Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Maria2015.09.26, 13:563710 / 10Voľný


V novej sezóne Budatko opäť o čosi krajšie :)

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Stáva sa to už pomaly tradíciou, že pri otvorení sezóny je Budatko o čosi vylepšené a zároveň skrášlené. Mamičky, ktoré mali v posledných prázdninových týždňoch cestu okolo si určite všimli intenzívny ruch vnútri ale i vonku.

Po minuloročnej obnove toaliet sme sa tentokrát zamerali na kuchynské a chodbové priestory.


KUCHYNKA
Pôvodný okrúhly kuchynský stôl bol nahradený menšou a kompaktnejšou alternatívou. Výmenili sme takisto kuchynskú linku. Hoci navonok nebolo vidieť žiadne väčšie poškodenie, spodné sokle vo vnútri boli už v dezolátnom stave. V rámci obnovy kuchynky bol vymenený aj presakujúci odtok z drezu. Pôvodný dvojdrez sme nahradili obyčajným drezom, vznikol väčší odkladací priestor.

Pod linku sme dali len jednodverovú skrinku. Vzniknutý prázdny priestor by mala ešte do konca septembra vyplniť nová chladnička. Chladnička bude síce väčšia, bude však obsahovať aj mraziacu zónu, ktorá sa nám bude veľmi hodiť napríklad na vodné hry, ale otvára aj priestor novým aktivitám, pri ktorých by sa mohol využiť ľad, ci mrazené tekutiny. Zároveň napriek väčšiemu objemu spotreba chladničky je nižšia ako spotreba súčasnej mini - chladničky.

Po montáži novej chladničky bude odstránený oranžový stolík s mini - chladničkou, a kuchynka získa väčší priestor na kŕmenie detí.


CHODBIČKA
Pre deti sú však určite oveľa významnejšie zmeny na chodbe pri herničke. Príjemne mäkkučký zelený koberec, navodzujúci pocit sviežej trávičky dopĺňa maľovka na stenách imitujúca zelené kopce s modrou oblohou. Na konci chodby stojí nový drevený domček.

Pôvodné dvere do Hocusovej miestnosti už neslúžia svojmu účelu. Namiesto nich sa do miestnosti dostanete cez prednejšie dvere. Cieľom zmeny bolo zabrániť eventuálnym úrazom pri hrách v domčeku.

Posledný týždeň pred otvorením Budatka sme venovali klasickým činnostiam - dezinfekcii všetkých hračiek, cvičebných pomôcok, vyraďovaniu nefunkčných, upratovaniu a detailnému čisteniu všetkých priestorov. Záhradku sme vyčistili od buriny a naviateho lístia, doviezli sme nové kamienky na pokrytie podkladovej fólie.


ĎAKUJEME :)
V priebehu roka ešte plánujeme dokúpiť ďalšie hračky a pomôcky do herne i na cvičenia, a jemne obmeniť interiér montessori kútika.

Všetky tieto zmeny boli a budú zrealizované vďaka Vašim príspevkom a dvom percentám. Ďakujeme a veríme, že mám bude v obnovenom Budatku spolu príjemne :).

A nakoniec to najdôležitejšie: veľká vďaka patrí našim členkám, dobrovoľníčkam ale aj sympatizantom, ktorí priložili ruky k dielu. Bez nich by sa Budatko rozvíjalo len s veľkými ťažkosťami a s vynaložením oveľa väčších finančných prostriedkov ako teraz, nakoľko by sme museli zaplatiť prácu externých firiem.

Fotografie z rekonštrukcie leto 2015


Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: