Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Budatko2010.11.09, 23:51
2019.03.08, 12:29
19189 / 10Voľný


Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'


Vstup do dobrovoľníckej zóny Vstup do členskej zóny


Pridajte sa k nám, získate tak veľa nových známych, množstvo možností k osobnému rastu, zvýhodnené podmienky účasti na aktivitách MC Budatko, možnosť naučiť sa niečo nové a najmä veľký priestor pre Vaše deti sa vyhrať, zažiť kolektív plný radosti a aktivít, ktoré deti bavia. V sebe tak naplníte potrebu pomáhať si navzájom, ktorá je veľmi ľudská a jej naplnenie prináša vyrovnávajúci pocit spokojnosti a prínosnosti pre spoločnosť, z ktorej sú väčšinou mamičky počas materskej dovolenky vylúčené. Zmysluplné trávenie voľného času, nové kontakty, pomoc a podpora. Aj o tom je dobrovoľníctvo.

Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez počítač, či výrobou materiálov doma...

Kto je dobrovoľník?

Dobrovoľník je osoba, ktorá dobrovoľne, bez nároku na finančnú či nefinančnú odmenu vykonáva činnosť v prospech Budatka. Táto je vybraná ním po dohode s tímom dobrovoľníkov a členov a zaradená medzi aktivity MC Budatko. Môže to byť raz týždenne služba v herničke, neskôr prevzatie vedenia Montessori kútika (po prejavení záujmu a zaškolení), jednorazová, alebo pravidelná pomoc, aktivita podporujúca ciele materského centra (psychický, fyzický, jazykový alebo iný rozvoj rodičov a detí) prípadne verejnoprospešná akcia, koordinácia spolupráce na projekte tretej strany, starostlivosť o web, sociálne siete, či iná dohodnutá aktivita vyhovujúca obom stranám. Každý, kto chce pôsobiť ako dobrovoľník priamo v Budatku počas jeho bežnej prevádzky, samozrejme najskôr absolvuje zaškolenie a úplné zoznámenie sa s priestormi a pravidlami.

Kto je člen?

Definície, práva a povinnosti členovšpecifikujú stanovy. Dlhodobý dobrovoľník môže byť po splnení podmienok stanovených v aktuálnej internej smernici o členstve a dobrovoľníctve pozvaný do členstva.Člen má právo aktívnej účasti na činnosti združenia vo všetkých oblastiach. Podieľa sa na všetkých výhodách spojených s členstvom. Priamo vplýva na smerovanie a vývoj materského centra svojimi návrhmi, pripomienkami, námietkami a volebným právom. Členstvo je vždy platné jeden rok a je v prípade záujmu oboch strán automaticky predlžované v rámci nových podmienok na dané obdobie.

V prípade záujmu Vám radi zodpovieme všetky Vaše otázky cez email. Tešíme sa na Vás, radi Vás privítame v našom tíme!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: