Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Prečo som sa stala členkou Budatka - Janka

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

O Budatku som sa dozvedela od mojej kamarátky, ešte keď som bola bezdetná, ona tam chodila na nemčinu pre maminy a bola nadšená učila sa cudzí jazyk a jej synček sa zahral popritom v herni.
Keď mala moja dcérka rok, čítala som o metóde Hocus Lotus v časopise Dieťa, a potom som na ihrisku stretla Zlatku - zakladateľku Budatka a magickú učiteľku a hneď som ju podľa fotiek v časopise spoznala a oslovila ju. Povedala, že jazyky sa učia deti v Budatku až od 1,5 roka tak som čakalaaa a dočkala sa, začala som s dcérou chodiť na Hocusa od januára 2010 a postupne i do herne.

Ninke sa V Budatku tak páčilo, že vždy pri odchode mi plakala, že nechce ísť domov :) Tak som sa začala zaujímať o členstvo a na jeseň 2010 som neváhala a stala sa členkou a postupne sa pripájala a zapájala do aktivít.

Začali sme navštevovať viacero kurzov, v herni sme trávili veľa času, Ninka si našla super kamarátky a ja tiež, to ma "motivovalo" k druhému tehotenstvu, ktorého som sa bála, ale chcela som ostať s členkami a ďalej sa angažovať pre rodiny s deťmi lebo ma to veľmi napĺňa.
Po narodení Hanky som sa venovala Budatku najmä "cez počítač", ale už začíname opäť chodiť do herne, Hanka sa učí chodiť takže jej mäkkučký
koberec v Budatku veľmi vyhovuje pri pádoch :)

Nie je nič krajšie ako keď človek vidí, že jeho snaha a hodiny venované Budatku sa mu vrátia pozitívnymi ohlasmi od účastníkov akcií, kurzov či návštevníkov herne, od svojich detí, ktoré Budatko milujú a je súčasťou ich života.

Najviac sa mi páčia priateľstvá, ktoré sme si vytvorili vďaka dobrovoľníckej práce a činnosti v Budatku.
Jana


Budatko nám mamičkám na rodičovskej dovolenke dáva priestor na príjemné trávenie voľného času a tiež pocit spolupatričnosti, ktorý nám v dnešnej uponáhľanej a anonymnej dobe chýba.
Vedenie Budatka znamená pre mňa priestor pre vlastnú realizácie, vystúpenie zo stereotypu bežných dní. Aj keď to nie je vždy ľahké a občas je toho naozaj veľa, odmenou a hnacím motorom sú pre mňa spokojní nielen malí a veľkí návštevníci, ale najmä moje deti:)