Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Maria2016.03.03, 09:0712870 / 10Voľný


Na záhrade v Dome tretieho veku na Poloreckého ulici

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Hurá jar!
Hurá na vzduch!

A najlepšie do záhrady, priamo v centre ovsištského sídliska :). Keďže nám zas a znova bolo na veľkonočných tvorivkách v DTV veeeeeľmi fajn, pokračujeme s obyvateľmi Domu tretieho veku tentokrát v ich záhrade, na Polereckého 2. Spestriť program nám prídu aj školáci s bábkovým predstavením - O bratislavskej povesti - 14.6.2016 o 10.00 hod.

Na vzduchu sa samozrejme žiada pohyb. Preto nám osadenstvo DTV urobí mini-športový deň, bez súperenia a cien, ale len tak, čisto pre zábavu, Deti budú môcť vyskúšať svoje zručnosti pri rôznych športových náčiniach. Nebude chýbať petanque či kolky. Koho to nebude baviť, môže sa pokochať rybkami v jazierku, vytvoriť si niečo pekné v tvorivých dielničkách, alebo ugrilovať si donesené dobrôtky. Tešíme sa na príjemné predpoludnie.

V prípade zlého počasia sa budú konať tvorivé dielničky v interiéri a k dispozícii bude aj relaxačná miestnosť Snoezelen.

Tešíme sa na Vás a ďakujeme za podporu....

Budatko


Ako sa dostanete do Domu tretieho veku?
Najlepšie autobusom na zastávku Ovsištské nám. (98 ,99) a potom už len okolo 100 m peši po chodníku smerom k Ekonomickej univerzite. Vľavo uvidíte oranžový panelák - Dom tretieho veku.
A o čom boli Veľkonočné tvorivky? Tu stručný sumár..... :)
Po úspešnom Vianočnom tvorení sme sa znovu rozhodli potešiť dôchodcov, bývajúcich v Dome tretieho veku na Poloreckého ulici v Ovsišti v Bratislave. Dňa 9.3. o 9.30 sme v spolupráci s p. riaditeľkou Palúchovou a vedúcou sociálnorehabilitačného oddelenia, p. Horňákovou naplánovali ďalšie tvorivé dielničky na tému VEĽKÁ NOC. Spolu sme vyrobili veľkonočné papierové magnetky, a napiekli sme pravé domáce slané oblátky.

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Ivet01 | 05.03.2016, 07:04:43 |

Zdieľaj: