TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Hravé čítanie v MC Budatko

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Po minuloročnom úspechu zorganizovalo materské centrum Budatko opäť maratón čítania rozprávok. Akcia pri príležitosti mesiaca kníh bola určená najmä škôlkarom a školákom. S radosťou sa však zúčastnili aj oveľa mladšie nošteky, najmladší mal iba niekoľko mesiacov. Nešlo však len o také obyčajné – normálne čítanie...
K rozprávkam sme pridali vlastné „špeciálne efekty“. Namiesto nudného vysedávania sa deti razom ocitli v zázračnej krajine: malí účastníci mohli v rámci deja rozhodnúť, čo je správne a čo nie, prečítať kúsok z knižky, ale aj vidieť si postavičky naživo vo forme divadielka. Ba čo viac! Niektoré úlohy si mohli aj samé vyskúšať. Poniektorí tak zažili na vlastnej koži, aké to je ťahať napríklad takú velikánsku repu z tvrdej vysušenej zeme. V priestoroch materského centra pred očami poslucháčov okrem repy postupne ožívali čarovné vodné kvapky, kohútik Zlatopierko, havko, ktorý nevedel dopravné predpisy,... Chlapci aj dievčatá so zatajeným dychom sledovali boj dobra a zla a s nadšením pomáhali vyriešiť patálie hlavných hrdinov. A že sa to oplatilo! Všetky rozprávky skončili šťastne a veselo, tak, ako to v detskom svete má byť.

Každé čítanie trvalo necelú polhodinu – všetci tak bez problémov dokázali udržať svoju pozornosť a zároveň noví zvedavci nemuseli dlho čakať na ďalší vstup. Pre deti bola otvorená aj herňa. Mamičky a oteckovia si mohli dať kávičku a koláčik v kuchynke materského centra.

„Cieľom bolo samozrejme vybudovať v deťoch vzťah ku knižkám a spopularizovať im čítanie ako také. Verím, že aj vďaka tejto hravej forme ich inšpirujeme siahnuť po knižke aj doma a rozvíjať svoju fantáziu viac ako pri zapnutom televízore. Teší nás, že tento ročník bol ešte úspešnejší, pre nás je to jasný signál pokračovať v začatej tradícii“, hovorí dobrovoľníčka Erika, ktorá celú akciu zorganizovala, začo jej ďakujeme.

Celý program vyvrcholil veľkou tombolou, knihy do tomboly darovalo vydavateľstvo Fragment. Tí šťastnejší si teda domov odniesli aj krásne nové knižky. Pre všetkých to však každopádne bolo veľmi príjemne strávené popoludnie.

2.3.2014 - Ukážka z rozprávky Ako dedko ťahal repku:)