TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Kto začaroval les pri Draždiaku?

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Napriek horšiemu počasiu zaznamenalo materské centrum Budatko rekordnú účasť na tohtoročnej tradičnej „Prechádzke začarovaným lesom“. 178 detí , vyše 120 rodín v poslednú májovú nedeľu objavovalo trasu so stanovišťami, ktoré obsadili hrdinovia z detského sveta.

Aj vy ste mali pocit, že sa prechádzate v začarovanom lese? Cestičky medzi Malým a Veľkým Draždiakom ožili rozprávkovými bytosťami , pri vode číhala vodníčka, v lese muchotrávky a víly, na lúke veľký oranžový dinosaurus. Vo vetríku povievali krikľavé pásky, vyznačujúce trasu pre skupinky rodín, ktoré sa rojili po lese.

Celá akcia sa začínala registráciou na lúčke pri konečnej autobusov, na Antolskej ulici. Aby čakajúcim čas rýchlejšie ubehol, mohli ochutnávať novinku na slovenskom trhu – špeciálne upravenú šťavu Ugo, alebo si nechať namaľovať obrázkok na tvár, či zakúpiť vrtuľku na podporu materského centra. Zaregistrované skupinky rodičov s deťmi netrpezlivo hľadela do lesíka. Po signálnom zamávaní vyrazili, so súťažnými kartičkami v rukách.

Stanovištia nedali na seba dlho čakať. Prezlečené rozprávkové postavy rozprávali svoje príbehy a prosili deti o pomoc. Za splnenú úlohu rozdávali pečiatky. Deti sa naučili s vílou pesničku, skladali roztržitej Karkulke puzzle, jej babičke zas pozbierali rozkotúľané klbká, pomohli myške Minnie pozavesovať prádlo,... Šmoulinke na predposlednom stanovišti roztriedili odpad po neposlušných šmolkoch – plasty do žltého vreca, papiere do modrého a ostatný odpad do čierneho. Za každú splnenú úlohu dostali do kartičky pečiatku. Prázdne políčka sa pomaly zapĺňali, vzrušenie detí stúpalo. Do cieľa už mnohé z nich utekali, ťahajúc pobavených rodičov za sebou. Veľmi dobre tušili, že spolu s poslednou pečiatkou tu dostanú aj peknú odmenu.

„Prechádzku organizujeme každý rok pri príležitosti našich narodenín,“ porozprávala nám štatutárka materského centra, Jana Hrehorová. „Z tohto dôvodu je aj poplatok za akciu doslova symbolický. Samozrejme sa snažíme akciu z roka na rok vylepšovať a sme veľmi radi, že záujem stále rastie. Teší nás aj to, že okrem vopred registrovaných záujemcov sme zatiaľ vždy dokázali uspokojiť aj náhodných zvedavcov. Tí si však žiaľ musia na štarte trochu počkať, aby sme si boli istí, že sa im v cieli ujde darček.“ vysvetľuje.

Po opadnutí vzrušenia si rodiny postupne rozkladali deky, opekali prinesené dobroty a odpadky hádzali do farebných košov, podľa obrázkov, ako ich to naučila Šmoulinka. Účastníci sa pomaly zbierali pri ohnisku. Všetci čakali na tradičné divadielko a novinku tohto ročníka – tombolu, do ktorej hračky venovala mestská časť Petržalka. Po divadielku a vyhlásení poslednej tombolovej ceny sa začali ľudia pomaly rozchádzať a členky napokon symbolicky uhasili dohárajúci oheň.

„Okrem mestskej časti by sme sa veľmi radi poďakovali aj ostatným sponzorom,“ dodáva na záver Jana Hrehorová. „Firmy ako Dell, Versa Media, Havava či Siko nám pomohli s naplnením výherných tašiek, o pitný režim sa zas postarali spoločnosti Lidl a McDonalds, divadielko MaKiLe nám venovalo predstavenie zdarma. Veríme, že spokojnosť na tvári všetkých účastníkov je im dostatočnou satisfakciou.“

A že ste o tento zážitok prišli? Nevadí, Budatko pripravuje pre Vás akcie aj v lete, nezabudnite sledovať našu webovú stránku!

Reportáž z akcie odvysielala TV Bratislava dňa 31.5.2013 o 19.00 v relácii Petržalských 13.