Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Maria2017.09.13, 08:284000 / 10Voľný


Bezplatné terapeutické skupiny pre smútiace deti v roku 2017 - OZ Plamienok

Z kategórie: 'Pre rodičov'

Deti by nemali byť smutné. Majú sa hrať, blázniť sa a byť bez starostí, to bežne patrí k detskému veku. Žiaľ, choroby si nevyberajú podľa veku... Ak odíde dieťaťu súrodenec, bolí to o to viac, že v detskom veku nešlo len o sestričku či bračeka, ale o každodenného spolubojovníka, najbližšieho priateľa. Deti nechápu smrť, nerozumejú prečo, a smútiaci rodičia majú sami čo robiť, aby sa vyrovnali so svojím žiaľom.

Vážme si zdravie svojich detí, pri vážnej chorobe prestáva byť skutočne všetko ostatné dôležité.

OZ Plamienok chce pomôcť smútiacim deťom, kvalifikovane, odborne, no hlavne citlivo. Preto pripravilo bezplatné TERAPEUTICKÉ SKUPINY PRE SMÚTIACE DETI. Skupiny budú prebiehať v mesiacoch máj - október. Cieľom týchto skupín je pomôcť deťom spracovať bolesť zo straty, uvedomiť si spomienky a vzťahy, z ktorých môžu čerpať silu a pocítiť silu skupinovej spolupatričnosti a podpory.

Skupiny sú určené pre deti či mládež vo veku od 7 do 18 rokov, ktoré v minulosti stratilo blízku osobu bez ohľadu na čas a spôsob straty.

Sú bezplatné a budú sa konať v mesiacoch október 2017 až máj 2018 každý 2. piatok v mesiaci v čase od 16:00 – 18:00 v priestoroch Centra smútkovej terapie na Zadunajskej ul. 6 v Petržalke pod vedením skúsených detských terapeutov.

Prihlasovanie prebieha do 17.9.2017 online na www.plamienok.sk, emailom na bublicova@plamienok.sk alebo telefonicky na čísle: 02/207 50 977.
V prípade, že nestihnete prihlasovací termín, odporúčame informovať sa o ďalšom postupe na horeuvedenom e-maili či telefónnom čísle o možnostiach dodatočne sa do terapeutických skupín zapojiť.

V prílohe nájdete propagačný materiál ku skupinovým stretnutiam s ďalšími informáciami:
Kvetina a hora
Dotknutým rodinám prajeme z celého srdca úprimnú sústrasť, a nám ostatným hlavne pevné zdravie....

S pozdravom

Vaše Budatko
Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: