TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Maria2015.09.274470 / 101


V novej sezóne Budatko opäť o čosi krajšie :)

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Stáva sa to už pomaly tradíciou, že pri otvorení sezóny je Budatko o čosi vylepšené a zároveň skrášlené. Mamičky, ktoré mali v posledných prázdninových týždňoch cestu okolo si určite všimli intenzívny ruch vnútri ale i vonku.

Po minuloročnej obnove toaliet sme sa tentokrát zamerali na kuchynské a chodbové priestory.


KUCHYNKA
Pôvodný okrúhly kuchynský stôl bol nahradený menšou a kompaktnejšou alternatívou. Výmenili sme takisto kuchynskú linku. Hoci navonok nebolo vidieť žiadne väčšie poškodenie, spodné sokle vo vnútri boli už v dezolátnom stave. V rámci obnovy kuchynky bol vymenený aj presakujúci odtok z drezu. Pôvodný dvojdrez sme nahradili obyčajným drezom, vznikol väčší odkladací priestor.

Pod linku sme dali len jednodverovú skrinku. Vzniknutý prázdny priestor by mala ešte do konca septembra vyplniť nová chladnička. Chladnička bude síce väčšia, bude však obsahovať aj mraziacu zónu, ktorá sa nám bude veľmi hodiť napríklad na vodné hry, ale otvára aj priestor novým aktivitám, pri ktorých by sa mohol využiť ľad, ci mrazené tekutiny. Zároveň napriek väčšiemu objemu spotreba chladničky je nižšia ako spotreba súčasnej mini - chladničky.

Po montáži novej chladničky bude odstránený oranžový stolík s mini - chladničkou, a kuchynka získa väčší priestor na kŕmenie detí.


CHODBIČKA
Pre deti sú však určite oveľa významnejšie zmeny na chodbe pri herničke. Príjemne mäkkučký zelený koberec, navodzujúci pocit sviežej trávičky dopĺňa maľovka na stenách imitujúca zelené kopce s modrou oblohou. Na konci chodby stojí nový drevený domček.

Pôvodné dvere do Hocusovej miestnosti už neslúžia svojmu účelu. Namiesto nich sa do miestnosti dostanete cez prednejšie dvere. Cieľom zmeny bolo zabrániť eventuálnym úrazom pri hrách v domčeku.

Posledný týždeň pred otvorením Budatka sme venovali klasickým činnostiam - dezinfekcii všetkých hračiek, cvičebných pomôcok, vyraďovaniu nefunkčných, upratovaniu a detailnému čisteniu všetkých priestorov. Záhradku sme vyčistili od buriny a naviateho lístia, doviezli sme nové kamienky na pokrytie podkladovej fólie.


ĎAKUJEME :)
V priebehu roka ešte plánujeme dokúpiť ďalšie hračky a pomôcky do herne i na cvičenia, a jemne obmeniť interiér montessori kútika.

Všetky tieto zmeny boli a budú zrealizované vďaka Vašim príspevkom a dvom percentám. Ďakujeme a veríme, že mám bude v obnovenom Budatku spolu príjemne :).

A nakoniec to najdôležitejšie: veľká vďaka patrí našim členkám, dobrovoľníčkam ale aj sympatizantom, ktorí priložili ruky k dielu. Bez nich by sa Budatko rozvíjalo len s veľkými ťažkosťami a s vynaložením oveľa väčších finančných prostriedkov ako teraz, nakoľko by sme museli zaplatiť prácu externých firiem.

Fotografie z rekonštrukcie leto 2015


Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: