Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Hravý rok v Budatku

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Cieľom projektu bolo vytvorenie priestoru pre bratislavské deti vo veku od 0-6 rokov, pre získavanie nových poznatkov, skúseností a zážitkov, ale takisto aj prvých kontaktov s rovesníkmi, a kamarátstiev. Takisto vytvorenie priestoru pre rodičov, najmä matky na rodičovskej dovolenke, aby sa vyhli sociálnej izolácii a nadviazali sociálne väzby s osobami v podobnej životnej etape. Tento cieľ sa nám podarilo naplniť, svedčí o tom účasť na jednotlivých aktivitách.

Schválenú dotáciu vo výške 200 EUR sme použili na pokrytie takých aktivtít, ktoré k nám prilákajú nových návštevníkov, sympatizantov a potenciálnych členov.
Našim hlavným zámerom bolo zaujať rodičov s nízkymi príjmami, aby zistili, že existujú aj lancejšie alternatívy k rôznym komerčným detským kútikom. Na základe pozitívnych reackií veríme, že sa toto odzrkadlí na návštevnosti v budúcom roku.

Vďaka grantu sme mohli finančne pokryť nasledovné tri podujatia:
1. Deň otvorených dverí slúži na propagáciu hlavnej činnosti nášho združenia, a konal sa 8.10.2015 doobeda aj poobede, aby sme oslovili čo najväčšie množstvo ľudí. Zároveň začiatkom októbra oslavujeme aj Medzinárodný deň materských centier. Počas dňa sa uskutočnili ukážky krúžkov - cvičenie na fitloptách, cvičenie na ploché nohy, tvorivé dielničky, montessori kútik. Otvorená bola aj klasická herníčka pre nové mamy s deťmi, ktoré sa osmelili príst sa zahrať.
Z grantu sme uhradili dve divadelné interaktívne predstavenia pre najmenšie deti. Doobeda nás navštívilo divadlo KasSia a "Zajko Fajko a hadík Vadík", témou bolo slušné správanie, tolerancia k ostatným. Deti sa mohli aktívne do divadielka zapojiť. Rodiny si vyskúšali ako u nás prebiehajú krúžky, deti si mohli vytvoriť z jesenných listov vlastnú sovičku, navštíviť náš montessori kútik a dozvedieť sa viac o montessori pedagogike, zahrať sa v herničke, či poskákať si na trampolíne.
Poobede mohli prísť aj pracujúce maminy s deťmi do 6 rokov na ďaľšie divadelné predstavenie s názvom "Papierové kráľovstvo" - hlavná postavička bola Princezná Rozmarínka, ktorá je veľmi rozmaznaná a nič sa jej nepáči. Tak utečie zo svojho papierového kráľovstva a na úteku sa stretne s nožnicami a zápalkami. Deti si počas predstavenia uvedomili bezpečie domova a rodiny.
Všetkým sa u nás páčilo a a nevedeli sa dočkať ďaľšej návštevy nášho centra, čo bolo naším hlavným cieľom a prínosom do budúcnosti sú ďaľší spokojní rodičia, nové dobrovoľníčky, spokojní Bratislavčania.
Spolu návštevníkov: 99
Z toho detí: 52

2. Halloween sa konal na konci októbra, okrem detí a rodičov v maskách sme ho oživili aj záhadným príbehom o stratenej tekvičke a tancovačkou. Pre veľký záujem sme ponúkli dva termíny, jeden doobeda pre najmenšie deti do troch rokov a druhý poobede pre deti do 6 rokov. Počas akcie si deti s rodičmi mohli vyrobiť halloweenske svietniky v našich tvorivých dielničkách, využili ich na ďaľšej novembrovej aktivite na Lampiónovom pochode.
Z grantu sme nakúpili odmeny za najkrajšie masky, dobrovoľníci priniesli napečené občerstvenie. Prezliekanie sa za iné osoby, výmýšľanie masky to všetko patrí k činnostiam, ktoré rozvíjajú detskú predstavivosť a kreativitu. Tvorenie zase jemnú motoriku a trávenie voľného času spoločne rodič - dieťa vedie k lepšiemu vzťahu a dôvere.
Spolu návštevníkov: 75
Z toho detí: 39

3. Hráme sa s farbami - túto veľmi obľúbenú aktivitu pre mamičky s deťmi sme zorganizovali na konci novembra dokonca v troch termínoch. Počet na jeden termín bol obmedzený, aby mali deti priestor a dostali sa ku každej aktivite. Vytvorili sme niekoľko stanovíšť a deti prechádzali cez každé. Prečo práve táto aktivita? Deti sa učia farby zábavným spôsobom, skúšajú kombináciu farba a voda, trénujú si jemnú motoriku /plastelína, maľovanie štetcom, korálkovanie a pod., logické myslenie, kreativitu.
Z grantu sme zakúpili hračky, ktoré sme použili pri týchto zmysluplných a rozvíjajúich aktivitách. Tieto pomôcky - hračky, budú v Budatku používané aj naďalej v herničke, alebo v montessori kútiku a takisto ich plánujeme využiť aj v ďalších rokoch na rôzne aktivity pre deti.
Spolu návštevníkov: 74
Z toho detí: 39

ĎAKUJEME MAGISTRÁTU HLAVNÉHO MESTA ZA PODPORU!

Záverečná správa k projektu
Fotodokumentácia