TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
 
Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Sofi2019.06.21
2019.06.21
1550 / 101


V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!

Z kategórie: 'Newsletter'

V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvom noviniek.Tou najväčšou je snaha získať prostriedky na prerobenie kuchyne a jazykovej miestnosti tak, aby spĺňali náročné predpoklady množstva návštevníkov a stále hustejšieho a intenzívnejšieho programu. Bratislavský samosprávny kraj v rámci participatívneho rozpočtu rozdeľuje finančné prostriedky a aj vy v hlasovaní máte možnosť rozhodnúť, kam pôjdu. Jeden z projektov je aj ten náš a touto cestou vás a vaše rodiny žiadame o podporu v hlasovaní. Každý hlas, každý e-mail sa počíta a pomôže nám pre Vás vytvoriť krajšie, čistejšie a praktickejšie priestory.

Jedzme hravo, hrajme sa zdravo je projekt zameraný na vytvorenie kultúrnejších a bezpečnejších priestorov v našom centre. Tak ako v každej rodine aj u nás je srdcom centra kuchynka, kde sa pri kávičke či kašičke nadväzujú nové priateľstvá, detské aj dospelácke. Modernizáciou kuchynky vytvoríme bezpečnejšie, priestrannejšie a príjemnejšie miesto na posedenie a získame viac úložného priestoru. Obnovou „jazykovky“ vytvoríme príjemnejšie a čistejšie miesto pre plánované krúžky. Obnovené priestory predstavíme na komunitnom podujatí.

Ako hlasovať?
  1. Klik na stránku Bratislavského samosprávneho kraja
  2. Vybrať projekt Jedzme hravo, hrajme sa zdravo
  3. Zadať e-mailovú adresu do poľa.
  4. Klik na hlasovať.
  5. Mailom príde žiadosť o potvrdenie hlasu.
Hlasovanie končí 24.6.2019, preto využite svoju možnosť sa zapojiť čím skôr. Všetky informácie a prehľad projektu nájdete aj na letáku. Ďakujeme!

Čo nás čaká najbližšie dni?
Zajtra sme na Dňoch Petržalky 2019 na Dostihovej dráhe so stánkom materského centra Budatko aj pre Vás. Zastavte sa u nás, nechajte deti sa zahrať a zabaviť, pozvite k nám známych s deťmi a oddýchnite si u nás chvíľku.

Budatko v lete
Do konca mesiaca ešte máme v Semafore viacero aktivít, ktoré postupne ukončia sezónu a materské centrum sa preklopí do letného módu. Čo to znamená? Že všetky aktivity, vrátane herničky, budú otvorené iba podľa Semafora. Vzhľadom na veľké množstvo dovoleniek a plánované äpravy a čistenie priestorov je nutné si pred návštevou preveriť program na našej stránke. Budeme Vás samozrejme informovať aj na Facebooku, všetky informácie budú určite aktualizované aj v Semafore.

Čakajú vás napríklad:Všetky tieto a prípadne ďalšie aktivity, s ktorými dovolenkujúce a renovujúce dobrovoľníčky prídu nájdete vždy v Semafore.

Prajeme vám krásne leto plné zážitkov a pohody doma, pri vode, v lese i na cestách!
Vaše dobrovoľníčky a členky
Materského centra Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: