Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Maria2016.01.06, 15:0510540 / 10Voľný


Montessori popoludnie s Nadiou, Montessori dopoludnie s Maťkou

Z kategórie: 'Montessori'

Máte radi hry a tvorenie v štýle montessori pedagogiky?

Pre veľký záujem spúšťame od januára 2016 raz za mesiac montessori popoludnie, na ktorom na Vaše deti čaká okolo 25 zaujímavých úloh. Budeme sa hrať, spoznávať, tvoriť a učiť sa. Príspevok na aktivitu je 3 €, respektíve 2.50€ pre držiteľov rodinného pasu. Príspevok sa platí na každé dieťa zvlášť a nezahŕňa vstup do herničky. Pre menších je následne na ďalší deň pripravené montessori dopoludnie s Maťkou v Hocusovi, s menším počtom stanovíšť, ktoré sú prispôsobené pre deti už od roku a pol. Tešíme sa na Vás :). Príspevok na aktivitu je 2 €, respektíve 1.50€ pre držiteľov rodinného pasu. Príspevok sa platí na každé dieťa zvlášť a nezahŕňa vstup do herničky.

NIEČO O NAĎKE:
Volám sa Naďa a som mamou troch detí - päťročnej Julie a trojročných dvojičiek Lary a Tomáša. Už dva roky v Budatku pomáham ako dobrovoľníčka, vediem tvorivé dielne a podielam sa na rôznych akciách. Od januára 2016 som už aj členka a zároveň som lektorkou Montessori kurzov pre deti.
Pred pár rokmi som sa začala bližšie venovať Montessori pedagogike, o ktorej som dovtedy mala iba základné (a v mnohom nepresné) informácie. Absolvovala som niekoľko kurzov, prečítala dostupnú literatúru a začala deťom vyrábať rôzne pomôcky a pripravovať aktivity na základe ich záujmov. Základom Montessori je totiž myšlienka, že každé dieťa sa vyvíja individuálne. Úlohou dospelých je pripraviť deťom také prostredie, v ktorom môžu naplno rozvinúť svoj potenciál a podporovať u nich lásku k učeniu a spoznávaniu sveta.
V súčasnosti vediem Montessori herničky v niekoľkých detských centrách v Bratislave. Tam majú deti možnosť zoznámiť sa s Montessori materiálom, a maminy zase sledovať svoje deti, pozorovať, čo ich práve baví, dozvedieť sa viac o Montessori a inšpirovať sa. Z času na čas organizujem workshopy, kde si maminy môžu vlastnoručne vyrobiť originálne pomôcky pre svoje deti.
Na Facebooku mám stránku MontessoriKids by Nadia, kde zdieľam aktivity, ktoré doma robíme a snažím sa inšpirovať maminy, ktoré chcú s deťmi zmysluplne tráviť čas.
https://www.facebook.com/montebynadia/?fref=ts

NIEČO O MAŤKE:
Maťka Kočí - štatutárka a dlhoročná členka MC Budatko tiež podľahla monte pedagogike. Preto dlho neváhala a ponúkla sa, že následne po popoludní môže stanovištia trošku zredukovať, tak aby boli vhodné pre deti od jedného roka. Tak vzniklo montessori dopoludnie s Maťkou, ktoré sa teší veľkej obľube drobcov.

Tešíme sa na Vás!


Predbežné termíny:

28.1.2016 o 17.00, aktivity s Nadiou na tému ZIMA (v cvičebni a tvorivých)
29.1.2016 o 9.30, aktivity s Maťkou na tému ZIMA (v hocusovi)

18.2.2016 o 17.00, aktivity s Nadiou na tému AUTÁ (cvičebňa + tvorivé)
19.2.2016 o 9.30, aktivity s Maťkou na tému AUTÁ (v hocusovi)

17.3.2016 o 17.00, aktivity s Nadiou na tému JAR A VEĽKÁ NOC (cvičebňa + tvorivé)
18.3.2016 o 9.30, aktivity s Maťkou na tému JAR A VEĽKÁ NOC (v hocusovi)

14.4.2016 o 17.00, aktivity s Nadiou na tému FARBY DÚHY (cvičebňa + tvorivé)
15.4.2016 o 9.30, aktivity s Maťkou na tému FARBY DÚHY (v hocusovi)Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Bjanulienka | 28.02.2016, 21:26:58 |

Zdieľaj:
Share on Google+