Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Sofi2011.10.06, 14:26
2019.06.01, 23:02
8310 / 10Voľný


Program na mesiac jún

Z kategórie: 'Newsletter'

"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej." Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ľahké, po chorobe zdravie, po páde oprášenie kolien a rúk a ideme ďalej. Energia, akú deti vložia do každého nového pokusu, objavu či hry je obdivuhodná a mnohokrát zabúdame, že to je práve to čo ich robí deťmi (a nás často tak vyčerpáva). Bez ohľadu na to, či máme jedno, dve, tri alebo štyri deti, materskú milujeme, alebo sa nevieme dočkať nástupu do práce, dojčíme a nosíme, alebo dieťatko objíma fľašku v kočíku, očkujeme, alebo chodíme alternatívnym doktorom, jedno máme všetky spoločné - milujeme svoje deti bezhranične a spravíme pre ne takmer čokoľvek. Často si zúfame, či sme si svolili správny typ výchovy a aké zanechá na dieťati stopy to či ono. Pochybnosti nás robia ľudskými a snaha byť lepší božskými. Každá z nás je jedinečná rovnako ako sú jedinečné naše deti, ktoré dnes oslavovali svoj deň. Nielen preto, aby dostali zmrzlinu (konečne bolo teplo!!!) a kolotoče alebo jazdu na poníkovi, ale práve preto, že vďaka nim je náš svet zrazu neuveriteľne bohatý, plný výziev, učí nás, rozvíja a formuje k nášmu novému, lepšiemu ja.

Chcete pre svoje dietko spraviť niečo viac? Možností je milión, prinášam Vám pár viet, ktoré ho povzbudia na jeho ceste k budúcnosti.
  • „Nedovoľ, aby ťa to, čo nedokážeš, zastavilo v tom, čo urobiť dokážeš.“ (John Wooden) Nie je všetko pre každého, ale pre každého tu zaručene niečo je. Dať deťom priestor a podporiť ich je to najdôležitejšie čo rodič môže urobiť.
  • „Všetci vieme tancovať, ak nájdeme hudbu, ktorú milujeme.“ (Giles Andreae) Akonáhle nájde dieťa aktivitu, ktorá ho zaujme, nepotrebuje (skoro) ani dýchať. Tak isto je to s učením sa nových vecí, objavovaním nových svetov a neskôr prácou. Život môže byť naozaj krásny, ak si to dovolíme a hľadáme.
  • „Myslím, že to dokážem. Viem že to dokážem.“boldText Veriť v seba je jedna z najväčších devíz života. Pomáhajú prechádzať ťažkými obdobiami, nájsť si svoje miesto a ľudí, o ktorých sa oplatí oprieť.
  • „Môžeš ísť akoukoľvek cestou, ktorú si vyberieš.“ (Dr. Suess) Niekedy je to ťažké akceptovať, no výber tej správnej cesty cíti len ten, koho sa týka. Opäť nám ostáva len dieťa podporiť v tom, aby si dôverovalo, počúvalo sa a šlo svojou cestou.
  • „Všetko je možné. Všetko sa môže stať.“ (Shel Silverstein) Máte doma požiarnika, kozmonauta alebo opernú speváčku? Máte! Dnes určite. A možno aj o niekoľko rokov. Všetko je možné. Pretože tomu, kto vie kam kráča sa kráča ľahšie. Mať pred očami svoj cieľ a podporu okolia je to najlepšie, čo môže dieťa mať.
K dnešnému dňu detí Vám prajem veľa sily, krásnych momentov a dobrú pamäť, aby Vás hrdosť, láska a radosť z detí živila po všetky dni Vášho života!

Deň detí bude samozrejme pokračovať aj v nedeľu, pretože si zaslúži obrovské oslavy. Aj materské centrum Budatko sa do jednej veľkej oslavy zapojilo, nájdete nás v nedeľu v Sade Janka Kráľa na palube jednorožca. Okrem nášho stanoviska Váš čaká mnoho ďalších so zaujímavými a zábavnými úlohami, veľa pohybu po parku, sprievodný program a možnosti vyhrať. Radi Vás uvidíme.

Zvyšok mesiaca máme pre Vás program ako Ste u nás zvyknutí, pestrý, veselý, plný pohybu i možností sa niečo nové naučiť. Síce časť našej dobrovoľníckej posádky už cestuje za oddychom a program bude primerane tomu prispôsobený, pre deti sú už otvorené viaceré krúžky, ktoré bežia, neváhajte sa prihlásiť, vyskúšať si ich za pomerovo zníženú cenu:

K aktivitám pre deti sa pridávajú Musicplay (18-30 mes.) ako jednorazové stretnutia so staronovou lektorkou Andrejkou a veríme že sa podaria aj tvorivé dielne pre malkáčov v stredu, sledujte Semafor. Rovnako postupne pribudne aj návšteva dopravného ihriska a preteky na odrážadlách a kolobežkách, takže sa pripravte na aktívny a pohybuplný program! Koncom mesiaca plánujeme v záhrade materskej škôlky deň s dopravnými značkami a semaformi, pohybom, zábavou a samozrejme sa popritom niečo naučíme. Počas pekných dní opäť pripravíme hry s vodou, aby sme sa trošku schladili. Všetko sa postupne objaví, chce to len trpezlivosť :).

Pre mamy máme preto stále naše overené poradne a stretnutia zamerané na telesnú i duševnú pohodu mamičiek. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez podpornú skupinu nosenia, prinášame novú formu podporky a to kváskovú (v zdravom tele zdravý duch, však?), a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar. Po novej vlne školení v Exceli s obrovským úspechom a skvelou spätnou väzbou Vám prinášame ďalšiu možnosť sa zapojiť. Odporúčame sa prihlásiť na obe - úzko na seba nadväzujú! Tento mesiac prichádzame aj s wellness novinkou, poďte sa s nami naučiť základy domácej masáže a dozvedieť viac nielen o jej pozitívnych účinkoch,ktoré každý tuší, ale i o tom, ako na to, aby to malo správny psychický a fyzický dopad na masírovaného. Dvojtermín je už k dispozícii v Semafore.

Hľadáme stále novú lektorku (a samozrejme aj účastníčky) na Baby play. Znie to vcelku vznešene a aj to vznešené je. Každá z Vás, ktorá si občas zúfala a naozaj by mala rada na blízku dušu, ktorá jej bude rozumieť by ju mohla v začiatkoch svojho materstva nájsť práve tam, mnohé mamičky nám potvrdili, že majú vďaka baby play nové kamarátky a ich deti spoločnosť, v ktorej si skrátka rozumejú. Viete o mamičke, ktorá čaká prírastok, alebo ho čerstvo má a rada by bola v spoločnosti? Určite jej o nás povedzte, pomôže nám, ak jej budeme môcť pomôcť. Témy baby play sú rôzne a obvykle prispôsobené témam bežného dňa.

Nech sa už naozaj začalo leto. Minulý rok o tomto čase sme už nosili ľahký bronz z ihrísk a kúpalísk, tento rok si slniečko na seba dalo počkať. Verím, že nám to teraz postupne nadávkuje a budeme si to môcť po celé leto naozaj užívať. Tešíme sa na Vás aj v júli, síce sporadicky, ale program nájdete vždy na Facebooku a i v Semafore, pripravujeme pre Vás kváskovanie, čokoládovňu, dopravné ihrisko, hry s vodou, jednorazovky od Klaudi a mnoho, mnoho ďalších aktivít, ktoré nám dovolenkový režim dovolí.

Vaše dobrovoľníčky a členky
MC Budatko

Program vo väčšom rozlíšení a v PDF.

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!


Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: