TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Maria2018.09.2343610 / 101


V Budatku sa môžu mamy pýtať už aj na paragrafy

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Zákony už dávno nie sú len výsadou právnikov a úradov. Stretávame sa s nimi neustále. V ich spleti sa však nejedna mamička stráca, hľadá informácie u najbližších alebo vo virtuálnom svete.

“Vždy tu však ostáva neistota, či toto riešenie zodpovedá aj ich prípadu, alebo či uvedené informácie sú ešte vôbec aktuálne.” Vysvetľuje Mgr. Katarína Vavreková, štatutárka Budatka. “Preto sa veľmi tešíme novej spolupráci s portálom Mama v paragrafoch. Problémy mamičiek, ktoré nás navštevujú, budeme riešiť vždy na najbližšej prednáške. Samozrejme osobné údaje ostanú v anonymite." vysvetľuje.

Dopĺňa ju Mgr. Milada Artnerová, jedna zo zakladateliek poradenského portálu: "Každá prednáška bude mať síce svoju tému, závisí však len od účastníkov, ktorým smerom sa uberieme. Témy sme koncipovali tak, aby obsiahli najproblematickejšie ale aj najzaujímavejšie oblasti pre matky. Rozoberať však budeme čokoľvek čo nám mamičky napíšu a čo ich zaujíma."

Petržalské mamičky môžu problémy, o ktorých sa chcú dozvedieť viac, posielať na e­mailovú adresu mcbudatko@gmail.com. Dotazy je takisto možné vhodiť priamo do poštovej schránky materského centra. Následne budú spracované v rámci najbližšej "paragrafovej" prednášky. "Ani my však nevieme úplne všetko zodpovedať len tak z hlavy," upozorňuje JUDr. Cviková, ďalšia zo zakladateliek portálu. „Preto prosíme všetkých záujemcov, aby svoje dotazy posielali, respektíve odovzdali najneskôr týždeň pred prednáškou. Vznikne tak dostatočný časový priestor na prípravu danej témy.”

Účelom prednášok však nie je poskytovať právne poradenstvo. Zmyslom je skôr nasmerovať rodičov k správnemu riešeniu, poučiť ich o právach a povinnostiach, ktoré im zákony ukladajú, a tým aspoň trochu pomôcť im rozšíriť ich znalosti v jednotlivých oblastiach. Portál Mama v paragrafoch na svojich stránkach tlmočí zložité zákony a vyhlášky do zrozumiteľnejšieho jazyka. Formou článkov a jednoduchých simulovaných príkladov tu možno nájsť rôzne týkajúce sa materstva a prípravy naň. Problémy od ľudí priebežne zverejňuje na webe a pridáva k nim riešenie danej situácie, zdroj ostáva v anonymite. Všetky informácie nájdete na www.mamavparagrafoch.sk.

Materské centrum Budatko poskytuje priestor na trávenie voľného času pre rodiny, ale aj pre tehuľky a snažilky. Poskytuje im možnosť spoločne tráviť čas pri hrách, tvorení, na tanečných či jazykových krúžkoch, ale aj na tematických akciách, ako je napríklad lampiónový pochod, 11.11.2015. Viac informácií a prihlasovanie na všetky aktivity nájdete na www.budatko.sk. Tešia sa na Vás petržalské mamičky ­ dobrovoľníčky.

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: