TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Maria2016.03.304480 / 101


K čistejšej Petržalke sa pridali aj tí najmenší

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

V to piatkové slnečné ráno sa ľuďom idúcim okolo ihriska na Holíčskej naskytol netradičný obrázok na jeho osadenstvo. Mamičky pobehujúce s veľkými igelitovými vrecami, okolo nich ratolesti, hrajúce sa v kamienkoch či na preliezkach. Aj deti chceli pomáhať, preto sem tam iniciatívne prihodili do najbližšieho vreca trávičku, drievko, či papierik z práve dojedeného cukríka. Typicky žlté tričká prezrádzali, že išlo o brigádu materského centra Budatko.

"Akciu s názvom Uprac si svoje ihrisko sme vymysleli v súvislosti s výzvou petržalskej mestskej časti. Ihrisko Holíčska takmer susedí s naším centrom a preto voľba miesta, ktoré budeme upratovať, bola hneď jasná." vysvetľuje p. Dáša Hojstricová, jedna z dobrovoľníčok a iniciátorka akcie. "Na základe výzvy v novinách sme sa skontaktovali s pani Špodovou z referátu čistoty a poriadku a dohodli sme všetko potrebné k upratovaniu a odvozu vriec. Potom sme už akciu len zverejnili na našej webstránke." dodáva.

Pod vysokú účasť sa isto podpísalo aj príjemné počasie. Spolu sa zišlo okolo desať rodín. Neplánovane, ale o to ochotnejšie, sa pridali aj mamičky, ktoré sa prišli s deťmi na ihrisko iba zahrať. Okrem plánovaného upratania ihriska sme stihli vyzbierať aj odpadky na lúčke okolo ihriska, popri najbližšom paneláku a pred vchodom do materského centra.

Veríme, že sme svojím príkladom našim deťom ukázali, že odpadky patria do koša a že na čistom a peknom okolí nám záleží. Všetkým mamičkám a detičkám pomáhajúcim na brigáde srdečne ďakujeme, takisto ďakujeme mestskej časti za impulz a podporu.

Mária Vlčková

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: