TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
 
Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Sofi2019.01.29
2019.01.29
14470 / 101


Program na mesiac február

Z kategórie: 'Newsletter'

Krásna zima! Taká naozaj, príjemná na lícach a biela pre všetkých nadšencov zimných športov. Kamkoľvek ideme, aj na tom najmenšom kopci výskajú nejaké deti, ktoré sa nadšene spúšťajú dolu miernym alebo strmým kopcom na sánkach, boboch, vreckách a zadkoch len tak. Slniečko svieti a občas niečo dosneží a deťom je úplne jedno aká je z toho kde kalamita, dokážu sa úprimne tešiť z prírodnej nádielky a vychutnať si ju. Bohatý februárový program ich snáď nadchne rovnako a vychutnajú si ho aj spolu s Vami, pretože našim cieľom sú nielen spokojné deti, ale aj ich rodičia.

Pohybu majú deti dosť aj u nás a dokonca máme pár voľných miest v krúžkoch ako Fitlopty , cvičenie na chrbátik a nožičky alebo cvičenie na ploché nohy. Pre deti, ktoré chvíľku obsedia vyskákané do sýtosti sa nájde miesto aj v Montessori ateliéri 12 - 18 mesiacov. Aktivít tiež bude dosť, aktuálne na tému máme pripravené Montessori popoludnie, mladí Budatkovedci objavia úžasné veci, a pre malé deti máme pripravené každú stredu tvorivé dielničky a maľovanie s jogurtovými farbami. Tvorivky pre veľkáčov budeme mať tiež, stačí sledovať Semafor.

Pre mamičky máme stále silnejšiu zostavu, ktorá pokrýva naozaj široké spektrum záujmov. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, pediatrickú poradňu (a prednášku o pohybovom vývojí detí do 1. roku), BabySigns kurz znakovania s deťmi a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, stretnutie s právničkou na tému reklamácie a aj individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar.

Tento rok sa opäť chystáme i na návštevu čokoládovne v Kittsee, dostupné termíny nájdete v kalendári, mysleli sme aj na tatinkov a termín je v sobotu, podľa ďalšieho záujmu vybavíme pokračovanie.

Čaká nás i tradičný fašiangový karneval s množstvom zábavy a aktivitami pre deti, prihlasovanie spustíme v priebehu budúceho týždňa. Šikovné maminky pekárky, hláste sa vopred, vstupné Vám odpustíme!

Novinkou tento mesiac bude Tajomstvo portrétovej fotografie, ktoré Vám priblíži pár tipov a trikov ako sa na fotenie psychicky a fyzicky pripraviť a dosiahnuť maximum so želaným úspechom. Samozrejme dostanete aj potrétovú fotografiu. :) Termíny sa postupne budú objavovať v Semafore podľa možností forografky.

Tento mesiac sa viac ako po iné mesiace v roku zameriavame na čistotu v Budatku, pretože ešte stále hľadáme upratovačky a tak sa o čistotu priestorov staráme sami. Prosíme Vás o pomoc, upozornenie na nečistoty, či priloženie ruky k dielu, pravidelnou dezinfekciou a používaním germicídneho žiariča robíme všetko pre to, aby boli naše priestory pre každého bezpečné. Viac sa dočítate v článku na túto tému. Preto Vás prosíme, príďte k nám len ak ste zdraví. Kvôli Vám i kvôli nám. Spolu tak zabezpečíme prostredie, v ktorom nám bude lepšie.

Za pomoc i podporu, návštevu i dobré tipy Vám ďakujeme!

Vaše dobrovoľníčky a členky
MC Budatko

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: