Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Vyfarbime sa!

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'


Na začiatku bola myšlienka, aby naše materské centrum nebola iba komunita mamín, ktoré sa realizujú vo vnútri centra, ale aby sme začali ovplyvňovať svojím pozitívnym príkladom aj svoje okolie. Počas posledných 5 rokov fungovania Budatka sme pomáhali získať financie z grantov nielen pre naše Budatko, ale aj pre škôlky v našom blízkom okolí.

Ani tentokrát to nebude inak, po dohode s vedením materskej školy Holíčska 30, som v mene materského centra Budatko napísala projekt na obnovu a revitalízáciu školského areálu. Projekt sa porote zapáčil a dostal sa ako jeden z troch do II. kola.

Veľmi sa teším, ale teraz bude treba zabojovať a získať, čo najväčší počet žetónov, ktoré získate po nákupe v Tescu, počas nasledujúcich 4 týždňov. Hlasovať vhodením žetónu počas mesiaca október, môžete v týchto predajniach v Petržalke:
  HM BA Petržalka, Ex
  BA Vienna Gate, Ex
  Blagoevova, BA
  Ševčenkova, Ex BA
  Nám. Hraničiarov,
  SM BA Bzovícka
Ako vznikol názov projektu?

Názov projektu je, ako ste si iste všimli, dvojzmyselný. Na jednej strane chceme vyfarbiť, vymaľovať staré zašlé múrirky, plot a na druhej strane chceme ľudí motivovať, aby sa tiež "vyfarbili" - ukázali, či im naozaj záleží na svojom okolí, či sú ochotní sa zapojiť do projektu, tým, že budú za neho hlasovať, tým, že ho budú propagovať a ak vyhráme, či sa zapoja aj do práce?!


Prečo práve materská škola Holíčska 30?

Materská škola Holíčska 30 začala svoju činnosť v roku 1984, je to verejná, 5 triedna škôlka v Petržalke. Napriek udržiavacím prácam postupne vidieť opotrebovanosť vo vonkajších priestoroch. Školstvo je podfinancované, peniaze smerujú najmä na vnútorné priestory a edukatívne pomôcky. Financie z grantu by sme použili na obnovu múrikov, schodov, kochlíkov, ktoré sa nachádzajú v areáli škôlkárskeho ihriska, obnovili by sme aj obrázky, natreli oplotenie školy.Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Učiteľky, rodičia aj škôlkári budú určite nadšene reagovať na zmenu, rovnako aj rodičia a deti navštevujúci materské centrum Budatko.
A v neposlednom rade bude veľkým prínosom aj pre lokálnu komunitu obyvateľov, ktorým sa týmto skrášli a zhodnotí prostredie, v ktorom žijú.Kedy sa bude projekt realizovať?

V prípade výhry sa bude projekt realizovať na jar 2018 ,v mesiacoch február - apríl, podľa počasia. Bude mať dve fázy - prípravnú a realizačnú.
Dobrovoľníci z materského centra Budatko a rodičia detí navštevujúcich materskú školu Holíčska 30 sa spoja pre dobrú vec a "vyfarbia sa", ale pridať sa môžu aj obyvatelia, ktorí v tejto oblasti žijú.
Brigád bude musieť byť niekoľko, keďže sa jedná o veľký areál. Oslovíme aj externých dobrovoľníkov, ktorí nám nepravidelne pomáhajú počas našich veľkých aktivít, ktoré každoročne organizujeme pre rodiny s deťmi.

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom za podporu, spolu to dokážeme!


Jana Hrehorová
koordinátorka projektu
čestná členka Budatka a poslankyňa MČ Petržalka

PS: V prípade, žeby ste nám chceli pomôcť napr. vytlačením letáku a jeho umiestnením v bráne, na ihrisko, potešíme sa:) Napíšte mi na hrehorova.jana@gmail.comZdieľaj: