Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Frühling
März, April und Mai sind die drei Frühjahrsmonate. Auf unserer Nordhalbkugel beginnt zwischen dem 20. und 21. März der Frühling. Aber was ist das Besondere am Frühlingsanfang? Warum wird er genau auf diesen Tag gelegt? Zu Frühlingsbeginn sind Tag und Nacht fast genau gleich lang, also je etwa 12 Stunden (Tag-und-Nachtgleiche). Der Frühlingsanfang kann an verschiedenen Tagen sein, das Frühlingsende ist jedoch durch ein bestimmtes Ereignis – die Sommersonnenwende – festgelegt, das (fast) immer auf den 21. Juni fällt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Sofi2011.02.17, 22:44
2019.03.29, 22:37
13880 / 10Voľný


Program na mesiac apríl

Z kategórie: 'Newsletter'

Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre, každý s kým sa stretávam ma poteší informáciami o tom, ako sa mu darí sa posúvať ďalej na svojej materskej, partnerskej či osobnej úrovni, maminky sa prekonávajú v dĺžke prebdených nocí a napriek tomu zvládajú s deťmi komunikovať ako tak na úrovni... áno, niekomu to príde ako banalita, no my, od prírody nervózne, uponáhľané a rozlietané duše máme extrémne veľké pochopenie pre toho, kto vyletí na dieťa s úplnou blbosťou, ktorú snáď nepochopí vlastne ani ten, čo vyletel. Holt, dostávame zabrať. Nielen tento rok.

A že to zvládneme, to je tiež jasné. Vyšlo slnko (nielen na oblohe materstva), zohrieva nám unavené telá a dobíja nás energiou do prichádzajúcich dní plných pohybu po ihriskách a na dlhých odrážadlových, cyklistických a iných objavných túrach. Budeme radi, keď si k nám prídete oddýchnuť, máme pre Vás opäť plno!

Začneme tým, čo u nás vždy vyvolá veľkú vlnu návštev v Semafore a to je otváranie nového cyklu krúžkov, tentokrát to bude v pondelok, cez víkend si poriadne oddýchnite! A tu sú začiatky:

Novinkou v krúžkoch je baby yoga a veru je mi až ľúto, že už nemám bábätko, tak dobre to znie! Vyberám: "V dnešnom ponímaní ide o vzťahovú výchovu. Baby yogou sa snažíme dostať do vzájomnej pohody matku a dieťa. Ide o spojenie postnatálnej jogy, so stimuláciou detičiek hravou formou. Nemusíte cvičiť jogu, alebo vedieť niečo o joge, aby Ste mohli začať s Vašim dieťatkom. Od narodenia deti reagujú pozitívne na stimuláciu pohybu a dotyku, čo využijeme na hodinách. Baby yoga pomáha prispôsobiť sa potrebám vášho dieťatka a upokojiť alebo stimulovať ho podľa potreby s pocitom bezpečia a lásky. U žien sa zameriame hlavne na spevnenie stredu, panvového dna a zrelaxovanie a u bábätiek ponúkame komplexnú stimuláciu zmyslov spolu s pohybom a rytmom."

K aktivitám pre deti sa pridávajú Musicplay for babies (6-15 mes.) ako jednorazové stretnutia so staronovou lektorkou Andrejkou (Katke želáme všetko dobré do posledných dní v očakávaní nového prírastku do rodiny!!!) a tvorivé dielne pre malkáčov každú stredu. Okrem toho budeme maľovať aj s bábätkami bez zašpinenia, tvoriť budú malí umelci a tento mesiac na nás čaká ešte jedna veľmi obľúbená knižka - Nenásytná húsenička, budeme spolu hravo čítať a zahráme sa! Neodmysliteľnou súčasťou apríla je i Veľká Noc a v jej duchu sme si s nadšením osvojili Veľkonočnú schovávačku, čochvíľa sa objaví v kalendári, tak si ju sledujte!

Mesiac knihy sme intenzívne oslavovali všetkými možnými spôsobmi pre všetky vekové kategórie (a súťaž na Facebooku ešte beží do nedele 31.3.2019), čomu sa venovať v apríli? Je toho naozaj veľa. Hneď v pondelok si dajte pozor na vtípky z okolia, je medzinárodný deň vtáctva a zábavy v práci. My teda v tej našej máme zábavy až až :) 2.4. je medzinárdný deň detskej knihy, preto u nás knižnica bude pokračovať aj naďalej - kedykoľvek sa zastavte, obslúžte, prineste, čo už u Vás splnilo účel a vezmite si čo Vás osloví. Nech naši malí čitatelia objavujú svet za stránkami krásnych kníh. Bude aj medzinárodný deň zdravia, preto považujeme za dôležitú prevenciu všetkého druhu. Pre mamy máme preto stále naše overené poradne a stretnutia zamerané na telesnú i duševnú pohodu mamičiek. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, tento mesiac hneď dve podporné skupiny nosenia, pediatrickú poradňu, prinášame novú formu podporky a to kváskovú (v zdravom tele zdravý duch, však?), a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar. Hneď v pondelok 1.4. bude seminár pre rodičov, ktorých viac zaujíma Montessori pedagogika a štýl výchovy, určite si zabezpečte svoje miesto. A ak sa chcete vzdelávať v exceli, pretože Ste ho v práci potrebovali, alebo budete, prihláste sa na dvojdňové školenie zručností MS Excel. Konajú sa v stredy po sebe a je odporúčame sa prihlásiť na obe - úzko na seba nadväzujú!

Na prelome marca a apríla už beží veľkonočné fotografovanie so Zuzanou Rácovou a Zuzanou Pekarek. Termíny sledujte, nakoľko sa pre chorobu kde tu vždy nejaký objaví a spolu s nami si tak pripravte pekné spomienky aj podklady pre veľkonočné pohľadnice.

A potrebujeme Vašu pomoc, hneď niekoľko krát.
  1. Hľadáme darcov 2%. Vieme, že väčšina z Vás je doma, rovnako ako my si užívate materskú dovolenku, takže je ťažké niečo darovať. No ak si užívate materskú a rodičovskú aj s nami, poproste manžela, rodičov či súrodencov, ktorí sa ešte nerozhodli, aby nás podporili. Vďaka Vašim dvom percentám môžeme spoločné priestory vynoviť, spraviť bezpečnejšími, krajšími a príťažlivejšími pre deti i rodičov.

  2. Hľadáme novú lektorku (a samozrejme aj účastníčky) na Baby play. Znie to vcelku vznešene a aj to vznešené je. Každá z Vás, ktorá si občas zúfala a naozaj by mala rada na blízku dušu, ktorá jej bude rozumieť by ju mohla v začiatkoch svojho materstva nájsť práve tam, mnohé mamičky nám potvrdili, že majú vďaka baby play nové kamarátky a ich deti spoločnosť, v ktorej si skrátka rozumejú. Viete o mamičke, ktorá čaká prírastok, alebo ho čerstvo má a rada by bola v spoločnosti? Určite jej o nás povedzte, pomôže nám, ak jej budeme môcť pomôcť. Témy baby play sú rôzne a obvykle prispôsobené témam bežného dňa.

  3. Hľadáme ultrakrátkodobú výpomoc pri upratovaní. Príďte sa k nám pridať a pomôžte nám v hre a rozhovore upraviť vonkajšie priestory Budatka. Náš vstup nás môže celú jar, leto i jeseň tešiť a čím viac sa nás nájde, tým rýchlejšie a lepšie to bude spravené. Viac hláv, viac rozumu, viac rúk, viac radosti. Tešíme sa na každú jednu. Prihlásiť sa bude možné v Semafore.

Pomáhame si ako vieme, pomáhate a pomáhame. Programom, informáciami, radami, zbierkami, vypočutím a pochopením. Preto je materské centrum také dôležité. Každý si v ňom nájde to svoje. Veríme, že aj Vy.

Vaše dobrovoľníčky a členky
MC Budatko

Program vo väčšom rozlíšení a v PDF.

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: