TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
História nášho centra

V roku 2007 mamičky - kamarátky z Budatínskej ulice založili materské centrum Budatko ako občianske združenie. Prvé členky sa stretávali vo vlastných bytoch, organizovali prednášky v DK Lúky, v lete viedli "začarované" prechádzky v lesíku pri Draždiaku. Dobrá novinka sa rýchlo rozšírila, záujem mladých rodín stúpal a Budatko sa vďaka iniciatíve členiek a štatutárky Zlatky Jursovej Zacharovej zväčšovalo.

Postupne sa tak presťahovalo z jedenej miestnosti maličkého klubu Lilly na Krásnohorskej ulici do dvoch miestností v pivničných priestoroch v poliklinike na Strečnianskej, až do súčasných veľkorysých priestorov na Holíčskej ulici v roku 2011, ktoré Budatko získalo vďaka ústretovosti mestskej časti Petržalka. Prenajaté priestory bývalého centra pre liečbu drogových závislostí členky a ich rodiny svojpomocne rekonštruovali a postupne otvárali verejnosti, a to aj vďaka rôznym grantom a príspevkom nadácií, organizácií či jednotlivcov. Pozrite sa, ako to u nás kedysi vyzeralo.

Ďalšie generácie štatutárok (Janka Hrehorová, Majka Vlčková, Barbora Filo), členiek a dobrovoľníčok zveľaďujú priestory, vymýšľajú a organizujú zaujímavý program a aktivity pre návštevníkov a poskytujú tak komunite mladých petržalských rodín útulné miesto na zmysluplné trávenie voľného času.

A počet Budatkáčov stále rastie! Z precházok pri Draždiaku sa stali každoročné veľké zábavno-vzdelávacie akcie pre stovky detí. Naša hernička, montekútik či obľúbené krúžky hrdo konkurujú komerčným zariadeniam. Občas sa nás stretne v centre toľko, že sa nedá nájsť ani voľná šatňová skrinka... ;) A to nás teší najviac - keď sa v Budatku cítite ako u dobých priateľov na návšteve. :)