Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?


Babyplay alebo O podpore a kamoškách

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Čo potrebuje novopečená mamička najviac?
Podporu.
A kamošku.
Ideálne takú, ktorá má dieťa.
Lebo okruh kamarátok zo života „pred“ sa značne zredukuje len čo sa začne éra „po“.

Niet im čo vyčítať. Pre nemamičky sú témy ako grckanie, papanie, spinkanie a plačkanie zvyčajne zaujímavé len chvíľku a keď senzácia pominie, môže sa vám stať, že zrazu už „neni o čom“. Lebo svet kamarátok stále beží v zabehnutých koľajach, zatiaľ čo ten váš sa otočil o 180 stupňov.

Kde ale takú kamarátku vziať? Možno máte šťastie a medzi vašimi známymi sa to mamičkami len tak hemží. My ostatné musíme hľadať. Keď som začínala hľadať ja, najprv som len nesmelo nakúkala do všetkých okoloidúcich kočíkov. Neskôr som sa odvážila zdvihnúť zrak vyššie a pozdraviť sa. Hoci sa nepovažujem za extra hanblivú, bolo to ťažšie ako som si myslela. A tá správna mamička-kamoška sa stále niekde zašívala.

Ako dni plynuli a dcérka nám rástla ako z vody, moja potreba nájsť si blízku dušu sa stupňovala. Okolo mňa (a vo mne) sa dialo toľko úžasných vecí, o ktoré som sa chcela podeliť! Tak som si raz večer sadla k internetu a ťuk ťuk – našla som si najbližšie materské centrum. Budatko.

Materské centrá sú oázou uprostred mestskej džungle. Stačí vojsť a čas začne plynúť úplne inak. Nehovorím, že pomalšie, to rozhodne nie, lebo deti milujú rýchlosť . Ale len čo vojdete do materského centra, všetky témy okolitého sveta sa zúžia na tie podstatné. Deti, láska, rodina. To je to, na čom záleží.

Aj Budatko je takou oázou. A od októbra aj útočiskom pre všetky podporu a kamarátku hľadajúce mamičky s najmenšími bábätkami. Piatkové dopoludnie patrí krúžku Babyplay. Moje srdce zaplesalo – to je niečo pre mňa! Prvé poprázdninové Babyplay sme odštartovali vo veľkom štýle – deväť mamičiek s bábätkami od 8 týždňov do 8 mesiacov stihlo za hodinu a pol prebrať všetky dôležité mamičkovské témy. Od pôrodu cez reflux až po svokry . Najbližšie týždne si to všetko rozmeníme na drobné lebo je toho ešte toľko, čo sme si nepovedali...

Veľmi sa na to teším. Zdieľať s niekým radosť z bábätka je úžasný pocit. A tá úľava, keď popri tom zistíte, že aj ostatné mamičky občas trápia rovnaké pochybnosti ako vás, že si tiež kladú rovnaké otázky... Podpory nikdy nie je dosť. A kamarátok už vôbec nie. Príďte si aj vy po oboje na Babyplay!

Autor: Miroslava Ollé

Fotogaléria už čoskoro tu :)

Ďalšie termíny Baby Play:
17.10 o 10.00 - téma "Nenos ho na rukách, rozmaznáš si ho!"
24.10 o 10.00 - téma "Spánok alebo Ja chcem a ty nie :-)"
31.10 o 10.00 - téma "Pekné miesta na výlet s bábätkom"