Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Sofi2018.09.30, 20:11
2018.09.30, 20:48
50210 / 10Voľný


Program na mesiac október

Z kategórie: 'Newsletter'

Máme nové ročné obdobie, nové počasie, nový mesiac, nový vzhľad webstránky. Mnoho zmien, ktoré prišli počas jedného víkendu a mnoho takých, ktoré už plánujeme dlhšie. Rozhodli sme sa pre zmenu, ktorá nám i Vám uľahčí prístup k týmto informáciám a nájdete ich vždy na jednom mieste, od tohto mesiaca na webstránke v kategórii Články. Na web stránke nájdete teraz menej záložiek a časom viac informácií zoradených logicky v týchto kategóriách, zmenili sme aj možnosť prístupu z mobilného telefónu, takže sa ľahšie dostanete aj do podkategórií. Budeme radi, ak nám dáte vedieť čo Vám chýba a ako Vám stránku priblížiť ešte viac.

A teraz k programu, pretože nás toho tento mesiac čaká veľa a to hneď tento týždeň. Je zasvätený Medzinárodnému týždňu nosenia detí a v tomto duchu bude i náš program. V utorok máme dopoludnia naplánované stretnutia s Mamadance, Annou Kalisovou, RingSling workshop a popoludní podporku s BabyBum. V stredu máme v tomto duchu i Barefoot a nosičskú burzu, takže ak Vám niečo chýba alebo máte navyše, Ste u nás vítaní! V piatok
sa bude tvoriť v Dome tretieho veku, kde sa už na Vás veľmi tešia!

10.10. máme od rána do večera Deň otvorených dverí. Prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznájú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť. Vstup je zdarma a pre každého, odporúčame sa prihlásiť, dostanete deň pred akciou pripomienku.

Ďalšou tohtomesačnou akciou je Halloween, v tomto znení síce americký sviatok, no podobné oslavy majú korene po celom svete, nakoľko ide často o rituály radosti a vyháňania zlých duchov či vďaku za úrodu. My sa jednoznačne tešiť budeme, tak sa k nám pridajte a oslavujte s tými menšími alebo väčšími deťmi (od 3r.).

Opäť pre Vás máme aj množstvo našich pravidelných aktivít s deťmi ako tvorivé dielne, Vnímavé hranie, budeme sa hrať aj s LEGOm a novinkou v našej detskej ponuke je Klub mladých Budatkovedcov. Je vhodný pre deti od 4r. a budeme skúmať a riešiť záhady sveta.

Pre mamičky máme v ponuke opäť veľmi veľa aktivít, keďže na nás stojí a padá rodina a s ňou spoločnosť a svet. Nájdite si tú svoju aktivitu a príďte sa uvoľniť, oddýchnuť si, niečo sa naučiť alebo posilniť svoje svaly, mozgové závity a dušu. Máme pre Vás tancovanie s bábätkom a Baby Play. Môžete sa u nás stretnúť s dulou, psychologičkou, detskou doktorkou a právničkou. Môžeme si spolu pokecať po nemecky i anglicky, háčkovať a štrikovať. Aj tento mesiac sa u nás stretnú náhradné rodiny.

Novinkou je prednáška na tému Baby Led Weaning - prvé jedlo nemusí byť strašiak - o prvých príkrmoch inak.

Verím, že Vás naše zmeny nadchnú tak ako nás, že nový i už známy program je pre Vás zaujímavý a že sa stretneme a budeme stretávať pravidelne v našich priestoroch, nezebudnite sa prihlásiť cez Semafor.

Tešíme sa na Vás!

Členky a dobrovoľníčky

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: