Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Sofi2017.01.21, 09:08
2018.01.30, 11:51
385410 / 10Voľný


A predsa zdá sa nám, ked´na Prvého mája pozrieme k záhradám, že jar sa s nami spája...

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Tento mesiac je jeden z najlepších nielen preto, že začína voľnom. Zaručeným voľnom. Tento rok aj slnečným a ako stvoreným na vychádzky, výlety a stretnutia v prírode, či na záhrade. Materské centrum Budatko bude 1.a i 8.5. zatvorené, aby sme si i my užili svoje rodiny v tieto krásne dni. Krátko na to je deň matiek, opäť jeden deň, ktorý si zaručene môžete užiť spolu, pretože je voľno. Druhá májová nedeľa patrí maminkách, vďaka ktorým rodiny vznikajú, vďaka ktorým je v rodine láska, spokojnosť a radosť. Každá maminka v prvom rade potrebujem byť milovaná a spokojná sama, aby takú rodinu mohla vytvoriť, preto využite nielen tento deň, aby Ste svojej rodine povedali o svojich túžbach a snoch. Od nás prijmite blahoželanie ku dňu matiek a pár krásnych virtuálnych kvietkov.

Tento mesiac je pre Budatko dôležitý ešte z iného dôvodu. Má totiž narodeniny! A k narodeninám aj tento rok bude patriť veľká oslava, spolu so zábavou, pohybom, hudbou, divadlom, kreativitou a výhrami v tombole si posvietime aj na históriu hradov, vďaka ktorým má pomenovanie množstvo petržalských ulíc. Príďte a dozviete sa niečo nové, zabavíte a spolu s nami oslávite existenciu nášho materského centra. Cesta po hradoch a zámkoch z petržalských ulíc sa koná už v nedeľu 20.5. od 15:00.

Ďalším, pre Budatko dôležitým dňom bude streda 9.5., kedy spolu oslavujeme Európsky týždeň nosenia detí aj s MamaDance, BeLenka, MamaMili, Moyo, Ľúbivým oblečením a workshopom viazania. Detaily už máme v Semafore, určite sa pridajte, (nielen) nosenie spája.

Pre všetkých pohybu, hudby a rozvoja chtivých malých Budatkáčov sme hneď druhého opäť v plnej polnej pripravení Vám poskytnúť priestor na pohyb, rozvoj a radosť zo života. Pre deti začiatkom mesiaca začína nový krúžok Cvičenie na ploché nohy v piatky a každý pondelok a stredu sa na Vás teší Musicplay for babies, každý piatok Baby play - stretnutie mamičiek a malých bábätiek. exkurziu u hasičov máme na máj naplánovanú na tri dni, bývajú hneď obsadené, tak hor sa registrovať Vašu rodinu! Máj prinesie krásne dni a tie nás ťahajú von, kde si môžete užiť Vnímavé hranie alebo Kriedové hry.

Pre maminky so záujmom o rozvoj tela máme opäť cvičenie snažiliek a tehuliek, jogu s Vladiou a množstvo vzdelávacích stretnutí - konverzačnú angličtinu, háčkovanie a štrikovanie, non toxic stretnutie, úvod do homeopatie, Stretnutie s dulou, psychologičkou, právničkou - tentokrát o právach rodiča chorého dieťaťa. Bude i podporka dojčenia a nosenia. Opäť máme i Mamy, (späť) do práce!, príďte sa pripraviť na Váš návrat.

Nech Vám májové dni pomôžu rozkvitnúť do krásy a pripraviť sa so spokojným úsmevom na leto. Vidíme sa v MC Budatko!

Členky a dobrovoľníčky

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+