Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny
Petka2017.01.21, 09:08273410 / 10Voľný


Pokryl sniežik strechu, plot, pod stromček sa pozrieť poď!

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Sme v cieľovej rovinke 2017. Rok uletel neuveriteľne rýchlo, mnohé z nás sa stali maminami, niektoré druhý či tretí krát, deti začali chodiť, navštevovať škôlky a školy, alebo Ste dosiahli osobné úspechy, zažili cesty svojho života, veľké zmeny a malých ľudí vo svojom živle... skrátka bol to rok plný života, smiechu, sĺz a hlavne pokroku v našich životoch - bližšie k rodinnému šťastiu. Dúfame, že i Budatko sa podieľalo na Vašom rozvoji, na dávke smiechu a chuti tvoriť, spievať, tancovať či nabrať odvahu a začať sa učiť cudzí jazyk. Všetko to robíme pre seba a teda aj pre Vás a s Vami. Pribudlo nám veľa dobrovoľníkov, vďaka ktorým vznikajú nové veci a tešíme sa z každej jednej maličkosti. U nás aj polovica mesiaca prináša plný program, ako keby sme sa snažili dobehnúť ten celý!

Aktívne začíname aj december, už zajtra sa na Vás tešíme v Dome tretieho veku, od 9:30 zdobíme stromček a čakajú Vás i medovníčky! V sobotu Vás srdečne pozývame na Charitatívny Joga maratón - Pomoc pre Martinku, ktorý podporujeme a on podporuje Martinku, ktorá vďaka všemožnej pomoci a nekonečnej vytrvalosti mamy a blízkych krásne prosperuje. Ste srdečne vítaní! Hneď v pondelok ďalšia veľká vec - bude u nás Mikuláš pre veľkáčov organizovaný profi animátormi a v stredu potešíme aj tých menších.

K stabilným krúžkom u nás patria Ploché nohy v utorky a piatky, v ktorých máme ešte voľné miesto, tak sa príďte pred Vianocami ešte ponaťahovať a precvičiť nožičky.

Rovnako mamičky s najmenšími môžu pre seba niečo spraviť pri tanci s bábätkom v šatke a tie to milujú! Na oddychovku Vás každý piatok pozýva Kika a Babyplay - Stretnutia mamičiek a malých bábätiek s témami, ktoré sú viac než dôležité. Musicplay for babies od 6 do 12 mesiacov má tiež veľký úspech, spája pohyb, hudbu a cudzí jazyk do veselej aktivity. Ku krásne zabehnutým u nás patria tvorivé dielničky s predvianočnými témami. Tvoriví budeme aj pri pečení medovníčkov v piatok 8.12. a tvorbe vrecúšok na ne.Rovnako v piatok Montessori chtiví dostanú okrem pravidelných montessori kútikov možnosť sa rozvíjať s Droby na Montessori hraní od 1,5 roka a komu by to nestačilo, pripravujeme aj Montessori Vianoce 11.12.

Priestor dostanú aj mamy a tento mesiac sa zameriame v tvorení na servítkovú techniku, urobte si miesto v kalendári 14.12. Okrem toho budeme konverzovať v angličtine, dopoludnia v pondelok a v stredu popoludní. Zacvičia si s nami snažilky i tehuľky a podporíme dojčiace (v plánovaní) i nosiace mamy. Ešte pred záverom roka stihneme jeden Mami koučing na tému Čo ma naučil rok 2017 a dáme si dôležitú prednášku pre všetky, ktoré sa chystajú späť do práce.

Po tomto všetkom si už len budeme priať to najpokojnejšie a najveselšie možné obdobie príprav a samotných sviatkov, krásne stretnutia s blízkymi a to všetko v zdraví a s láskou. Nech je Nový rok lepší ako ten starý a horší ako ten, čo príde po ňom.

S pozdravom ostávajú a na Vašu návštevu sa tešia
členky a dobrovoľníčky

MC Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:


Share on Google+