Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Maria2014.02.24, 16:31255510 / 10Voľný


Hranie s vodou uzatvára sezónu

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Materské centrum Budatko bude v júli a auguste pre verejnosť zatvorené, až na mimoriadne aktivity. Tou prvou je aj akcia Hráme sa s vodou, ktorá sa uskutoční 2. a 3.júla o 16.30 hodine. Hry budú na vonkajšej terase Budatka.

Vodu deti poznajú ešte z čias, keď si hoveli v maminom brušku. Malé dieťa dokáže byť zaujaté vodou dlho. Pozorovať prúd vody, ponárať do vody ruky, vodu naberať, prenášať a vylievať, špliechať, hádzať do nej papier a pozorovať ako sa rozmáča. Ponúka množstvo zmyslových vnemov. Srdečne vás pozývame do sveta plného bubliniek, kvapiek, hubiek, štetcov, kefiek, rôznych teplôt, farieb, foriem, skupenstiev. To čo si nemôžete dovoliť v panelákovom byte, príďte vyskúšať k nám.

Okrem klasických stanovíšť, akými sú napríklad polievanie kvietkov či púšťanie lodičiek v lavóre, na vás čakajú aj netradičnejšie hry s farebnou vodou, prelievanie z fľašky do fľašky – jedna z najobľúbenejších aktivít v našom montessori kútiku, ryžovanie kamienkov, umývanie riadu, bublifuky, ľadové kocky s prekvapením vo vnútri…

Podrobnosti nám prezrádza Mirka Schvarcová, jedna z iniciátoriek tejto myšlienky: „Pri hrách sme sa inšpirovali najmä vlastnými deťmi. Postupne sme pridávali nápady, zháňali materiál, návody. Ani sme sa nenazdali a mali sme nazbieraných viac než 20 aktivít.“

Voda je jednoducho fascinujúci živel. A letné obdobie je na takúto zábavu ako stvorené. Stanovištia sú určené pre všetky deti, ktoré voda baví, od 1 a pol roka až po predškolský vek. Dôležitá je však prítomnosť dospelého, aby mohol pri úlohách asistovať.

„Mamičky, ktoré sa chcú na aktivitách zúčastniť, by som ešte rada upozornila, aby nezabudli pribaliť uteráčik, vhodné topánočky, či náhradné oblečenie. Po skončení tak budú môcť svojich vodníkov prezliecť do suchého,“ dodáva Janka Gereková, ďalšia iniciátorka.

A čo ďalšie plány MC Budatka? „Akciu by sme v júli alebo v auguste radi ešte opakovali. Závisí to však nielen od plánov dobrovoľníčok, ale aj od pekného počasia. Okrem toho vybavujeme jazdenie na koníkoch, ktoré sa muselo v máji kvôli silnému vetru zrušiť. Tiež budú určite potrebné rôzne brigády, v exteriéri i interiéri,“ informuje Janka Hrehorová, štatutárka Budatka.

Záujemcom, ktorí cez leto nestíhajú sledovať webstránku, Budatko tento rok ponúka novinku – mimoriadnu e-mailovú avízovaciu službu. Pre jej aktiváciu treba poslať e-mail s názvom Avízo Budatko leto na adresu mcbudatko@gmail.com. Na zaevidované adresy budú posielané informácie o presných termínoch akcií. Tešíme sa na vás a veríme, že sa vám leto s Budatkom bude páčiť.


Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: