Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Sofi2013.03.27, 08:16
2018.11.26, 20:58
42980 / 10Voľný


Bezpečnejšie Budatko - potrebujeme aj tvoj hlas v snahe o výhru VUB grantu

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Ako mamy na materskej makáme,
v Budatku Vám pestrý program chystáme.
Do VÚB grantu sme sa zapojili,
aby sme naše priestory viac vylepšili.


Aj vďaka úryvku z tejto básničky, sa z celkového počtu 386 žiadostí, tá naša dostala do užšieho výberu a na to, aby sa dostala do finálnej 4 potrebujeme práve teba a tvoj hlas.

Ale pekne po poriadku… V októbri 2018 naše dobrovoľníčky s indiánskym menom Grantulky spísali žiadosť o finančný grant vo výške 5000€ na zveľadenie priestorov MC BUDATKO. Následne zasadla komisia Nadácie VÚB a náš projekt vybrala s ďalšími siedmymi do verejného hlasovania v Bratislavskom kraji. Vzhľadom na 386 predložených projektov je pre nás aj výber do verejného hlasovania veľký úspech. Máme však vyššie ciele – byť prví v Bratislavskom kraji a okrem finančného príspevku 5000€ zabojovať aj o prémiu – ďalších 5000€, ktorá nám otvorí úžasné možnosti.

O čom vlastne náš projekt je?

Dbáme na poriadok na bezpečnosť,
pri malých deťoch toho nikdy nie je dosť.
Múrik, rampu, pre mamičky s detičkami
opravíme, zatočíme s ťažkosťami.

Priestor vnútri – ten nám zväčšia nové skrinky,
na mikinky pre deti aj pre maminky.
Čistota a poriadok vo vstupnej hale,
cíťte sa tu ako doma, dnes a stále.

Nová svieža kuchynka sa nám tiež zíde,
hladoš si po chutné jedlo aj sám príde.
Všetky tieto zmeny pre nás a pre Vás
Potrebujeme tu teraz aj Váš hlas.


Ako nám môžeš pomôcť? No predsa práve svojim hlasom bez ktorého to bude všetko veľmi ťažké. A tiež zdieľaním svojho nadšenia z pripravovaných zmien (mailom, správou cez komunikátory, Facebook či Instagram zdieľaním). Potrebujeme každý hlas, ten tvoj, partnerov, partnerkin, rodičov, dedkov a babiek, všetkých tvojich známych a kamarátov a kamarátov Tvojich kamarátov, ich kamarátov aj ich babky, mamky, dedkov, ujov, ... skrátka, zíde sa nám naozaj každý hlas, lebo ako v každom hlasovaní, jednotlivec má presne takú silu, akú sa mať rozhodne.

Ako môžeš za nás hlasovať?
1. Klikni na https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/
2. Klikni na chcem hlasovať.
3. Vyber si BA - Bratislavský kraj.
4. Pohľadaj projekt „Bezpečnejšie Budatko v novom šate“ (na fotke je nás veeeľa dobrovoľníkov)
5. Zadaj telefónne číslo a príde ti správa s kódom, ktorým overíš svoj hlas. Je to bezplatné.

Aj vďaka nadácii VÚB a komunitným grantom ako je tento je Slovensko stále krajšie miesto pre život. Aj vďaka Vášmu hlasu bude stále krajším aj Budatko. Vopred ďakujeme za Vašu podporu a tešíme sa na skoré stretnutie v našich, zatiaľ pôvodných priestoroch.

Členky a dobrovoľníčky
Materské centrum Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+