Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Frühling
März, April und Mai sind die drei Frühjahrsmonate. Auf unserer Nordhalbkugel beginnt zwischen dem 20. und 21. März der Frühling. Aber was ist das Besondere am Frühlingsanfang? Warum wird er genau auf diesen Tag gelegt? Zu Frühlingsbeginn sind Tag und Nacht fast genau gleich lang, also je etwa 12 Stunden (Tag-und-Nachtgleiche). Der Frühlingsanfang kann an verschiedenen Tagen sein, das Frühlingsende ist jedoch durch ein bestimmtes Ereignis – die Sommersonnenwende – festgelegt, das (fast) immer auf den 21. Juni fällt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Sofi2011.02.12, 00:46
2019.01.29, 12:53
13530 / 10Voľný


Program na mesiac február

Z kategórie: 'Newsletter'

Krásna zima! Taká naozaj, príjemná na lícach a biela pre všetkých nadšencov zimných športov. Kamkoľvek ideme, aj na tom najmenšom kopci výskajú nejaké deti, ktoré sa nadšene spúšťajú dolu miernym alebo strmým kopcom na sánkach, boboch, vreckách a zadkoch len tak. Slniečko svieti a občas niečo dosneží a deťom je úplne jedno aká je z toho kde kalamita, dokážu sa úprimne tešiť z prírodnej nádielky a vychutnať si ju. Bohatý februárový program ich snáď nadchne rovnako a vychutnajú si ho aj spolu s Vami, pretože našim cieľom sú nielen spokojné deti, ale aj ich rodičia.

Pohybu majú deti dosť aj u nás a dokonca máme pár voľných miest v krúžkoch ako Fitlopty , cvičenie na chrbátik a nožičky alebo cvičenie na ploché nohy. Pre deti, ktoré chvíľku obsedia vyskákané do sýtosti sa nájde miesto aj v Montessori ateliéri 12 - 18 mesiacov. Aktivít tiež bude dosť, aktuálne na tému máme pripravené Montessori popoludnie, mladí Budatkovedci objavia úžasné veci, a pre malé deti máme pripravené každú stredu tvorivé dielničky a maľovanie s jogurtovými farbami. Tvorivky pre veľkáčov budeme mať tiež, stačí sledovať Semafor.

Pre mamičky máme stále silnejšiu zostavu, ktorá pokrýva naozaj široké spektrum záujmov. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, pediatrickú poradňu (a prednášku o pohybovom vývojí detí do 1. roku), BabySigns kurz znakovania s deťmi a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, stretnutie s právničkou na tému reklamácie a aj individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar.

Tento rok sa opäť chystáme i na návštevu čokoládovne v Kittsee, dostupné termíny nájdete v kalendári, mysleli sme aj na tatinkov a termín je v sobotu, podľa ďalšieho záujmu vybavíme pokračovanie.

Čaká nás i tradičný fašiangový karneval s množstvom zábavy a aktivitami pre deti, prihlasovanie spustíme v priebehu budúceho týždňa. Šikovné maminky pekárky, hláste sa vopred, vstupné Vám odpustíme!

Novinkou tento mesiac bude Tajomstvo portrétovej fotografie, ktoré Vám priblíži pár tipov a trikov ako sa na fotenie psychicky a fyzicky pripraviť a dosiahnuť maximum so želaným úspechom. Samozrejme dostanete aj potrétovú fotografiu. :) Termíny sa postupne budú objavovať v Semafore podľa možností forografky.

Tento mesiac sa viac ako po iné mesiace v roku zameriavame na čistotu v Budatku, pretože ešte stále hľadáme upratovačky a tak sa o čistotu priestorov staráme sami. Prosíme Vás o pomoc, upozornenie na nečistoty, či priloženie ruky k dielu, pravidelnou dezinfekciou a používaním germicídneho žiariča robíme všetko pre to, aby boli naše priestory pre každého bezpečné. Viac sa dočítate v článku na túto tému. Preto Vás prosíme, príďte k nám len ak ste zdraví. Kvôli Vám i kvôli nám. Spolu tak zabezpečíme prostredie, v ktorom nám bude lepšie.

Za pomoc i podporu, návštevu i dobré tipy Vám ďakujeme!

Vaše dobrovoľníčky a členky
MC Budatko

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: