Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!


Projekt "Teplá voda v Budatku" hradený z grantového programu nadácie ESET

Z kategórie: 'Iné'

V roku 2016 sme požiadali nadáciu ESET o dotáciu na projekt "Teplá voda v Budatku", prostredníctvom zamestnaneckého grantového programu. Žiadosť bola schválená vo výške 399 EUR.

Financie sme použili na zakúpenie nasledovných položiek:
- bojler na teplú vodu Dražice TO 5 IN do kuchynky
- zámok Ikea na kuchynskú skrinku
- bojler na teplú vodu Dražice TO 10 IN do umývarky
- zámok Ikea na skrinku pod umývadlom v umývarke
- skrinka Ikea pod umývadlo v umývarke
- montážny materiál na montáž bojlerov, skrinky a rozvod teplej vody do detského umývadielko v umývarke.

Oproti pôvodnej žiadosti boli vykonané naslednovné zmeny:
Tretí bojler nebol zakúpený z dôvodu nemožnosti pripojenia k elektrickému vedeniu (slabé ističe, neuniesli by záťaž dvoch bojlerov na jednej elektrickej vetve, ďalšia vetva bola príliš vzdialená a montáž by bola komplikovaná a neestetická). Z tohto istého dôvodu nebola zakúpená ani plánovaná skrinka pod toto umývadlo. V pôvodnom projekte sa zároveň nerátalo s nákladmi na dodatočný montážny materiál, ktoré vznikli z dôvodu diskusie s odborníkom až po zaslaní projektu. Odborník sa vyjadril, že je možné nadpojiť z jedného bojlera vodu do dvoch umývadiel, čiže prívod vody môže byť aj do detského umývadielka (v projekte sa s taktouto variantou nepočítalo, nakoľko autor projektu nevedel o tejto možnosti). Z dôvodu nevyužitia všetkých poskytnutých finančných prostriedkov bol rozdiel v hodnote 140,89 EUR poukázaný späť na účet nadácie ESET.


Inštaláciu bojlerov a skriniek vykonal dobrovoľník s elektrotechnickým vzdelaním.