Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Frühling
März, April und Mai sind die drei Frühjahrsmonate. Auf unserer Nordhalbkugel beginnt zwischen dem 20. und 21. März der Frühling. Aber was ist das Besondere am Frühlingsanfang? Warum wird er genau auf diesen Tag gelegt? Zu Frühlingsbeginn sind Tag und Nacht fast genau gleich lang, also je etwa 12 Stunden (Tag-und-Nachtgleiche). Der Frühlingsanfang kann an verschiedenen Tagen sein, das Frühlingsende ist jedoch durch ein bestimmtes Ereignis – die Sommersonnenwende – festgelegt, das (fast) immer auf den 21. Juni fällt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Reading books makes you better
Reading - for someone it is the most beautiful free time in the world. They escape the dreary everyday life and travel into the world of fantasy. For some it is empty timeout without something extra. Many people do not even know when they last had a book in their hands. Some read everywhere. It is an activity that you practice without knowing in everyday life, driving a car (reading road signs), watching TV (news, advertising, translations ...) or even in the kitchen (recipes, food blogs, ...). Reading the book is about a bit more than just reading. A long-term reading activity will bring us much more.
Dobrovoľníctvo ako aktivita s neopísateľnou pridanou hodnotou
Od nášho rozhovoru s Ninou Stueven z Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) už prešiel nejaký ten čas. Naše deti odrástli, náš program sa posunul, my sme sa naučili opäť nové veci. Mnoho z toho, čo sme v rozhovoroch spomenuli sme už zabudli, no to dôležité, zachytené a zdokumentované je jednoznačne to, s čím sa stále stotožňujeme.
Program na mesiac marec
Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.
Coffee, Tea & Chat (in English) - 10 things nobody told me about parenting
Plenty of people will give you unsolicited parenting advice (I didn´t ask whether my baby should be wearing a hat, thank you), but rarely will they tell you what you really need to know. Starting with the changes in pregnancy, you’re changing to a whole new person called mom. Yes, there will be a father, too, probably, but the change hardly hit them as much as it does the women. Beginning with the figure, state of mind, sleep quality, stress level, health. And then, the baby is born. And the fun starts.
Klub (mladých) Budatkovedcov: Zázračný prášok
Deti milujú zázraky. Je ich plný svet. Aj ja by som chcela žiť v dobe, kedy učiteľ miesto intenzívneho čmárania po tabuli vytiahne dve skúmavky a pred mojimi očami na stole spraví farebný výbuch. Žijem v takej ako rodič - učiteľ svojho dieťaťa a užívam si to plnými dúškami. Pridáte sa?
Návšteva čokoládovne Hauswirth
Minulý týždeň v sobotu sme boli po dlhom predlhom čase opäť na návšteve čokoládovne Hauswirth v Kittsee. Ide o malú rodinnú fabriku, ktorá od roku 1949 vyrába čokoládu a čokoládou obaľované penové, želé a fondánové bonbóny a čokolády. Franz Hauswirth senior kúpil dom a objavil v ňom staré formy na odlievanie čokolády a tak nejako sa začala história tejto fabriky. V Kittsee fabriku postavili začiatkom 60tych rokov minulého storočia a odvtedy priťahuje návštevníkov so sladkými jazýčkami.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Woche der Ehepaare
"Das Leben ist manchmal schwierig, für eine Person sogar zu schwierig, daher ist es gut, dass es zwei in der Ehe gibt. Wenn einer müde ist, zieht der andere einfach mit ... und im besseren Fall bietet er sogar seine Schulter an, an die er sich zuerst anlehnen kann, sodass er leicht durch schwierige Situationen kommen kann, aber wenn beide müde oder überlastet sind, sind sie oft mal nicht sicher, ob man sich auf den anderen verlassen kann ... "
Sofi2013.03.27, 08:16
2018.11.26, 20:58
45340 / 10Voľný


Bezpečnejšie Budatko - potrebujeme aj tvoj hlas v snahe o výhru VUB grantu

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Ako mamy na materskej makáme,
v Budatku Vám pestrý program chystáme.
Do VÚB grantu sme sa zapojili,
aby sme naše priestory viac vylepšili.


Aj vďaka úryvku z tejto básničky, sa z celkového počtu 386 žiadostí, tá naša dostala do užšieho výberu a na to, aby sa dostala do finálnej 4 potrebujeme práve teba a tvoj hlas.

Ale pekne po poriadku… V októbri 2018 naše dobrovoľníčky s indiánskym menom Grantulky spísali žiadosť o finančný grant vo výške 5000€ na zveľadenie priestorov MC BUDATKO. Následne zasadla komisia Nadácie VÚB a náš projekt vybrala s ďalšími siedmymi do verejného hlasovania v Bratislavskom kraji. Vzhľadom na 386 predložených projektov je pre nás aj výber do verejného hlasovania veľký úspech. Máme však vyššie ciele – byť prví v Bratislavskom kraji a okrem finančného príspevku 5000€ zabojovať aj o prémiu – ďalších 5000€, ktorá nám otvorí úžasné možnosti.

O čom vlastne náš projekt je?

Dbáme na poriadok na bezpečnosť,
pri malých deťoch toho nikdy nie je dosť.
Múrik, rampu, pre mamičky s detičkami
opravíme, zatočíme s ťažkosťami.

Priestor vnútri – ten nám zväčšia nové skrinky,
na mikinky pre deti aj pre maminky.
Čistota a poriadok vo vstupnej hale,
cíťte sa tu ako doma, dnes a stále.

Nová svieža kuchynka sa nám tiež zíde,
hladoš si po chutné jedlo aj sám príde.
Všetky tieto zmeny pre nás a pre Vás
Potrebujeme tu teraz aj Váš hlas.


Ako nám môžeš pomôcť? No predsa práve svojim hlasom bez ktorého to bude všetko veľmi ťažké. A tiež zdieľaním svojho nadšenia z pripravovaných zmien (mailom, správou cez komunikátory, Facebook či Instagram zdieľaním). Potrebujeme každý hlas, ten tvoj, partnerov, partnerkin, rodičov, dedkov a babiek, všetkých tvojich známych a kamarátov a kamarátov Tvojich kamarátov, ich kamarátov aj ich babky, mamky, dedkov, ujov, ... skrátka, zíde sa nám naozaj každý hlas, lebo ako v každom hlasovaní, jednotlivec má presne takú silu, akú sa mať rozhodne.

Ako môžeš za nás hlasovať?
1. Klikni na https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/
2. Klikni na chcem hlasovať.
3. Vyber si BA - Bratislavský kraj.
4. Pohľadaj projekt „Bezpečnejšie Budatko v novom šate“ (na fotke je nás veeeľa dobrovoľníkov)
5. Zadaj telefónne číslo a príde ti správa s kódom, ktorým overíš svoj hlas. Je to bezplatné.

Aj vďaka nadácii VÚB a komunitným grantom ako je tento je Slovensko stále krajšie miesto pre život. Aj vďaka Vášmu hlasu bude stále krajším aj Budatko. Vopred ďakujeme za Vašu podporu a tešíme sa na skoré stretnutie v našich, zatiaľ pôvodných priestoroch.

Členky a dobrovoľníčky
Materské centrum Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+