TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
 
Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac september
Aj Vaše leto uletelo tak rýchlo? Verím, že Ste si ho stihli užiť a v zápätí sa už tešíte na sfarbené listy, naháňanie šarkanov, nové prvé zážitky bábätiek či prvé kroky do škôlky a školy. Nech už Vás septembrom bude sprevádzať čokoľvek, veríme, že využijete aj stretnutia v našom materskom centre, aby ste sa o ne podelili a obohatili seba i svoje deti o ďalšie. Program máme zostavený a na celý september vypísaný v Semafore, takže hor sa prihlasovať!
Budatko2019.08.12
2019.03.08
20839 / 101


Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'


Vstup do dobrovoľníckej zóny Vstup do členskej zóny


Pridajte sa k nám, získate tak veľa nových známych, množstvo možností k osobnému rastu, zvýhodnené podmienky účasti na aktivitách MC Budatko, možnosť naučiť sa niečo nové a najmä veľký priestor pre Vaše deti sa vyhrať, zažiť kolektív plný radosti a aktivít, ktoré deti bavia. V sebe tak naplníte potrebu pomáhať si navzájom, ktorá je veľmi ľudská a jej naplnenie prináša vyrovnávajúci pocit spokojnosti a prínosnosti pre spoločnosť, z ktorej sú väčšinou mamičky počas materskej dovolenky vylúčené. Zmysluplné trávenie voľného času, nové kontakty, pomoc a podpora. Aj o tom je dobrovoľníctvo.

Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez počítač, či výrobou materiálov doma...

Kto je dobrovoľník?

Dobrovoľník je osoba, ktorá dobrovoľne, bez nároku na finančnú či nefinančnú odmenu vykonáva činnosť v prospech Budatka. Táto je vybraná ním po dohode s tímom dobrovoľníkov a členov a zaradená medzi aktivity MC Budatko. Môže to byť raz týždenne služba v herničke, neskôr prevzatie vedenia Montessori kútika (po prejavení záujmu a zaškolení), jednorazová, alebo pravidelná pomoc, aktivita podporujúca ciele materského centra (psychický, fyzický, jazykový alebo iný rozvoj rodičov a detí) prípadne verejnoprospešná akcia, koordinácia spolupráce na projekte tretej strany, starostlivosť o web, sociálne siete, či iná dohodnutá aktivita vyhovujúca obom stranám. Každý, kto chce pôsobiť ako dobrovoľník priamo v Budatku počas jeho bežnej prevádzky, samozrejme najskôr absolvuje zaškolenie a úplné zoznámenie sa s priestormi a pravidlami.

Kto je člen?

Definície, práva a povinnosti členov špecifikujú stanovy. Dlhodobý dobrovoľník môže byť po splnení podmienok stanovených v aktuálnej internej smernici o členstve a dobrovoľníctve pozvaný do členstva.Člen má právo aktívnej účasti na činnosti združenia vo všetkých oblastiach. Podieľa sa na všetkých výhodách spojených s členstvom. Priamo vplýva na smerovanie a vývoj materského centra svojimi návrhmi, pripomienkami, námietkami a volebným právom. Členstvo je vždy platné jeden rok a je v prípade záujmu oboch strán automaticky predlžované v rámci nových podmienok na dané obdobie.

V prípade záujmu Vám radi zodpovieme všetky Vaše otázky cez email. Tešíme sa na Vás, radi Vás privítame v našom tíme!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: