Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Vianočná zbierka hračiek a sladkostí
Materské centrum Budatko na podporu rodín v núdzi vyhlasuje Mikulášsku a vianočnú charitatívnu zbierku pre 30 rodín zásobovaných našou členkou Mirkou.
5 krokov ako deťom stanoviť hranice
Dovolíte deťom skákať po posteli? Hrať sa s vašim telefónom? Búchať vás zo žartu po zadku? Každý a nás má svoje hranice. Prečítajte si, ako docieliť, aby ich deti rešpektovali.
Rozprávka o Sabinke a vrchnáčikoch - časť druhá
Možno si pamätáte, ktorý sa u nás začal písať v roku 2014. Aj s Vašou neúnavnou pomocou pri zbierkach a finančnej pomoci sa Sabinka dnes má ďaleko lepšie ako kedysi. Toto malé dievčatko vyrástlo v krásnu mladú slečnu, vďaka mnohým pomocníkom sa jej darí a prospieva. Má však pred sebou ešte dlhú cestu. Táto rozprávka sa ešte neskončila.
Coffee, Tea & Chat (in English) - The art of choosing
The Paradox of Choice is one of my favorite books of all time. Call me old-fashioned, but I’m a sucker for most books that, in one way or the other, tell us to go back to “the good old days,” when making choices was easier. Sheena Iyengar thinks learning how to make choices is more important today than ever. She’s one of the world’s most prominent researchers in this field and conductor of the famous jam study, in which shoppers could sample either 6 or 24 different varieties of jam at a grocery store, which led to six times more purchases when less jams were available. Are you ready to chop some complexity out of your choices? Let’s level up your inner decision-maker!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Herbst und seine Feste
Langsam ist es draußen wieder kälter und die Tage werden kürzer. Die Blätter der Bäume und Sträucher verfärben sich und leuchten in unterschiedlichen Farben. Es ist Ernte-zeit, viele Früchte sind reif und können geerntet werden. Das Wort Herbst stammt von indogermanischem Wort „sker“ ab, welches so viel bedeutet wie schneiden. Einfach alles von den Bäumen runter schneiden, es ist Zeit des Pflückens und Sammelns. Astronomisch gesehen beginnt der Herbst am Tag der „Herbsttagundnachtgleiche“, das ist der 23. September. Das bedeutet, das zu diesem Zeitpunkt Tag und Nacht an allen Orten der Erde gleich lang sind. Das Herbstende ist am 21. Dezember mit der Wintersonnenwende. Die Sonne ist noch immer kräftig genug um die Luft zu erwärmen.
Program na mesiac november
Jeseň naozaj prišla a tento rok si ju môžeme dosýta užívať vo všetkých jej farbách. Príjemné počasie s občasným dažďom stále vhodné na prechádzky, zvedavé slniečko a teplé lúče nás lákajú von. Užívame si každý jeden deň a tešíme sa z neho.
Zapekaný bulgur
Bulgur zapečený s pórom, tuniakom, paradajkami, olivami, smotanou a mozzarelou. Tento recept som objavila na zadnej strane obalu istého balenia bulguru. Našťastie som si ho odfotila, lebo nabudúce už tam bol iný recept. A tento nám naozaj veľmi chutil!
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 12.11.2018-30.4.2019. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Autumn and its feasts
Summer has been over for quite some time now. The leaves have changed, the temperature has dropped, and now we warily prepare for a season of coughs, chills and bony, barren trees. Even though winter draws nearer with each passing moment, we still look forward to celebrations associated with Autumn, particularly Halloween and Thanksgiving. Other countries have equally fun, bizarre and exciting celebrations that kick off in the Fall—be it dressing in costume or even setting things on fire, we bring you a handful of the most interesting of them all. Let’s go through it one by one, our, neighbors’, world’s most fascinating.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Mode und Stil
Ich bin ein bisschen altmodisch. Oder vielleicht ein anderes Wort dafür ist konservativ. Was ich meine, ist, dass mein Geschmack in Kleidung Heute der gleiche ist wie vor fünf Jahren. Mein Geschmack ändert sich nicht sehr und meine jüngeren Schüler sagen mir, dass ich mich wie ein Großvater kleide. Natürlich versuche ich nicht beleidigt zu werden.
Silné stránky našich detí
Výskumníčka, psychologička, autorka a rečníčka Lea Waters zistila, že deti, ktorým rodičia pomáhajú vidieť a používať ich silné stránky, sa tešia celej rade výhod. Medzi inými napríklad zažívajú viac pozitívnych emócií, sú vytrvalejšie a sebavedomejšie. I rodičia pociťujú viac šťastia pri interakcii so svojimi deťmi a sú si istejší sami sebou. Ako sa teda zamerať na silné stránky?
Coffee, Tea & Chat (in English) - Fashion vs. style
I am a little bit old- fashioned. Or maybe another word is conservative. What I mean is that my taste in clothes is the same today as it was five years ago. My tastes don’t change very much and my younger students tell me I dress like a grandfather. Of course, I try not to be insulted. My "tastes" refer to the kind of things that I like.
Aká matka, taká Katka; aká babka, taká matka
Zrejme každý už počul príslovie "Aká matka, taká Katka." Odkiaľ však pochádzajú vzorce správania, ktoré sa od nás rodičov naše deti učia? Rodinní poradcovia na množstve prípadov zistili, že čo sa týka výchovy, väčšina z nás buď kopíruje správanie našich rodičov alebo robí presný opak. Čo môžeme s týmto faktom robiť? Ako nezopakovať chyby našich rodičov? Veď predsa môžeme robiť vlastné ;).
Sofi2018.10.30, 13:46
2018.10.31, 08:20
3470 / 10Voľný


Program na mesiac november

Z kategórie: 'Newsletter'

Jeseň naozaj prišla a tento rok si ju môžeme dosýta užívať vo všetkých jej farbách. Príjemné počasie s občasným dažďom stále vhodné na prechádzky, zvedavé slniečko a teplé lúče nás lákajú von. Užívame si každý jeden deň a tešíme sa z neho.

V novembri v Budatku plánujeme ďalšie zmeny a pokračujeme v nabehnutom tempe. Plný program a veľa zábavy, vzdelávania či pohybu Vás bude v Budatku čakať aj naďalej. Prinášame ďalšie novinky a aj overené stálice nášho programu, ktoré Vás znovu a znovu pritiahnu do našich priestorov.

Prvou z noviniek sú pravidelné pondelkové individuálne stretnutia s právničkou. Hodinové stretnutie určené pre jednu osobu resp. pár a jeho aktuálnu právnu otázku za vynikajúcu sumu. Využite pre akúkoľvek vec, ktorú potrebujete riešiť, prihláste sa a ideálne, ak vopred budete pani Zgalinovičovú informovať o téme, ktorá Vás zaujíma, aby sa mohla na stretnutie predpripraviť.

Ďalšou budú pravidelné stredňajšie stretnutia pri háčkovaní chobotničiek pre detičkyv novembri. Pomoc je určená detičkám, najmenším, ktorí častokrát bojujú o život v neonatologických klinikách. Možno ste o projekte už počuli prostredníctvom médií, alebo známych. Stretnutia sú vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť háčkovať, háčkovať vedia a chcú pomôcť, alebo sa chcú inšpirovať a stretnúť s podobne naladenými ľuďmi.

Budeme mať dva workshopy na viazanie šatiek, takže ak čakáte prírastok na svet, alebo už bábätko máte a chcete si vyskúšať nielen nosenie samotné, ale naučiť sa úväz dvojitý kríž a batoh, určite sa prihláste. Andrejka Vám rada vysvetlí ako na to, pomôže zoznámiť a skamarátiť sa s nosením a samozrejme rada zodpovie akékoľvek otázky okolo neho.

Tento mesiac pribudli do programu aj dve ukážky Babysigns – znakovanie s deťmi. Na týchto stretnutia budete mať možnosť zoznámiť sa so znakovaním, zistiť, čo to je a ako to funguje a či to funguje :). Plánujeme kurz zameraný na tento spôsob komunikácie, takže ak Vás téma zaujíma, nech sa páči, prihláste sa!

K veľkým akciám tento mesiac bude rozhodne patriť pokračovanie vianočného fotenia, ktoré sa koná v dňoch 1. – 4.11. so Zuzanou Pekarek a v dňoch 16. – 18.11. so Zuzanou RácovoU. 12.11. Vás čaká už tradičný Lampiónový sprievod a tento mesiac máme pre Vás ešte dve predajné výstavy14.11. výstava anglických knižiek vydavateľstva USBORNE a 24.11. Montessori a handmade burza.

Otvorené krúžky Vám stále ponúkajú možnosť sa pridať, resp. vyskúšať si v prípade voľnej kapacity o čom sú – Montessori ateliér pre 12-18 mes. a 18-30 mes. deti, cvičenie na chrbátik a nožičky pre 1,5 – 3 ročnýcha od 5.11. aj nový Tanec s bábätkom v šatke.

Ešte jednou novinkou tento mesiac bude postupné spúšťanie aktivít v kalendári. Neustále s snažíme nájsť spôsob, ako vyjsť v ústrety maximu návštevníkov a zabezpečiť plnú využitelnosť kapacity našich lektorov a priestorov. Veľmi často sa nám stáva, že deň/dva po odoslaní newslettera je všetko plne obsadené a množstvo ľudí čaká v poradí. Deň pred akciou dostanete informáciu o konaní sa akcie a krátko pred ňou sa mamičky húfne odhlasujú, pretože zabudli že sa niekam prihlásili a už majú iný program, resp. ochoreli, alebo je príliš pekne a radšej budú vonku. Je to nezodpovedné nielen voči nám a lektorom, ktorí sa pripravili zbytočne, ale i ostatným záujemcom o program. Neustále Vás upozorňujeme, aby Ste mysleli na seba i ostatných a odhlasovali sa z programu, ktorého sa neviete zúčastniť, pretože tak ako Ste už vy na niečo čakali, čakajú mnohí ďalší po Vás a nestíhajú hodinu pred akciou už reagovať a zmeniť svoje plány. Všetko toto plánujeme zahrnúť do ďalších zmien v rámci registrácie, úhrad a blacklistov, budete o nich určite informovaní. Veríme, že sa nám spolu podarí dosiahnuť cieľ – umožniť maximu návštevníkov využívať náš program.

Stále je platná aj výzva na prekvapenie hasičom, takže ak doma vytvoríte s deťmi niečo milé, prineste nám ho do krabice nad šatniami, v decembri z neho solu vytvoríme obraz pre hasičov, ktorý im spolu odnesieme. Vpred ďakujeme!

Pripravím Vás trošku už aj na december. Koncom novembra spustíme prihlasovanie na Mikuláša, takže sa pripravte! Bude sa konať 6.12. a bude pre veľkých aj malých záujemcov.

Verím, že Vás naše zmeny nadchnú tak ako nás, že nový i už známy program je pre Vás zaujímavý a že sa stretneme a budeme stretávať pravidelne v našich priestoroch, nezabudnite sa prihlásiť cez Semafor.

Tešíme sa na Vás!

Členky a dobrovoľníčky

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+