Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?


Hravé čítanie v MC Budatko

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Po minuloročnom úspechu zorganizovalo materské centrum Budatko opäť maratón čítania rozprávok. Akcia pri príležitosti mesiaca kníh bola určená najmä škôlkarom a školákom. S radosťou sa však zúčastnili aj oveľa mladšie nošteky, najmladší mal iba niekoľko mesiacov. Nešlo však len o také obyčajné – normálne čítanie...
K rozprávkam sme pridali vlastné „špeciálne efekty“. Namiesto nudného vysedávania sa deti razom ocitli v zázračnej krajine: malí účastníci mohli v rámci deja rozhodnúť, čo je správne a čo nie, prečítať kúsok z knižky, ale aj vidieť si postavičky naživo vo forme divadielka. Ba čo viac! Niektoré úlohy si mohli aj samé vyskúšať. Poniektorí tak zažili na vlastnej koži, aké to je ťahať napríklad takú velikánsku repu z tvrdej vysušenej zeme. V priestoroch materského centra pred očami poslucháčov okrem repy postupne ožívali čarovné vodné kvapky, kohútik Zlatopierko, havko, ktorý nevedel dopravné predpisy,... Chlapci aj dievčatá so zatajeným dychom sledovali boj dobra a zla a s nadšením pomáhali vyriešiť patálie hlavných hrdinov. A že sa to oplatilo! Všetky rozprávky skončili šťastne a veselo, tak, ako to v detskom svete má byť.

Každé čítanie trvalo necelú polhodinu – všetci tak bez problémov dokázali udržať svoju pozornosť a zároveň noví zvedavci nemuseli dlho čakať na ďalší vstup. Pre deti bola otvorená aj herňa. Mamičky a oteckovia si mohli dať kávičku a koláčik v kuchynke materského centra.

„Cieľom bolo samozrejme vybudovať v deťoch vzťah ku knižkám a spopularizovať im čítanie ako také. Verím, že aj vďaka tejto hravej forme ich inšpirujeme siahnuť po knižke aj doma a rozvíjať svoju fantáziu viac ako pri zapnutom televízore. Teší nás, že tento ročník bol ešte úspešnejší, pre nás je to jasný signál pokračovať v začatej tradícii“, hovorí dobrovoľníčka Erika, ktorá celú akciu zorganizovala, začo jej ďakujeme.

Celý program vyvrcholil veľkou tombolou, knihy do tomboly darovalo vydavateľstvo Fragment. Tí šťastnejší si teda domov odniesli aj krásne nové knižky. Pre všetkých to však každopádne bolo veľmi príjemne strávené popoludnie.

2.3.2014 - Ukážka z rozprávky Ako dedko ťahal repku:)