Prihlasovanie pre kupujúcich spustíme cez víkend 9. - 10.3.2019, presný čas je závislý od programu a spolupráce našich rodín.

Na prelome marca a apríla pre Vás pripravujeme veľkonočné fotografovanie so Zuzanou Rácovou a Zuzanou Pekarek. Termíny pribudnú do kalendára v druhej polovici mesiaca, tak si rezervujte termín a spolu s nami pripravte pekné spomienky aj podklady pre veľkonočné pohľadnice.

Tento mesiac budeme venovať knihám, príprave na jar i leto, budúcim škôlkarom, ich mamám, ich súrodencom, pohybu, tancu, hudbe, cudzím jazykom, právu i doktorským témam, skrátka bude u nás pestro tak, ako len na jar vie byť, už sa na ňu veľmi preveľmi tešíme.

Vaše dobrovoľníčky a členky
MC Budatko


Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: