Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Petka2017.01.21, 09:08
2018.01.30, 11:51
348010 / 10Voľný


V teplom slnku marcovom prebudil sa jeden strom.

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

​Ziiima, zima tuu je, snieežik poletuuje. Aspoň za mojím oknom. Sadám si zmrznutá za počítač po krátkej prechádzke a teším sa, že aj tento rok predsalen chvíľku je taká naozajstná zima. Vetrisko, čo Vás dofúkne do Budatka šteklí až na kostiach a v tomto období sme ešte radšej, že nás tam čaká teplúčko, horúci čaj či káva a pre deti možnosť vyskákať sa a zabaviť.

Aktivít máme opäť neúrekom, najmä tých na zohrievanie skrehnutých prstíkov. Tvorivé dielne budú pre Vaše deti opäť každý utorok s rôznymi už jarnými témami. Čakajú Vás i dve Montessori stretnutia s Droby. Pre najmenších máme každý pondelok tanec s bábätkom v šatke a každý piatok stretnutia mamičiek a malých bábätiek na rôzne témy.

Tento mesiac bude bohatý aj na akcie, začneme hneď prvý víkend veľkonočným fotografovaním, každý štvrtok máme pre Vás termín u hasičov, budeme si čítať a recitovať z krabice alebo čítať s nenásytnou húseničkou (viac info čoskoro na našej stránke). Koncom mesiaca pripravujeme Veľkonočnú schovávačku pre veľkých i malých, tešte sa, jar ide!

Pre mamičky máme plný zoznam aktivít od jazyka, cez šikovné ruky až po pohyb, pretože mamina v psychickej a fyzickej pohode ľahšie udrží v pohode celú rodinu. V pondelky a stredy pravidelne konverzujeme v angličtine, v pondelky cvičia u nás snažilky a tehuľky. Hneď prvého začíname s podporkou dojčenia, ktoré je pre dieťa nenahraditeľné a na 99% sú všetky starosti okolo neho riešiteľné. Podporky nosenia budú hneď dve, pretože Vás čaká možnosť vyskúšať si veľa skvelých nosičkých vecí. Budeme i tvoriť záložky do knihy, marec je na to ako stvorený. Tento mesiac sa môžete veľa vzdelávať, o esenciálnych olejoch hneď dvakrát, opäť máme pravidelný mami koučing, budeme mať workshop o čítaní s deťmi tak aby to ich aj Vás bavilo a posúvalo a samozrejme máte možnosť stretnúť sa s dulou a psychologičkou.

Rozbiehame pre Vás aj spoluprácu s našou bývalou návštevníčkou, právničkou, p. Katarínou Zgalinovičovou, ktorá v Budatku bude viesť sériu prednášok pre maminy na rôzne právnicke témy. Začíname 20.3. o 10:00 na tému: "Ako ďalej po rodičovskej dovolenke? Čo môžete čakať od zamestnávateľa? Alebo by ste chceli začať pracovať ako samostatne zárobkovo činná osoba?"
p. Zgalinovičová Vám poradí, na čo sa máte pripraviť pri návrate do práce. Ak uvažujete nad podnikaním, povie Vám, čo všetko si k tomu musíte vybaviť a čo Vás to bude stáť. Na prednáške ste vítané aj s Vašimi detičkami.

Určite Ste si to svoje už našli, takže šup do Semafora a prihlásiť sa, aby sa Vám ušlo miesto. My sa na každé stretnutie s Vami tešíme, dobrých ľudí sa veľa zmestí a zahreje. :)

Vaše dobrovoľníčky a členky

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:


Share on Google+