Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Budatko2010.11.09, 23:51
2019.03.08, 12:29
17299 / 10Voľný


Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'


Vstup do dobrovoľníckej zóny Vstup do členskej zóny


Pridajte sa k nám, získate tak veľa nových známych, množstvo možností k osobnému rastu, zvýhodnené podmienky účasti na aktivitách MC Budatko, možnosť naučiť sa niečo nové a najmä veľký priestor pre Vaše deti sa vyhrať, zažiť kolektív plný radosti a aktivít, ktoré deti bavia. V sebe tak naplníte potrebu pomáhať si navzájom, ktorá je veľmi ľudská a jej naplnenie prináša vyrovnávajúci pocit spokojnosti a prínosnosti pre spoločnosť, z ktorej sú väčšinou mamičky počas materskej dovolenky vylúčené. Zmysluplné trávenie voľného času, nové kontakty, pomoc a podpora. Aj o tom je dobrovoľníctvo.

Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...

Kto je dobrovoľník?

Dobrovoľník je osoba, ktorá dobrovoľne, bez nároku na finančnú či nefinančnú odmenu vykonáva činnosť v prospech Budatka. Táto je vybraná ním po dohode s tímom dobrovoľníkov a členov a zaradená medzi aktivity MC Budatko. Môže to byť raz týždenne služba v herničke, neskôr prevzatie vedenia Montessori kútika (po prejavení záujmu a zaškolení), jednorazová, alebo pravidelná pomoc, aktivita podporujúca ciele materského centra (psychický, fyzický, jazykový alebo iný rozvoj rodičov a detí) prípadne verejnoprospešná akcia, koordinácia spolupráce na projekte tretej strany, starostlivosť o web, sociálne siete, či iná dohodnutá aktivita vyhovujúca obom stranám. Každý, kto chce pôsobiť ako dobrovoľník priamo v Budatku počas jeho bežnej prevádzky, samozrejme najskôr absolvuje zaškolenie a úplné zoznámenie sa s priestormi a pravidlami.

Kto je člen?

Definície, práva a povinnosti špecifikujú Stanovy.

Dlhodobý dobrovoľník môže byť po splnení podmienok stanovených v aktuálnej internej smernici o členstve a dobrovoľníctve pozvaný do členstva.

Člen má právo aktívnej účasti na činnosti združenia vo všetkých oblastiach. Podieľa sa na všetkých výhodách spojených s členstvom. Priamo vplýva na smerovanie a vývoj materského centra svojimi návrhmi, pripomienkami, námietkami a volebným právom. Členstvo je vždy platné jeden rok a je v prípade záujmu oboch strán automaticky predlžované v rámci nových podmienok na dané obdobie.

V prípade záujmu Vám radi zodpovieme všetky Vaše otázky cez email. Tešíme sa na Vás, radi Vás privítame v našom tíme!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: