Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
majkas2012.03.26, 21:437310 / 10Voľný


Ako sme si v Budatko hravo čítali

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolami bolo raz jedno krásne miesto Budatko. A v Budatku sa diali všelijaké veci. Detičky sa tam hrali, cvičili, tancovali, spievali a veľmi radi si čítali. Ale nie tak normálne – obyčajne, pretože rozprávky v Budatku sú špeciálne. Neveríte? Tak čítajte ďalej :)

V sobotu 17.3.2012 popoludní sme sa spolu s detičkami pustili do čítania. Čítali sme si síce v komornej, ale o to príjemnejšej atmosfére. Najprv sme spolu s krtkom hľadali mamičku strateného zajačika. Myšky ani ježko zajkovi poradiť nevedeli, ale detičky spolu s krtkom to hravo zvládli.
Potom sme sa preniesli do zvláštnej pomýlenej rozprávkovej krajiny. Veď uznajte, videli ste už niekedy Modrú čiapočku ako nesie starej mame papuče a po ceste ju stretne žralok? Uff, to teda bola drina dať všetko na poriadok. Našťastie detičky boli šikovné a rozprávku o Červenej čiapočke pekne opravili.


No ale to ešte nebola naozajstná drina. Tá prišla až teraz, keď sme museli ťahať repku. A nie hocijakú! Takú poriadne veľkú! Dedko ju sám vytiahnuť nevládal, musel si na pomoc zavolať svojich pomocníkov - babku, vnučku, psíka, mačku. Ale ani to nestačilo. Až malá myška Peťka musela pridať rúčky k dielu aby konečne tú obrovskú repu vytiahli.Pri zvieratkách sme ostali aj naďalej, všetky detičky najprv držali palce trom prasiatkam, keď si stavali svoje domčeky. Potom ich ale troška zradili a pomáhali vlkovi - o dušu fúkali, až kým slamenný a drevený domček nespadli. No na ten tehlový domček už boli aj detičky prikrátke, ten bol pevný ako skala. Vlk sa ale nevzdal a už sa šplhal hore komínom. Našťastie prasiatka to zistili skôr ako sa k nim vlk dostal, zakúrili v komíne a vlk už len so slzami v očiach a so zhoreným chvostom utekal kade ľahšie.

A potom prišlo prekvapenie....

Detičky so zatajeným dychom sledovali nejaký historický technický vynález ako im premieta obrázky a pritom počúvali rozprávku O vajci, čo išlo na vandrovku. A pre veľký úspech ešte jednu O lenivej Magdalénke.

Pomedzi rozprávočky si detičky mohli vymaľovať obrázky z rozprávky, ktorú práve počuli alebo sa hrali v herničke. A navyše sa tešili z krásnych cien z tomboly, ktorých bolo naozaj neúrekom.

Aj napriek tomu, že vonku slniečko silno svietilo a tým nás aj trošinku zradilo (ale my sa nehneváme :)), sme spolu zažili krásny deň. A vy, čo ste oňho prišli, nebuďte smutní, snáď si ho ešte niekedy zopakujeme:)


Všetkým detičkám za aktívnu účasť ďakujú a na nové sa tešia

Erika, Maťka a Majka


Fotogalériu z hravého čítanie nájdete tu .


Zároveň týmto veľmi pekne ďakujeme internetovému obchodu www.gorila.sk a vydavateľstvu Fragment za poskytnutie darov do tomboly.Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: