Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Medzinárodný týždeň nosenia 2014Počas týždňa nosenia bude v Budatku prebiehať nasledovný program:

streda, 8.10.
14.00 - 15.30:
Bezplienková komunikačná metóda
Bábätko bez koliky, bez „prdíkov“, bez zaparenín. Šťastné a spokojné bábätko. O tom je Bezplienková Komunikačná Metóda. O komunikácii s vaším bábätkom. Tak, ako si bábätko uvedomuje a dáva vám najavo, že je hladné, uvedomuje si a dáva najavo aj že potrebuje cikať/kakať. Na našom spoločnom stretnutí sa dozviete, ako na to. Ako začať. Ako predísť kolikám, uľahčiť vyprázdňovanie, zamedziť zapareninám. Ako odpozorovať signály, ako časovať, vhodné polohy pre nesediace bábätká. Ukážeme vám rôzne pomôcky, ktoré pomohli nám pri našich bezplienkáčoch. Ukážeme šikovné triky. A hlavne, podelíme sa o naše skúsenosti.
vedú bezplienkujúce mamičky z www.lienocka.sk Lucia „Lula“ Trefná a Katarína „Kuka“ Plášeková

15.45 – 16.15:
Brušný tanec s dieťatkom v šatke/nosiči
Tanec s bábätkom je určený pre všetky maminy, ktoré rady tancujú a chcú si zatancovať aj spolu so svojim dieťatkom v nosiči alebo babyšatke. Workshop je určený pre všetkých, nie je nutné mať predchádzajúce skúsenosti s tancom. Použijeme prvky z brušného tanca, Tribalu a aj z baletu. Súčasťou hodiny je rozcvička, tanec a na záver trochu uvoľnenia :) Teším sa na všetky mamičky a detičky.
vedie tanečníčka Mgr.art. Anna Kališová

16.30 - 18.00:
Prirodzený pôrod a bonding
Pôrod je prirodzený proces. Povieme si o zásadách prirodzeného pôrodu, aké zásahy môžu priebeh pôrodu narušiť. To, ako žena rodí a ako prebiehajú prvé chvíle s bábätkom po pôrode má zásadný vplyv okrem iného aj na dojčenie.
vedie dula Ing. Andrea Kožíková

štvrtok, 9.10.
14.00 - 15.30:
Kontaktné rodičovstvo
Základom kontaktného rodičovstva je rozvíjanie bezpečnej a zdravej väzby medzi rodičom a dieťaťom. Počas prezentácie si vysvetlíme, prečo je dôležité poznať svoje dieťa, vnímať signály, ktoré nám dáva a citlivo na ne reagovať. Preberieme si jednotlivé princípy kontaktného rodičovstva (jedným z nich je i nosenie), teda nástroje, ktoré napomáhajú utváraniu zdravej vzťahovej väzby a povieme si, prečo je vzťahová väzba pre dieťa taká dôležitá.
vedie psychologička Mgr. Katarína Godarská

15.45 - 16.15:
Brušný tanec s dieťatkom v šatke/nosiči
Tanec s bábätkom je určený pre všetky maminy, ktoré rady tancujú a chcú si zatancovať aj spolu so svojim dieťatkom v nosiči alebo babyšatke. Workshop je určený pre všetkých, nie je nutné mať predchádzajúce skúsenosti s tancom. Použijeme prvky z brušného tanca, Tribalu a aj z baletu. Súčasťou hodiny je rozcvička, tanec a na záver trochu uvoľnenia :) Teším sa na všetky mamičky a detičky.
vedie tanečníčka Mgr.art. Anna Kališová

16.30 - 18.00:
Workshop nosenia detičiek pre pokročilých
Poznáte už filozofiu nosenia? Viete si dieťatko zaviazať do základnej vertikálnej polohy? Perfektné! :) Ste šikulky a robíte to najlepšie, čo sa len dá! Tu ale nosenie nekončí. Dieťatko začne byť časom zvedavejšie a neskôr začne chodiť. Nosenie môže stále potrebovať. Ako teda nosiť staršie, ťažšie a zvedavé deti? Bočné úväzy, úväzy na chrbát a ich štýlové ukončenia sú perfektným riešením. Príďte, ukážeme, vyskúšame si ich a samozrejme sa o tom všetkom porozprávame :) Teším sa na vás!
vedie certifikovaná poradkyňa nosenia Mgr. Jana Felcanová

Poplatok za každú aktivitu na chod MC: 1,50 Eur. Je potrebné sa vopred prihlásiť cez SEMAFOR na www.budatko.sk.
Počas konania programu v stredu i štvrtok bude v MC možnosť pozrieť si výstavku „nosiacich“ fotografií a zakúpiť si kalendár „nosiacich“ fotografií na rok 2015.

Kompletný program Medzinárodného týždňa nosenia nájdete TU