Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
majkas2012.04.22, 23:11145010 / 10Diskusný


Referencie na kurz háčkovania


"Tento kurz sa nedá nič iné ako vrelo odporúčať!
Po zaujímavo strávených dvojhodinkách budete sama a aj ostatní prekvapení, čo dokážete!
Pod pútavým, profesionálnym vedením inštruktorky Majky sa naše neposlušné prsty, háčiky a priadza menili postupne na očká a stĺpiky, potom srdiečko, čiapočky, kvetinky a aj iné zaujímavé veci. Určite vyskúšajte!"

Katka, január 2012


"Bolo mi potešením absolvovať super kurz háčkovania v Budatku. Majka je skvelá, ochotná a trpezlivá učiteľka, ktorá vie veľa naučiť. Ďakujem veľmi pekne za zorganizovanie takejto oddychovky pre maminy :-) "

Olinka, január 2012


"Kurz háčkovania, ktorý vedie šikovná lektorka Majka Kušnírová v priestoroch MC Budatko určite doporučujem každému, komu sa háčkované výrobky páčia a rád by si ich aj sám zhotovil. Na základe vlastných veľmi pozitívnych skúsenosti môžem potvrdiť, že aj úplný začiatočník, ktorý ešte nikdy nedržal háčik v ruke sa počas piatich 2 hodinových stretnutí naučí všetko od základov, cez rôzne druhy techník až po uháčkovanie čiapočky, čo sa mne zdalo spočiatku neuveriteľné! Ale je to tak, aj moja dcérka už dnes nosí čiapočku, ktorú som jej vlastnoručne ešte počas kurzu uháčkovala, a všade kam príde má veľký úspech :) Majka je veľmi príjemná, šikovná a hlavne trpezlivá učiteľka, ktorá sa vám venuje naplno nielen počas kurzu, ale ochotne poradí vždy keď potrebujete. Takže neváhajte a prihláste sa, určite neoľutujete!"

Danka, marec 2012


"V marci a apríli som sa zúčastnila na kurze háčkovania pre začiatočníkov v materskom centre Budatko. Počas piatich stretnutí nás skúsená lektorka Majka previedla cez základy háčkovania. Každá sme si skúsili uháčkovať srdiečko, čiapku a ozdobnú kvetinku. Pred začatím kurzu som si vyhľadala na internete videá o háčkovaní. Účasť na kurze mala však tú výhodu, že lektorka sa nám venovala individuálne. Každej detailne ukázala postup háčkovania. Dokázala som tu tak spraviť viacej vecí. Strávili sme tu spolu niekoľko príjemných večerov pri čajíku a zároveň sme sa aj niečo nové naučili. Odporúčam tento kurz aj ostatným záujemcom."

Renátka, marec 2012


"Ďakujem OOOOHROMNEEEEEE mooooc za skvelý kurz. Si skvelá učiteľka - vyjadruješ sa veľmi zrozumiteľne, si trpezlivá, prívetivá, vždy dobre pripravená "na hodinu". Veľmi ti ďakujem. A hneď mám otázku - Kedy bude kurz štrikovania?????? :D"

Kika, marec 2012


"Super kurz, super lektorka, vrelo všetkým odporúčam!"

Lenka, máj 2012


"Veľmi spokojná s kurzom, pani lektorka úžasná, trpezlivá, šikovná a ochotná poradiť aj s vecami, ktoré neboli preberané na kurze. Veľmi užitočné boli postrehy a skúsenosti lektorky ohľadne praktických rád pri háčkovaní, ako aj v teoretickej rovine - výber priadze, starostlivosť o priadzu a pod. Náplň kurzu aj výber pani lektorky maximálne splnila moje očakávania.
Na kurze vládla príjemná atmosféra, až mi je ľúto, že kurz skončil. Preto navrhujem, aby sme sa stretli na kurze pre pokročilých. :) Lebo nie je pravda, že všetko už vieme, vždy je niečo nové, čo sa môžeme naučiť. :)"

Lívia, máj 2012


"Majka, ďakujem za super kurz, som veľmi rada ako rýchlo som sa naučila narábať s háčikom a veľmi ma to baví. Celý večer sa teším, kedy konečne deti zaspia a budem môcť háčkovať. V mojom pc mám folder háčkovaných inšpirácií, takže verím, že ma to bude dlho držať. Ďakujeme."

Janka a 3 mesačný Samko, máj 2012


"Kurz háčkovania vrelo odporúčam. Účel bol splnený - háčkovať som sa naučila. Môžem sa už pochváliť pár vydarenými výtvormi. Okrem toho bola skvelá atmosféra. Na každú stredu som sa tešila. Majka, ako lektorka, bola výborná - príjemná a trpezlivá. Ďakujem pekne. :)"

Lenka, september 2012


"Ako učiteľka hodnotím kurz nasledovne: Lektorka vie, čo robí, je na hodiny pripravená (aj keď si niekedy myslí, že nie je;-) ) Má pripravený systém, ktorý je schopná kedykoľvek prispôsobiť potrebám účastníkov. Veľmi trpezlivo a ochotne vysvetlí aj názorne ukáže, čo kto potrebuje. Kurz maximálne splnil moje očakávania, okrem čiapky viem uháčkovať aj iné super vecičky, nehovoriac o veľmi príjemnej atmosfére a účastníčkach. Vrelá vďaka."

Elena, september 2012

"Som veľmi rada, že som kurz háčkovania v Budatku mohla absolvovať. Priniesol mi veľa nových znalostí (keďže som v háčkovaní bola úplný začiatočník) a množstvo inšpirácie na ďalšie vecičky, ktoré už teraz snáď zvládnem spraviť aj sama. Boli to príjemne strávené večery, ktoré by som si hocikedy zopakovala. Pekne ďakujem trpezlivej učiteľke Majke, ktorej šikovnosť sme všetky úprimne obdivovali."

Daniela T., november 2012

"Kurz háčkovania sa mi veľmi páčil. Som rada, že vďaka Tebe som sa naučila základné techniky háčkovania.
Inak by som ich nikdy nepochopila. Prvá hodina bola asi najnáročnejšia, ale potom to už išlo.
Bola si vždy milá, ochotná vysvetliť a pomôcť. Páčilo sa mi, že si sa venovala naozaj každej " háčkarke" podľa jej možností a schopností.
Veľmi pekne ďakujem a prajem Ti veľa plných kurzov háčkovania, osobných a pracovných úspechov.Do háčkovania :-)"

Zuzana B., november 2012

"Nie som typ, ktorý pochopí niečo z papierov a internetu:) takže som veľmi rada, že Majka súhlasila a vedie kurz háčkovania v Budatku a mohla som sa ho zúčastniť.
Názorné ukážky, pomoc pri začiatkoch i informácie mi pomohli a teraz môžem uháčkovať svojím deťom pekné vecičky a našla som si novú záľubu, v ktorej budem naďalej pokračovať. Snáď sa raz otvorí i kurz pletenia a oprášim si svoje zručnosti. Bolo milé trošku vypnúť od pravidelných rodičovských povinností a stretnúť sa s novými príjemnými ženami:)

Jana H., september 2012
Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: