Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.


Medzinárodný týždeň nosenia 2014Počas týždňa nosenia bude v Budatku prebiehať nasledovný program:

streda, 8.10.
14.00 - 15.30:
Bezplienková komunikačná metóda
Bábätko bez koliky, bez „prdíkov“, bez zaparenín. Šťastné a spokojné bábätko. O tom je Bezplienková Komunikačná Metóda. O komunikácii s vaším bábätkom. Tak, ako si bábätko uvedomuje a dáva vám najavo, že je hladné, uvedomuje si a dáva najavo aj že potrebuje cikať/kakať. Na našom spoločnom stretnutí sa dozviete, ako na to. Ako začať. Ako predísť kolikám, uľahčiť vyprázdňovanie, zamedziť zapareninám. Ako odpozorovať signály, ako časovať, vhodné polohy pre nesediace bábätká. Ukážeme vám rôzne pomôcky, ktoré pomohli nám pri našich bezplienkáčoch. Ukážeme šikovné triky. A hlavne, podelíme sa o naše skúsenosti.
vedú bezplienkujúce mamičky z www.lienocka.sk Lucia „Lula“ Trefná a Katarína „Kuka“ Plášeková

15.45 – 16.15:
Brušný tanec s dieťatkom v šatke/nosiči
Tanec s bábätkom je určený pre všetky maminy, ktoré rady tancujú a chcú si zatancovať aj spolu so svojim dieťatkom v nosiči alebo babyšatke. Workshop je určený pre všetkých, nie je nutné mať predchádzajúce skúsenosti s tancom. Použijeme prvky z brušného tanca, Tribalu a aj z baletu. Súčasťou hodiny je rozcvička, tanec a na záver trochu uvoľnenia :) Teším sa na všetky mamičky a detičky.
vedie tanečníčka Mgr.art. Anna Kališová

16.30 - 18.00:
Prirodzený pôrod a bonding
Pôrod je prirodzený proces. Povieme si o zásadách prirodzeného pôrodu, aké zásahy môžu priebeh pôrodu narušiť. To, ako žena rodí a ako prebiehajú prvé chvíle s bábätkom po pôrode má zásadný vplyv okrem iného aj na dojčenie.
vedie dula Ing. Andrea Kožíková

štvrtok, 9.10.
14.00 - 15.30:
Kontaktné rodičovstvo
Základom kontaktného rodičovstva je rozvíjanie bezpečnej a zdravej väzby medzi rodičom a dieťaťom. Počas prezentácie si vysvetlíme, prečo je dôležité poznať svoje dieťa, vnímať signály, ktoré nám dáva a citlivo na ne reagovať. Preberieme si jednotlivé princípy kontaktného rodičovstva (jedným z nich je i nosenie), teda nástroje, ktoré napomáhajú utváraniu zdravej vzťahovej väzby a povieme si, prečo je vzťahová väzba pre dieťa taká dôležitá.
vedie psychologička Mgr. Katarína Godarská

15.45 - 16.15:
Brušný tanec s dieťatkom v šatke/nosiči
Tanec s bábätkom je určený pre všetky maminy, ktoré rady tancujú a chcú si zatancovať aj spolu so svojim dieťatkom v nosiči alebo babyšatke. Workshop je určený pre všetkých, nie je nutné mať predchádzajúce skúsenosti s tancom. Použijeme prvky z brušného tanca, Tribalu a aj z baletu. Súčasťou hodiny je rozcvička, tanec a na záver trochu uvoľnenia :) Teším sa na všetky mamičky a detičky.
vedie tanečníčka Mgr.art. Anna Kališová

16.30 - 18.00:
Workshop nosenia detičiek pre pokročilých
Poznáte už filozofiu nosenia? Viete si dieťatko zaviazať do základnej vertikálnej polohy? Perfektné! :) Ste šikulky a robíte to najlepšie, čo sa len dá! Tu ale nosenie nekončí. Dieťatko začne byť časom zvedavejšie a neskôr začne chodiť. Nosenie môže stále potrebovať. Ako teda nosiť staršie, ťažšie a zvedavé deti? Bočné úväzy, úväzy na chrbát a ich štýlové ukončenia sú perfektným riešením. Príďte, ukážeme, vyskúšame si ich a samozrejme sa o tom všetkom porozprávame :) Teším sa na vás!
vedie certifikovaná poradkyňa nosenia Mgr. Jana Felcanová

Poplatok za každú aktivitu na chod MC: 1,50 Eur. Je potrebné sa vopred prihlásiť cez SEMAFOR na www.budatko.sk.
Počas konania programu v stredu i štvrtok bude v MC možnosť pozrieť si výstavku „nosiacich“ fotografií a zakúpiť si kalendár „nosiacich“ fotografií na rok 2015.

Kompletný program Medzinárodného týždňa nosenia nájdete TU