Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžu byť Vianoce bez stresu?
Niektoré životné obdobia, či udalosti sú jednoducho stresujúce pre každého, kto má normálny ľudský mozog. Patria medzi ne napríklad úmrtie blízkej osoby, sťahovanie, zmena práce, ale i narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme užiť o niečo viac a vynervovať sa o niečo menej?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Qual der Wahl
Es gibt unzählige Faktoren, die jede Ihrer Entscheidungen beeinflussen. Wenn wir darüber nachdenken, wie wir diese ändern können, versuchen wir normalerweise, die Frage zu beantworten, „wie kann ich meine Auswahl maximieren?“ - weil wir davon ausgehen, dass mehr Auswahl besser ist. Zumindest versuche ich es zu beantworten, weil ich in der westlichen Zivilisation aufgewachsen bin. Hier wird es knifflig: Nicht jeder von uns muss die Freiheit der Wahl für das Gedeihen maximieren. Wie viel Auswahl Sie benötigen, ist sehr individuell. 
Vianočná zbierka hračiek a sladkostí
Materské centrum Budatko na podporu rodín v núdzi vyhlasuje Mikulášsku a vianočnú charitatívnu zbierku pre 30 rodín zásobovaných našou členkou Mirkou.
5 krokov ako deťom stanoviť hranice
Dovolíte deťom skákať po posteli? Hrať sa s vašim telefónom? Búchať vás zo žartu po zadku? Každý a nás má svoje hranice. Prečítajte si, ako docieliť, aby ich deti rešpektovali.
Sofi2018.09.30, 20:11
2018.09.30, 20:48
38710 / 10Voľný


Program na mesiac október

Z kategórie: 'Newsletter'

Máme nové ročné obdobie, nové počasie, nový mesiac, nový vzhľad webstránky. Mnoho zmien, ktoré prišli počas jedného víkendu a mnoho takých, ktoré už plánujeme dlhšie. Rozhodli sme sa pre zmenu, ktorá nám i Vám uľahčí prístup k týmto informáciám a nájdete ich vždy na jednom mieste, od tohto mesiaca na webstránke v kategórii Články. Na web stránke nájdete teraz menej záložiek a časom viac informácií zoradených logicky v týchto kategóriách, zmenili sme aj možnosť prístupu z mobilného telefónu, takže sa ľahšie dostanete aj do podkategórií. Budeme radi, ak nám dáte vedieť čo Vám chýba a ako Vám stránku priblížiť ešte viac.

A teraz k programu, pretože nás toho tento mesiac čaká veľa a to hneď tento týždeň. Je zasvätený Medzinárodnému týždňu nosenia detí a v tomto duchu bude i náš program. V utorok máme dopoludnia naplánované stretnutia s Mamadance, Annou Kalisovou, RingSling workshop a popoludní podporku s BabyBum. V stredu máme v tomto duchu i Barefoot a nosičskú burzu, takže ak Vám niečo chýba alebo máte navyše, Ste u nás vítaní! V piatok
sa bude tvoriť v Dome tretieho veku, kde sa už na Vás veľmi tešia!

10.10. máme od rána do večera Deň otvorených dverí. Prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznájú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť. Vstup je zdarma a pre každého, odporúčame sa prihlásiť, dostanete deň pred akciou pripomienku.

Ďalšou tohtomesačnou akciou je Halloween, v tomto znení síce americký sviatok, no podobné oslavy majú korene po celom svete, nakoľko ide často o rituály radosti a vyháňania zlých duchov či vďaku za úrodu. My sa jednoznačne tešiť budeme, tak sa k nám pridajte a oslavujte s tými menšími alebo väčšími deťmi (od 3r.).

Opäť pre Vás máme aj množstvo našich pravidelných aktivít s deťmi ako tvorivé dielne, Vnímavé hranie, budeme sa hrať aj s LEGOm a novinkou v našej detskej ponuke je Klub mladých Budatkovedcov. Je vhodný pre deti od 4r. a budeme skúmať a riešiť záhady sveta.

Pre mamičky máme v ponuke opäť veľmi veľa aktivít, keďže na nás stojí a padá rodina a s ňou spoločnosť a svet. Nájdite si tú svoju aktivitu a príďte sa uvoľniť, oddýchnuť si, niečo sa naučiť alebo posilniť svoje svaly, mozgové závity a dušu. Máme pre Vás tancovanie s bábätkom a Baby Play. Môžete sa u nás stretnúť s dulou, psychologičkou, detskou doktorkou a právničkou. Môžeme si spolu pokecať po nemecky i anglicky, háčkovať a štrikovať. Aj tento mesiac sa u nás stretnú náhradné rodiny.

Novinkou je prednáška na tému Baby Led Weaning - prvé jedlo nemusí byť strašiak - o prvých príkrmoch inak.

Verím, že Vás naše zmeny nadchnú tak ako nás, že nový i už známy program je pre Vás zaujímavý a že sa stretneme a budeme stretávať pravidelne v našich priestoroch, nezebudnite sa prihlásiť cez Semafor.

Tešíme sa na Vás!

Členky a dobrovoľníčky

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+