Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?


Rozprávka o Sabinke a vrchnáčikoch

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Kde bolo tam bolo, narodilo sa raz jedno malé milé dievčatko, ktoré sa volalo Sabinka.

Sabinka sa narodila s chorobou, ktorá jej oslabuje svaly v tele. Mamička s ňou denno denne cvičila špeciálne cviky aby telíčko rozhýbala. Napriek tomu, že cvičenie bolo veľmi náročné, pomáhalo len trošku. Nestačilo k tomu, aby dobehla svojich vrstovníkov. Sabinka rástla, už sfúkla aj prvú sviečku na torte, stihla pochodiť rôzne liečenia, rehabilitácie, terapie, ale stále nevedela ani len sedieť. Pokroky boli stále príliš malé.

Jedného dňa sa mamička dočítala o zázrakoch, ktoré dokážu spraviť tety a ujovia doktori v rehabilitačnom centre Adeli. Mamička bola nadšená. Ihneď si zaumienila, že sa tam musí so Sabinkou dostať. Lenže - toto liečenie bolo veľmi drahé, také drahé, že aj sto bábik alebo sto parádnych autíčok je oveľa lacnejších.

“Čo teraz spravíme?“ opýtala sa mamička Sabinky, otecka a bračeka pri jednej večeri. V kuchyni zavládlo ticho. Po chvíli sa ozval otecko:
“Môžeme poprosiť dobrých ľudí, našich známych a kamarátov, možno niekto robí v takej firme, ktorá nám bude vedieť darovať aj toľko veľa peniažkov.“
“To je dobrý nápad!“ tešila sa mamička.
Aj braček Alexko bol nadšený, povedal, že hneď zajtra poprosí všetky detičky a tety učiteľky v škole o pomoc.

A tak sa začali všetci vypytovať - mamička pri prechádzkach so Sabinkou, otecko v robote, Alexko v škole a medzi kamarátmi. Všetci usilovne hľadali pomoc pre malú Sabinku. Jedného dňa sa mamička dozvedela, že Sabinke môžu pomôcť aj plastové vrchnáčiky. Vraj existuje taká fabrika, ktorá z tých vrchnáčikov potom vyrába rôzne veci. Ak by rodinka pre fabriku vyzbierala dosť vrchnáčikov, riaditeľ fabriky malej Sabinke rád zaplatí toto drahé liečenie.

Začalo sa zbieranie vrchnáčikov pre Sabinku. Zbierali nielen Sabinkini známi a priatelia, ale postupne sa k zbieraniu pridávali ďalší a ďalší dobrí ľudia, rôzne firmy a organizácie. Zbierali sa vrchnáčiky z plastových fliaš (minerálky i sladené nápoje), z krabíc od mlieka, džúsov, Acidka... teda zo všetkých nápojových výrobkov uzatvárateľných plastovým vrchnáčikom.

A ako sa táto rozprávka skončila?
Nuž, ešte sa neskončila. Plastové vrchnáčiky zbierame aj my v Budatku, naša členka Katka, ktorá celú iniciatívu spustila, ich bude postupne po vreciach odvážať Sabinke a jej rodičom. Jedného krásneho dňa, keď vrchnáčikov bude konečne dosť, sa Sabinka dostane na vytúžené liečenie, kde aj s ňou tety a ujovia spravia malý zázrak a Sabinka sa bude môcť konečne v kočku bezstarostne posadiť alebo spraviť prvý krok vo svojom živote.
Pomôžte nám dať tejto rozprávke šťastný koniec. Oslovte aj vy svojich známych, kamarátov, kolegov v práci či rodičov. Pomôžme spolu nazbierať či už pomocou vrchnáčikov, alebo finančným darom hypotonickej Sabinke 4 500 eur na liečenie v centre Adeli a v hyperbarickej komore. Bližšie informácie o zbierke, ale aj o živote malej Sabinky a jej rodiny nájdete na stránke: http://pomozte-sabinke.weebly.com
Ďakujeme.
Zdieľaj: