Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Sofi2013.03.27, 08:16
2018.11.26, 20:58
47220 / 10Voľný


Bezpečnejšie Budatko - potrebujeme aj tvoj hlas v snahe o výhru VUB grantu

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Ako mamy na materskej makáme,
v Budatku Vám pestrý program chystáme.
Do VÚB grantu sme sa zapojili,
aby sme naše priestory viac vylepšili.


Aj vďaka úryvku z tejto básničky, sa z celkového počtu 386 žiadostí, tá naša dostala do užšieho výberu a na to, aby sa dostala do finálnej 4 potrebujeme práve teba a tvoj hlas.

Ale pekne po poriadku… V októbri 2018 naše dobrovoľníčky s indiánskym menom Grantulky spísali žiadosť o finančný grant vo výške 5000€ na zveľadenie priestorov MC BUDATKO. Následne zasadla komisia Nadácie VÚB a náš projekt vybrala s ďalšími siedmymi do verejného hlasovania v Bratislavskom kraji. Vzhľadom na 386 predložených projektov je pre nás aj výber do verejného hlasovania veľký úspech. Máme však vyššie ciele – byť prví v Bratislavskom kraji a okrem finančného príspevku 5000€ zabojovať aj o prémiu – ďalších 5000€, ktorá nám otvorí úžasné možnosti.

O čom vlastne náš projekt je?

Dbáme na poriadok na bezpečnosť,
pri malých deťoch toho nikdy nie je dosť.
Múrik, rampu, pre mamičky s detičkami
opravíme, zatočíme s ťažkosťami.

Priestor vnútri – ten nám zväčšia nové skrinky,
na mikinky pre deti aj pre maminky.
Čistota a poriadok vo vstupnej hale,
cíťte sa tu ako doma, dnes a stále.

Nová svieža kuchynka sa nám tiež zíde,
hladoš si po chutné jedlo aj sám príde.
Všetky tieto zmeny pre nás a pre Vás
Potrebujeme tu teraz aj Váš hlas.


Ako nám môžeš pomôcť? No predsa práve svojim hlasom bez ktorého to bude všetko veľmi ťažké. A tiež zdieľaním svojho nadšenia z pripravovaných zmien (mailom, správou cez komunikátory, Facebook či Instagram zdieľaním). Potrebujeme každý hlas, ten tvoj, partnerov, partnerkin, rodičov, dedkov a babiek, všetkých tvojich známych a kamarátov a kamarátov Tvojich kamarátov, ich kamarátov aj ich babky, mamky, dedkov, ujov, ... skrátka, zíde sa nám naozaj každý hlas, lebo ako v každom hlasovaní, jednotlivec má presne takú silu, akú sa mať rozhodne.

Ako môžeš za nás hlasovať?
1. Klikni na https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/
2. Klikni na chcem hlasovať.
3. Vyber si BA - Bratislavský kraj.
4. Pohľadaj projekt „Bezpečnejšie Budatko v novom šate“ (na fotke je nás veeeľa dobrovoľníkov)
5. Zadaj telefónne číslo a príde ti správa s kódom, ktorým overíš svoj hlas. Je to bezplatné.

Aj vďaka nadácii VÚB a komunitným grantom ako je tento je Slovensko stále krajšie miesto pre život. Aj vďaka Vášmu hlasu bude stále krajším aj Budatko. Vopred ďakujeme za Vašu podporu a tešíme sa na skoré stretnutie v našich, zatiaľ pôvodných priestoroch.

Členky a dobrovoľníčky
Materské centrum Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: