Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Montessori kútikOtváracie hodiny a prihlasovanie na Montessori kútik cez Semafor .

Pre kvalitne strávený čas v našom Montessori kútiku je maximálny počet detí v jednom čase obmedzený na 3. Z tohto dôvodu je potrebné rezervovať si vstup do Montessori kútika vždy vopred.

Príspevok na nové pomôcky vo výške 2€ odovzdajte priamo mamičke, ktorá vedie kútik. V cene príspevku do Montessori kútika máte zahrnutý aj vstup do herne. Ponúkame Vám možnosť zakúpiť si permanentku do Montessori kútika. Permanentku na 4 vstupy v hodnote 6 eur si môžete zakúpiť priamo v Montessori kútiku. Permanentka je platná 6 mesiacov odo dňa vystavenia.

Nech sa páči, malá ochutnávka, čo "montessori" sa v Budatku deje a dialo:


Projekt zriadenia Monte kútika v našom materskom centre podporil Nadačný fond Telekom v Nadácii Pontis sumou 933,61 eur. Vďaka Nadačnému fondu Telekom v nadácii Pontis sme v marci 2012 otvorili Montessori kútik. V kútiku nájdete pripravené prostredie podľa zásad Montessori pedagogiky. Deti si tu nájdu mnoho nových podnetov na svoj rozvoj a mamičky môžu načerpať nové inšpirácie na prácu s deťmi, ktoré môžu využiť aj doma. Okrem jednoduchých svojpomocne zhotovených materiálov tu nájdete aj originálne montessori pomôcky, ktoré si žiaľ kvôli ich vysokej cene môže kúpiť len málokto.

Montessori kútik je zariadený pre deti od najútlejšieho veku. Zaujímavé aktivity si tu nájde už dieťa okolo šiesteho mesiaca, keď vie samostatne sedieť. V tomto veku sa však ešte dieťa nedokáže dlhšie sústrediť na prácu a preto je asi lepšie zaraďovať jednoduché aktivity doma. Najviac aktivít v kútiku je zameraných na deti od 1 do 3 rokov. Ale máme aktivity aj pre staršie deti. V lete mávame montessori herňu vonku na terase zameranú na aktivity s vodou.

Pre záujemcov o Montessori pedagogiku sme usporiadali viacero prednášok. Mohli sa tu dozvedieť o živote Marie Montessori, o tom ako vznikala jej pedagogika a základy tejto pedagogiky. Mali sme prednášku o tom ako a čo sa dá robiť s deťmi doma. Rodičia tu mohli získať mnoho inšpirácie na konkrétne aktivity. Zhliadli sériu fotografií z domáceho prostredia, na ktorých boli dokumentované rôzne aktivity inšpirované montessori pedagogikou. Ďalšia prednáška bola venovaná tomu ako si upraviť byt podľa zásad montessori. Okrem prednášok sme sa stretli aj pri výrobe montessori materiálov. Materiál sme si predstavili, vysvetlili ako sa s nim pracuje a spolu sme si ho vyrobili. Môžete ho najsť v kútiku.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v montessori kútiku, pri prednáškach, výrobe materiálov a ďalších montessori akciách.

Pripravili sme si pre Vás niekoľko článkov k Montessori pedagogike.

1. článok - Montessori kútik

Autor: Mgr. Katarína Beberová - pedagóg v montessori škôlke a bývalá členka Budatka, ktorá celý kútik v Budatku uviedla do života.

2. článok - Ako si ma Montessori našlo

Autor Ing. Miroslava Schvarcová - mamička, ktorá na RD začala dobrovoľnícky vypomáhať v Montessori kútiku v Budatku.

3. článok - Prvý krát v Montessori kútiku

Autor: Ing. Zuzana Pekarek - mamička, ktorá počas materskej a rodičovskej dovolenky s deťmi vypomáhala nielen v Montessori kútiku.