Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij


Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Tlačová správa k projektu je k dispozícii tu.


Názov grantovej výzvy ZSE "Rozprúdime regióny" nás motivoval k netradičnému nápadu, zorganizovať kultúrno - náučné podujatie pre petržalské rodiny.

V Petržalke máme viacero ulíc pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch a radi by sme týmto podujatím poukázali na ich súvislosť. Veľa obyvateľov si neuvedomuje pôvod názvov ulíc a našou spoločnou cestou do histórie by sme ich preniesli na miesta, kde vznikli. Napríklad MC Budatko sídli na Holíčskej ulici pomenovanej podľa zámku v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.

Podujatie sa bude konať dňa 20.5.2018 od 15.00 - 19.00 hod.
v areáli Základnej školy Holíčska 50,

pri príležitosti 11. narodenín nášho materského centra.

zdroj: www.zamok.holic.sk - Holíčsky zámok.

Cieľom tohto podujatia je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch.

Týmto podujatím chceme hravou formou upozorniť na národné kultúrne pamiatky. Podujatie sa bude konať deň po akcii Noc múzeí a bude vhodné aj pre nižšie vekové kategórie. Výnimočnosť projektu spočíva v jeho širokom zábere – akcia je určená pre deti od 2 rokov, školákov a ich rodičov.

Rodiny s deťmi sa prejdú "náučným chodníkom". Ten bude pozostávať zo stanovíšť, ktoré budú obsluhovať dobrovoľníci v kostýmoch rytierov, princov, princezien, šašov a pod. a budú rodinám zadávať úlohy ako je napr. stavba hradu, hasenie požiaru na hrade a pod. Každé stanovište bude nazvané po hrade, zámku alebo kaštieli .

Vyzývame všetky deti, aby prišli na podujatie v kostýmoch princezien, princov, rytierov, šašov, drakov, sluhov, - v dobovom kostýme - môžete nahovoriť aj rodičov:)


Program:
15.00 - registrácia rodín - prosím prihláste sa na akciu cez www.budatko.sk

15.00 - 18.00 - stanovištia - 10 stanovíšť - cesta po hradoch a zámkoch podľa petržalských ulíc

kultúrny program:

16.45 - tanečné dobové vystúpenie umeleckej školy - SZUŠ Prokofievova 5 - tanečný odbor

17.00 - divadielko MaKiLe - Zbierkové predmety ožívajú

17.30 - tombola

Sprievodné aktivity:
15.30 - 17.30
- jazdenie na poníkoch - príspevok 1 euro

15.00 -18.00
- skákací hrad
- náučná - hravá zóna Miestnej knižnice Petržalka
- výstava "Taká bola Petržalka" - Miestna knižnica
- výstava výtvarných diel žiakov SZUŠ Prokofievova 5
- oddychová zóna OZ Malíček - prineste si háčik a vlnu
- tvorivé dielne - Materského centra Budatko
- maľovanie na tvár
- vnímavé hranie - montessori s Droby

Podujatie sa koná pod záštitou starostu Petržalky Ing. Vladimíra Bajana.

Viac informácií o spoluorganizátoroch podujatia:

Do prípravy akcie bude zapojených množstvo členiek a dobrovoľníčok z nášho materského centra, nielen počas príprav, ale aj počas podujatia.

Miestna knižnica Petržalka nám zapožičia počas podujatia fotky z výstavy na tému: "Taká bola Petržalka"
Zachytáva počiatky vzniku a osídlenia obce, prvé zmienky o nej, o vývoji priemyslu až do roku 1918 – konca prvej svetovej vojny.
Knihovníci budú deťom čítať povesti, zadávať kvízové otázky a prinesú na ukážku knihy o hradoch a zámkoch.

Žiaci z tanečného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy Prokofievova 5 v Bratislave si pre nás pripravia dobový tanec, okrem toho nám žiaci z výtvarného odboru pomôžu počas školského roka na hodinách vyrobiť kulisy a modely zámkov, hradov. Na akciu si prinesú aj svoje výtvarné diela a odprezentujú ich na výstave.

Občianske združenie Malíček vytvorí na podujatí pokojnú oddychovú zónu pre tehotné a dojčiace maminy, v ktorej sa budú háčkovať štvorčeky na deky pre predčasniatka v pôrodniciach. Ručné práce v minulosti tvorili dôležitú súčasť života ľudí.

Múzeum školstva a pedagogiky, ktoré sídli v Petržalke poskytne svoje zbierkové predmety pre Divadlo MaKiLe - ĎAKUJEME
Spoločne vymysleli námet na divadlo s názvom Zbierkové predmety ožívajú - hravé divadielko pre deti, o starých predmetoch v múzeu, ktoré ožívajú. Divadielko veselou formou priblíži deťom ako vyzeral v minulosti peračník, aktovka, pero, lavica a pod.Tento projekt je podporený Nadáciou ZSE - v grantovom programe - Rozprúdime regióny
sumou 650 eur
Ďakujeme!