Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Aká matka, taká Katka; aká babka, taká matka
Zrejme každý už počul príslovie "Aká matka, taká Katka." Odkiaľ však pochádzajú vzorce správania, ktoré sa od nás rodičov naše deti učia? Rodinní poradcovia na množstve prípadov zistili, že čo sa týka výchovy, väčšina z nás buď kopíruje správanie našich rodičov alebo robí presný opak. Čo môžeme s týmto faktom robiť? Ako nezopakovať chyby našich rodičov? Veď predsa môžeme robiť vlastné ;).
Das Ende des Hobbys
Immer mehr Menschen haben mehr als einen Job – aus Lust an der Selbstverwirklichung: Bei der Generation Slash vermischen sich Arbeit und Freizeit.
Láska – očami detí
Ako vnímajú naše deti lásku? Dávame im jej dosť? Dávame im lásku tak ako ju oni potrebujú?
Vianočné prekvapenie pre hasičov
V decembri by sme radi spravili Vianočnú exkurziu u hasičov s tým, že by sme sa im chceli poďakovať za túto fantastickú možnosť. Keďže vecné dary a peniaze majú prijímať zakázané, radi by sme im pripravili prekvapenie vo forme obrovského poďakovania. A práve tu Vás budeme potrebovať!
Jazyk sa dá naučiť aj na materskej! 5 rád, ako na to (pozvánka)
"Som presvedčená o tom, že jazyk sa nedá nikoho naučiť. Každý sa ho môže naučiť len sám, a učiteľ mu môže na tejto ceste síce pomôcť, ale nie odovzdať mu jazyk na tácke. Obzvlášť v dobe internetu, kedy máme poruke nespočetné texty, nahrávky či cvičenia doslova na jeden klik, môže byť samoukom skutočne každý. Musí len vedieť, ako na to."
Coffee, Tea & Chat (in English) - Hobbies and interests
Having a hobby that we enjoy brings us joy and enriches our lives. It gives us something fun to do during our leisure time and affords us the opportunity to learn new skills. We are very fortunate to have so many different options out there today.
Liečivé príbehy
Paul Liekens, učiteľ a tréner Neurolingvistického programovania, vypracoval jednoduchú a krásnu metódu, ktorá môže pomôcť aj deťom s alergiami a chronickými ochoreniami. Čo je základom tejto metódy? Jednoducho napísané: príbehy. Príbehy, ktoré pre svoje deti napíšu rodičia a následne im ich čítajú a rozprávajú. Pomocou tejto metódy deti zistia, že choroba a liečenie neprichádza z vonku, ale pomocou našich vnútorných „spojencov“, ktorých môžu podnietiť k činnosť. Deti si vedia zavolať týchto „priateľov“ na pomoc aj keď potrebujú viac sebavedomia, alebo si nechtiac spôsobili bolesť.
Semináre s detskou psychologičkou
Pozývame vás na krátke semináre pre rodičov: {B}"Magické roky alebo ako lepšie porozumieť deťom"{b}. Každé správanie dieťaťa má svoj význam. Dospelí najlepšie porozumejú správaniu dieťaťa ak dokážu vnímať jeho prežívanie. To môžu vnímať naplno ak najprv naozaj porozumejú sebe, svojmu prežívaniu a správaniu. Porozumenie je prvým krokom k zblíženiu, k nájdeniu rovnakosti a minimalizovaniu porovnávania i odsudzovania. Semináre sa konajú raz mesačne pod vedením psychologičky Mgr. Ľubice Tománkovej.
Deň otvorených dverí 2018
Srdečne Vás pozývame na každoročný deň otvorených dverí, ktorým otvárame svoje brány pre nováčikov a záujemcov o všetko čo sa týka materského centra Budatko. Aj tento rok Vám prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznajú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Wie man mit einer neuen Stadt / Land fertig wird
Wann immer du in eine neue Stadt, ein anderes Land oder sogar Über das Meer ziehen, werden Sie wahrscheinlich die Auswirkungen der Veränderung spüren. Wenn du dich über das See bewegst, zu einem Ort, an dem nichts um dich herum bekannt ist und du dich völlig desorientiert fühlst, wirst du einen Kulturschock erleben. Ein Kulturschock tritt oft allmählich auf und kann manchmal zu Depression und Entzug führen. Es kann sich anfühlen, als ob du nie wieder glücklich sein kannst und du magst vielleicht zusammenpacken und nach Hause fahren. Aber bevor du das tust, du kannst dazu beitragen, den Stress zu lindern.
Sofi2018.09.30, 20:11
2018.09.30, 20:48
28710 / 10Voľný


Program na mesiac október

Z kategórie: 'Newsletter'

Máme nové ročné obdobie, nové počasie, nový mesiac, nový vzhľad webstránky. Mnoho zmien, ktoré prišli počas jedného víkendu a mnoho takých, ktoré už plánujeme dlhšie. Rozhodli sme sa pre zmenu, ktorá nám i Vám uľahčí prístup k týmto informáciám a nájdete ich vždy na jednom mieste, od tohto mesiaca na webstránke v kategórii Články. Na web stránke nájdete teraz menej záložiek a časom viac informácií zoradených logicky v týchto kategóriách, zmenili sme aj možnosť prístupu z mobilného telefónu, takže sa ľahšie dostanete aj do podkategórií. Budeme radi, ak nám dáte vedieť čo Vám chýba a ako Vám stránku priblížiť ešte viac.

A teraz k programu, pretože nás toho tento mesiac čaká veľa a to hneď tento týždeň. Je zasvätený Medzinárodnému týždňu nosenia detí a v tomto duchu bude i náš program. V utorok máme dopoludnia naplánované stretnutia s Mamadance, Annou Kalisovou, RingSling workshop a popoludní podporku s BabyBum. V stredu máme v tomto duchu i Barefoot a nosičskú burzu, takže ak Vám niečo chýba alebo máte navyše, Ste u nás vítaní! V piatok
sa bude tvoriť v Dome tretieho veku, kde sa už na Vás veľmi tešia!

10.10. máme od rána do večera Deň otvorených dverí. Prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznájú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť. Vstup je zdarma a pre každého, odporúčame sa prihlásiť, dostanete deň pred akciou pripomienku.

Ďalšou tohtomesačnou akciou je Halloween, v tomto znení síce americký sviatok, no podobné oslavy majú korene po celom svete, nakoľko ide často o rituály radosti a vyháňania zlých duchov či vďaku za úrodu. My sa jednoznačne tešiť budeme, tak sa k nám pridajte a oslavujte s tými menšími alebo väčšími deťmi (od 3r.).

Opäť pre Vás máme aj množstvo našich pravidelných aktivít s deťmi ako tvorivé dielne, Vnímavé hranie, budeme sa hrať aj s LEGOm a novinkou v našej detskej ponuke je Klub mladých Budatkovedcov. Je vhodný pre deti od 4r. a budeme skúmať a riešiť záhady sveta.

Pre mamičky máme v ponuke opäť veľmi veľa aktivít, keďže na nás stojí a padá rodina a s ňou spoločnosť a svet. Nájdite si tú svoju aktivitu a príďte sa uvoľniť, oddýchnuť si, niečo sa naučiť alebo posilniť svoje svaly, mozgové závity a dušu. Máme pre Vás tancovanie s bábätkom a Baby Play. Môžete sa u nás stretnúť s dulou, psychologičkou, detskou doktorkou a právničkou. Môžeme si spolu pokecať po nemecky i anglicky, háčkovať a štrikovať. Aj tento mesiac sa u nás stretnú náhradné rodiny.

Novinkou je prednáška na tému Baby Led Weaning - prvé jedlo nemusí byť strašiak - o prvých príkrmoch inak.

Verím, že Vás naše zmeny nadchnú tak ako nás, že nový i už známy program je pre Vás zaujímavý a že sa stretneme a budeme stretávať pravidelne v našich priestoroch, nezebudnite sa prihlásiť cez Semafor.

Tešíme sa na Vás!

Členky a dobrovoľníčky

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+