Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Maria2016.03.18, 07:53171410 / 10Voľný


Narodeninový začarovaný piknik na lúke pri Technopole vystrieda Prechádzku začarovaným lesom

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Namiesto tradičného začarovaného lesa sme pre Vás tento rok pripravili začarovaný narodeninový piknik s množstvom zábavy a akcií.
Piknik sa uskutoční v sobotu 21. mája od 15.00, na veľkej lúke pri Starhradskej ulici. Na lúku sa najlepšie dostanete zo zástavky "Technopol", lúka je vzdialena cca. 10 minút peši. Ak prídete autom, môžete skúsiť zaparkovať na Starhradskej ulici, alebo v okolitom sídlisku.

Samozrejmosťou sú stanovištia, ktoré nesmú chýbať na žiadnej začarovanej akcii. Nezabudnite si preto pri registrácii pýtať kartičku, do ktorej budete zbierať pečiatky od našich postavičiek. Viac vám však k stanovištiam neprezradíme... veríme že ich všetky deti ľahko spoznajú. Po nazbieraní dostatočného počtu pečiatok si detičky môžu prísť po peknú odmenu v cieli...

Jedno stanovište vám však prezradíme - lebo tu potrebujeme aj Vašu pomoc. Pomôžte nám spraviť najväčšiu muffinovú tortu na svete. Pri perníkovej babičke, ktorej sa vlastne vôbec netreba báť, lebo deti jej vôbec nechutia, ich budeme spoločne zdobiť a rátať. Ak sa nám podarí tromfnúť počet 2200, máme nárok na zápis do knihy rekordov! (a ak nie, tak ju vyhlásime aspoň za najväčšiu muffinovú tortu v Petržalke). Ešte jedna podstatná informácia pre detičky a mamičky, ktoré nám pomôžu a donesú muffinky - čaká na ne špeciálny darček na kreatívne "pečenie" doma.

Okrem stanovíšť môžu deti tvoriť aj v tvorivom kútiku, hlavnou témou bude "vytvor si svoj párty klobúčik", takže sa bude maľovať a lepiť nálepky, ale koho to nebude baviť, môže si vziať omaľovanku, pohrať sa s plastelínou, či spraviť si čelenku do vlasov.

V prípade priaznivého počasia pre Vás plánujeme pripraviť aj ochutnávku vodných hier, nezabudnite preto prípadne detičkám pribaliť náhradné ponožtičky či topánočky (pláštiky budú k dispozícii).

Nuž a to najlepšie nakoniec. V sprievodnom programe najskôr svojimi čarami všetky deti ohúri sám veľký Talostan a o hodinku na to nám divadielko Zuzu ukáže, čo s odpadkami a na čo je vlastne dobrá recyklácia. Ku koncu žrebujeme veľkú tombolu, lístky sa budú predávať počas celej akcie na registrácii. Ceny v tombole sú nesmierne zaujímavé, kreatívne sady, poukazy do Budatka, či hlavná cena - víkendový pobyt v hoteli Bystrá***.
Vstup na akciu je voľný, z dôvodu plánovania odmien pre deti Vás však prosíme, registrujte každé dieťa, ktoré chce súťažiť, cez náš web. Sútaže sú vhodné pre deti od cca. 1,5 roka vyššie.

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Lula01 | 01.04.2016, 21:48:21 |

Lara320 | 01.04.2016, 21:54:37 |

katka3 | 20.05.2016, 12:27:59 |

Zdieľaj: