TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
 
Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?


Projekt "Teplá voda v Budatku" hradený z grantového programu nadácie ESET

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

V roku 2016 sme požiadali nadáciu ESET o dotáciu na projekt "Teplá voda v Budatku", prostredníctvom zamestnaneckého grantového programu. Žiadosť bola schválená vo výške 399 EUR.

Financie sme použili na zakúpenie nasledovných položiek:
- bojler na teplú vodu Dražice TO 5 IN do kuchynky
- zámok Ikea na kuchynskú skrinku
- bojler na teplú vodu Dražice TO 10 IN do umývarky
- zámok Ikea na skrinku pod umývadlom v umývarke
- skrinka Ikea pod umývadlo v umývarke
- montážny materiál na montáž bojlerov, skrinky a rozvod teplej vody do detského umývadielko v umývarke.

Oproti pôvodnej žiadosti boli vykonané naslednovné zmeny:
Tretí bojler nebol zakúpený z dôvodu nemožnosti pripojenia k elektrickému vedeniu (slabé ističe, neuniesli by záťaž dvoch bojlerov na jednej elektrickej vetve, ďalšia vetva bola príliš vzdialená a montáž by bola komplikovaná a neestetická). Z tohto istého dôvodu nebola zakúpená ani plánovaná skrinka pod toto umývadlo. V pôvodnom projekte sa zároveň nerátalo s nákladmi na dodatočný montážny materiál, ktoré vznikli z dôvodu diskusie s odborníkom až po zaslaní projektu. Odborník sa vyjadril, že je možné nadpojiť z jedného bojlera vodu do dvoch umývadiel, čiže prívod vody môže byť aj do detského umývadielka (v projekte sa s taktouto variantou nepočítalo, nakoľko autor projektu nevedel o tejto možnosti). Z dôvodu nevyužitia všetkých poskytnutých finančných prostriedkov bol rozdiel v hodnote 140,89 EUR poukázaný späť na účet nadácie ESET.


Inštaláciu bojlerov a skriniek vykonal dobrovoľník s elektrotechnickým vzdelaním.