TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Babyplay alebo O podpore a kamoškách


Čo potrebuje novopečená mamička najviac?
Podporu.
A kamošku.
Ideálne takú, ktorá má dieťa.

Lebo okruh kamarátok zo života „pred“ sa značne zredukuje, len čo sa začne éra „po“. Niet im čo vyčítať. Pre nemamičky sú témy ako grckanie, papanie, spinkanie a plačkanie zvyčajne zaujímavé len chvíľku a keď senzácia pominie, môže sa vám stať, že zrazu už „neni o čom“. Lebo svet kamarátok stále beží v zabehnutých koľajach, zatiaľ čo ten váš sa otočil o 180 stupňov.

Kde ale takú kamarátku vziať? Možno máte šťastie a medzi vašimi známymi sa to mamičkami len tak hemží. My ostatné musíme hľadať. Keď som začínala hľadať ja, najprv som len nesmelo nakúkala do všetkých okoloidúcich kočíkov. Neskôr som sa odvážila zdvihnúť zrak vyššie a pozdraviť sa. Hoci sa nepovažujem za extra hanblivú, bolo to ťažšie ako som si myslela. A tá správna mamička-kamoška sa stále niekde zašívala.

Ako dni plynuli a dcérka nám rástla ako z vody, moja potreba nájsť si blízku dušu sa stupňovala. Okolo mňa (a vo mne) sa dialo toľko úžasných vecí, o ktoré som sa chcela podeliť! Tak som si raz večer sadla k internetu a ťuk ťuk – našla som si najbližšie materské centrum. Budatko.

Materské centrá sú oázou uprostred mestskej džungle. Stačí vojsť a čas začne plynúť úplne inak. Nehovorím, že pomalšie, to rozhodne nie, lebo deti milujú rýchlosť . Ale len čo vojdete do materského centra, všetky témy okolitého sveta sa zúžia na tie podstatné. Deti, láska, rodina. To je to, na čom záleží.

Aj Budatko je takou oázou. A od septembra aj útočiskom pre všetky podporu a kamarátku hľadajúce mamičky s najmenšími bábätkami. Piatkové dopoludnie patrí krúžku Babyplay. Moje srdce zaplesalo – to je niečo pre mňa! Prvé poprázdninové Babyplay sme odštartovali vo veľkom štýle – deväť mamičiek s bábätkami od 8 týždňov do 8 mesiacov stihlo za hodinu a pol prebrať všetky dôležité mamičkovské témy. Od pôrodu cez reflux až po svokry . Najbližšie týždne si to všetko rozmeníme na drobné lebo je toho ešte toľko, čo sme si nepovedali...

Veľmi sa na to teším. Zdieľať s niekým radosť z bábätka je úžasný pocit. A tá úľava, keď popri tom zistíte, že aj ostatné mamičky občas trápia rovnaké pochybnosti ako vás, že si tiež kladú rovnaké otázky... Podpory nikdy nie je dosť. A kamarátok už vôbec nie. Príďte si aj vy po oboje na Babyplay!

Prihlasujte sa cez SEMAFOR
Minimálny počet prihlásených: 2
zadarmo