Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Maria2016.12.17, 23:146380 / 10Voľný


Vyhodnotenie projektu "Obnova herničky a Montessori kútika" s podporou magistrátu hl.m. Bratislavy

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Ďakujeme magistrátu hlavného mesta Bratislavy za finančnú podporu projektu "Obnovenie herničky a Montessori kútika" vo výške 500 EUR.


Poslaním nášho materského centra je vytvoriť mladým bratislavským rodinám s deťmi do 6 rokov priestor na zmysluplné trávenie voľného času, výmenu skúseností, nadviazanie sociálnych kontaktov a vyhnutie sa sociálnej izolácii, oddych pre matky a otcov a zábavu ich detí, a aj vzdelávanie a získavanie nových zručností pre všetkých. V materskom centre sa nachádza aj hernička a špeciálna miestnosť zariadená v štýle montessori pedagogiky a s montessori pomôckami.

Zámerom projektu bolo oživenie herničky a montessori kútika za cieľom zvýšiť záujem o ne ako o priestory na trávenie spoločného času rodiny, respektíve rodiča s deťmi. Veľa hračiek v herničke bolo buď pokazených, alebo nekompletných, poškodených či opotrebovaných. Takisto pomôcky v montessori kútiku - nakoľko mnoho z nich vyrábame z alternatívnych zdrojov (namiesto drevených kvalitných pomôcok je v montessori kútiku množstvo doma vyrobených náhrad z materiálov ako je kartón, plechové dózy, korok, plastové nádoby a podobne, ktoré však treba často obmieňať, nakoľko sa rýchlo zničia).

Financie z grantu sme investovali do herničky, nakoľko hernička je najčastejšie otvorená a navštevuje ju najviac osôb zo všetkých aktivít a možností, ktoré materské centrum ponúka. Pomôcky v montessori kútiku sme znovuobnovili z odpadového materiálu.

Vďaka grantu sa nám podarilo vymeniť všetky nevyhovujúce hračky, žiaľ na montessori kútik už nezvýšili peniaze, preto budeme aj naďalej pomôcky operatívne nahrádzať novými doma vyrobenými. Nevyhovujúce hračky sme pretriedili, významne poškodené alebo pokazené sme vyhodili, ostatné, ktoré nespĺňali len estetickú funkciu, alebo chýbal jeden dielik a podobne, sme darovali do čakární detských ordinácií alebo na charitu.

Posledné hračky sme dokupovali až v novembri, na základe prieskumu medzi mamičkami, aké hračky im v herničke chýbajú.

Obnovenú herničku sme spustili do prevádzky v rámci otvorenia novej sezóny v Budatku, dňa 19.9.2016. Od tohto dňa až do ukončenia sezóny, ktoré bolo dňa 16.12.2016, navštívilo herničku spolu 906 detí v sprievod 821 dospelých, z toho:
- v septembri 130 detí v sprievode 117 dospelých,
- v októbri 408 detí v sprievode 366 dospelých,
- v novembri 368 detí v sprievode 338 dospelých,
- v decembri 109 detí v sprievode 103 dospelých.

Hernička bola od 19.9.2016 otvorená v každý pracovný deň, do ukončenia sezóny dňa 16.12.2016 bola otvorená spolu 63 dní. Z toho bola každý deň k dispozícii v doobednom čase a v pondelok, utorok, stredu a štvrtok aj v poobednom čase. Herničku denne navštívilo v priemere 16 detí v sprievode 15 dospelých. Otváranie herničky pokryli dobrovoľníčky materského centra, matky na rodičovskej dovolenke, ktoré boli v priestoroch herničky spolu so svojimi deťmi.
Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: