Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Aká matka, taká Katka; aká babka, taká matka
Zrejme každý už počul príslovie "Aká matka, taká Katka." Odkiaľ však pochádzajú vzorce správania, ktoré sa od nás rodičov naše deti učia? Rodinní poradcovia na množstve prípadov zistili, že čo sa týka výchovy, väčšina z nás buď kopíruje správanie našich rodičov alebo robí presný opak. Čo môžeme s týmto faktom robiť? Ako nezopakovať chyby našich rodičov? Veď predsa môžeme robiť vlastné ;).
Das Ende des Hobbys
Immer mehr Menschen haben mehr als einen Job – aus Lust an der Selbstverwirklichung: Bei der Generation Slash vermischen sich Arbeit und Freizeit.
Láska – očami detí
Ako vnímajú naše deti lásku? Dávame im jej dosť? Dávame im lásku tak ako ju oni potrebujú?
Vianočné prekvapenie pre hasičov
V decembri by sme radi spravili Vianočnú exkurziu u hasičov s tým, že by sme sa im chceli poďakovať za túto fantastickú možnosť. Keďže vecné dary a peniaze majú prijímať zakázané, radi by sme im pripravili prekvapenie vo forme obrovského poďakovania. A práve tu Vás budeme potrebovať!
Jazyk sa dá naučiť aj na materskej! 5 rád, ako na to (pozvánka)
"Som presvedčená o tom, že jazyk sa nedá nikoho naučiť. Každý sa ho môže naučiť len sám, a učiteľ mu môže na tejto ceste síce pomôcť, ale nie odovzdať mu jazyk na tácke. Obzvlášť v dobe internetu, kedy máme poruke nespočetné texty, nahrávky či cvičenia doslova na jeden klik, môže byť samoukom skutočne každý. Musí len vedieť, ako na to."
Coffee, Tea & Chat (in English) - Hobbies and interests
Having a hobby that we enjoy brings us joy and enriches our lives. It gives us something fun to do during our leisure time and affords us the opportunity to learn new skills. We are very fortunate to have so many different options out there today.
Liečivé príbehy
Paul Liekens, učiteľ a tréner Neurolingvistického programovania, vypracoval jednoduchú a krásnu metódu, ktorá môže pomôcť aj deťom s alergiami a chronickými ochoreniami. Čo je základom tejto metódy? Jednoducho napísané: príbehy. Príbehy, ktoré pre svoje deti napíšu rodičia a následne im ich čítajú a rozprávajú. Pomocou tejto metódy deti zistia, že choroba a liečenie neprichádza z vonku, ale pomocou našich vnútorných „spojencov“, ktorých môžu podnietiť k činnosť. Deti si vedia zavolať týchto „priateľov“ na pomoc aj keď potrebujú viac sebavedomia, alebo si nechtiac spôsobili bolesť.
Semináre s detskou psychologičkou
Pozývame vás na krátke semináre pre rodičov: {B}"Magické roky alebo ako lepšie porozumieť deťom"{b}. Každé správanie dieťaťa má svoj význam. Dospelí najlepšie porozumejú správaniu dieťaťa ak dokážu vnímať jeho prežívanie. To môžu vnímať naplno ak najprv naozaj porozumejú sebe, svojmu prežívaniu a správaniu. Porozumenie je prvým krokom k zblíženiu, k nájdeniu rovnakosti a minimalizovaniu porovnávania i odsudzovania. Semináre sa konajú raz mesačne pod vedením psychologičky Mgr. Ľubice Tománkovej.
Deň otvorených dverí 2018
Srdečne Vás pozývame na každoročný deň otvorených dverí, ktorým otvárame svoje brány pre nováčikov a záujemcov o všetko čo sa týka materského centra Budatko. Aj tento rok Vám prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznajú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Wie man mit einer neuen Stadt / Land fertig wird
Wann immer du in eine neue Stadt, ein anderes Land oder sogar Über das Meer ziehen, werden Sie wahrscheinlich die Auswirkungen der Veränderung spüren. Wenn du dich über das See bewegst, zu einem Ort, an dem nichts um dich herum bekannt ist und du dich völlig desorientiert fühlst, wirst du einen Kulturschock erleben. Ein Kulturschock tritt oft allmählich auf und kann manchmal zu Depression und Entzug führen. Es kann sich anfühlen, als ob du nie wieder glücklich sein kannst und du magst vielleicht zusammenpacken und nach Hause fahren. Aber bevor du das tust, du kannst dazu beitragen, den Stress zu lindern.
Maria2016.06.29, 23:047040 / 10Voľný


Zelená škola - projekt v spolupráci zo MŠ Strečnianska 2, MC Budatko a OZ Všestranko

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Projekt
Zelená škola:


Aktivity projektu
Príprava prostredia – zakladanie triednych záhonov;
Výsadba priesad, semien v zeleninovom (mrkva, paradajka, fazuľa), ovocnom (jahody, maliny), bylinkovom (pažítka, žerucha, mäta, medovka) a kvetinovom záhone (rôzne druhy kvitnúce skoro na jar, v lete, na jeseň);
Starostlivosť o záhony, spoznávanie spôsobu kompostovania;
Revitalizácia školského ihriska – spolupráca s rodičmi, deťmi a s občianskym združením Všestranko, ktoré združuje rôznorodú skupinu dobrovoľníkov zameranú na posilnenie miestnych komunít a s MC Budatko, ktoré združuje matky s deťmi na rodičovskej dovolenke a to v popoludňajších hodinách;
Chovateľský kútik – pomocníci v záhrade (dážďovka, lienka, motýľ), sledovať ich život, proces vývinu;
Prednáška – Ako správne separovať odpad – smerovaná rodičom a deťom (popoludní)
Tvorba herbárov – pozorovanie prostredníctvom digitálnych mikroskopov, fotodokumentácia;
Zber „úrody“ – oboznamovať sa s jednotlivými spôsobmi spracovania – úpravy ovocia, zeleniny, byliniek, prípravou nápojov a ich významom pre človeka;
„Nech sa páči“ - príprava nápojov pre rodičov, farmárske trhy pre komunitu ľudí, ktorá sa tomuto projektu venovala.
Edukačné aktivity budú realizované v spolupráci dieťa-rodič-zamestnanci, tak ako dopoludnia, tak aj popoludní s ohľadom na počasie.
Zakúpené položky prispejú k celkovej realizácii projektu, umožnia všetkým deťom prispieť svojou činnosťou k zlepšeniu prostredia materskej školy, byť nápomocným k jeho skrášľovaniu a zároveň k rozvíjaniu ekologického a enviromentálneho myslenia. Pomôžu nám vytvoriť vhodné prostredie pre náš projekt.


Cieľová skupina projektu:
Projekt budú realizovať deti zo siedmych tried vo veku od 3-7 rokov. Prostredníctvom edukačných aktivít sa budú spolupodieľať na realizácii projektu na základe vypracovaného časového harmonogramu v rámci týždňa.
Deti sa budú vzdelávať, pracovať s náradím, skúmať, pozorovať, experimentovať, sadiť, polievať, kompostovať, pripravovať nápoje, .... Triedy si budú vzájomne medzi sebou prezentovať výsledky svojej práce. Rodičia budú súčasťou vzdelávania na tému separácia odpadu, revitalizácii ihriska a spoločne s deťmi na konci projektu ochutnajú výsledky svojej práce.

Spolupracujuce organizacie na projekte:
OZ RZPMŠS – Občianske združenie pri Materskej škole Strečnianska 2 bude finančne participovať na projekte a rodičia budú nápomocní pri výbere, nákupe materiálu, pri realizácii projektu svojimi znalosťami, schopnosťami, skúsenosťami a aktívnou činnosťou.
O.Z. Všestranko – www.vsestranko.sk – ich poslaním je posilniť miestnu komunitu a kultúru, prostredníctvom dobrovoľníkov, ich času, zdrojov a talentu. Dobrovoľníci nám pomôžu s revitalizáciou nášho ihriska a deti dostanú od nich aj pexeso na tému separovanie odpadu. Pomôžu nám s propagáciou nášho projektu a Nadácie Volkswagen.
O.Z Materské centrum Budatko www.budatko.sk, ktoré nám technicky zabezpečí prednášku na tému Ako správne separovať odpad a pomôže s revitalizáciou detského ihriska, s propagáciou našej materskej školy – projektu a nadácie Volkswagen medzi matkami s deťmi do 3 rokov, ktoré ho navštevujú.Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+