Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Maria2016.03.18, 07:53150910 / 10Voľný


Narodeninový začarovaný piknik na lúke pri Technopole vystrieda Prechádzku začarovaným lesom

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Namiesto tradičného začarovaného lesa sme pre Vás tento rok pripravili začarovaný narodeninový piknik s množstvom zábavy a akcií.
Piknik sa uskutoční v sobotu 21. mája od 15.00, na veľkej lúke pri Starhradskej ulici. Na lúku sa najlepšie dostanete zo zástavky "Technopol", lúka je vzdialena cca. 10 minút peši. Ak prídete autom, môžete skúsiť zaparkovať na Starhradskej ulici, alebo v okolitom sídlisku.

Samozrejmosťou sú stanovištia, ktoré nesmú chýbať na žiadnej začarovanej akcii. Nezabudnite si preto pri registrácii pýtať kartičku, do ktorej budete zbierať pečiatky od našich postavičiek. Viac vám však k stanovištiam neprezradíme... veríme že ich všetky deti ľahko spoznajú. Po nazbieraní dostatočného počtu pečiatok si detičky môžu prísť po peknú odmenu v cieli...

Jedno stanovište vám však prezradíme - lebo tu potrebujeme aj Vašu pomoc. Pomôžte nám spraviť najväčšiu muffinovú tortu na svete. Pri perníkovej babičke, ktorej sa vlastne vôbec netreba báť, lebo deti jej vôbec nechutia, ich budeme spoločne zdobiť a rátať. Ak sa nám podarí tromfnúť počet 2200, máme nárok na zápis do knihy rekordov! (a ak nie, tak ju vyhlásime aspoň za najväčšiu muffinovú tortu v Petržalke). Ešte jedna podstatná informácia pre detičky a mamičky, ktoré nám pomôžu a donesú muffinky - čaká na ne špeciálny darček na kreatívne "pečenie" doma.

Okrem stanovíšť môžu deti tvoriť aj v tvorivom kútiku, hlavnou témou bude "vytvor si svoj párty klobúčik", takže sa bude maľovať a lepiť nálepky, ale koho to nebude baviť, môže si vziať omaľovanku, pohrať sa s plastelínou, či spraviť si čelenku do vlasov.

V prípade priaznivého počasia pre Vás plánujeme pripraviť aj ochutnávku vodných hier, nezabudnite preto prípadne detičkám pribaliť náhradné ponožtičky či topánočky (pláštiky budú k dispozícii).

Nuž a to najlepšie nakoniec. V sprievodnom programe najskôr svojimi čarami všetky deti ohúri sám veľký Talostan a o hodinku na to nám divadielko Zuzu ukáže, čo s odpadkami a na čo je vlastne dobrá recyklácia. Ku koncu žrebujeme veľkú tombolu, lístky sa budú predávať počas celej akcie na registrácii. Ceny v tombole sú nesmierne zaujímavé, kreatívne sady, poukazy do Budatka, či hlavná cena - víkendový pobyt v hoteli Bystrá***.
Vstup na akciu je voľný, z dôvodu plánovania odmien pre deti Vás však prosíme, registrujte každé dieťa, ktoré chce súťažiť, cez náš web. Sútaže sú vhodné pre deti od cca. 1,5 roka vyššie.

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Lula01 | 01.04.2016, 21:48:21 |

Lara320 | 01.04.2016, 21:54:37 |

katka3 | 20.05.2016, 12:27:59 |

Zdieľaj:
Share on Google+