Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Reading books makes you better
Reading - for someone it is the most beautiful free time in the world. They escape the dreary everyday life and travel into the world of fantasy. For some it is empty timeout without something extra. Many people do not even know when they last had a book in their hands. Some read everywhere. It is an activity that you practice without knowing in everyday life, driving a car (reading road signs), watching TV (news, advertising, translations ...) or even in the kitchen (recipes, food blogs, ...). Reading the book is about a bit more than just reading. A long-term reading activity will bring us much more.
Dobrovoľníctvo ako aktivita s neopísateľnou pridanou hodnotou
Od nášho rozhovoru s Ninou Stueven z Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) už prešiel nejaký ten čas. Naše deti odrástli, náš program sa posunul, my sme sa naučili opäť nové veci. Mnoho z toho, čo sme v rozhovoroch spomenuli sme už zabudli, no to dôležité, zachytené a zdokumentované je jednoznačne to, s čím sa stále stotožňujeme.
Program na mesiac marec
Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.
Coffee, Tea & Chat (in English) - 10 things nobody told me about parenting
Plenty of people will give you unsolicited parenting advice (I didn´t ask whether my baby should be wearing a hat, thank you), but rarely will they tell you what you really need to know. Starting with the changes in pregnancy, you’re changing to a whole new person called mom. Yes, there will be a father, too, probably, but the change hardly hit them as much as it does the women. Beginning with the figure, state of mind, sleep quality, stress level, health. And then, the baby is born. And the fun starts.
Klub (mladých) Budatkovedcov: Zázračný prášok
Deti milujú zázraky. Je ich plný svet. Aj ja by som chcela žiť v dobe, kedy učiteľ miesto intenzívneho čmárania po tabuli vytiahne dve skúmavky a pred mojimi očami na stole spraví farebný výbuch. Žijem v takej ako rodič - učiteľ svojho dieťaťa a užívam si to plnými dúškami. Pridáte sa?
Návšteva čokoládovne Hauswirth
Minulý týždeň v sobotu sme boli po dlhom predlhom čase opäť na návšteve čokoládovne Hauswirth v Kittsee. Ide o malú rodinnú fabriku, ktorá od roku 1949 vyrába čokoládu a čokoládou obaľované penové, želé a fondánové bonbóny a čokolády. Franz Hauswirth senior kúpil dom a objavil v ňom staré formy na odlievanie čokolády a tak nejako sa začala história tejto fabriky. V Kittsee fabriku postavili začiatkom 60tych rokov minulého storočia a odvtedy priťahuje návštevníkov so sladkými jazýčkami.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Woche der Ehepaare
"Das Leben ist manchmal schwierig, für eine Person sogar zu schwierig, daher ist es gut, dass es zwei in der Ehe gibt. Wenn einer müde ist, zieht der andere einfach mit ... und im besseren Fall bietet er sogar seine Schulter an, an die er sich zuerst anlehnen kann, sodass er leicht durch schwierige Situationen kommen kann, aber wenn beide müde oder überlastet sind, sind sie oft mal nicht sicher, ob man sich auf den anderen verlassen kann ... "
Coffee, Tea & Chat (in English) - National week of marriage
“Life is sometimes difficult, even too difficult for one, so it´s good that there are two in marriage. When one is tired, the other just pulls in ... and in the better case will even offer his shoulder the first one can lean on, so they can easily get through difficult situations, but when they are both tired or overloaded, they are not sure whether it is possible to rely on the other one ...”
Sofi2018.10.30, 13:46
2018.10.31, 08:20
5720 / 10Voľný


Program na mesiac november

Z kategórie: 'Newsletter'

Jeseň naozaj prišla a tento rok si ju môžeme dosýta užívať vo všetkých jej farbách. Príjemné počasie s občasným dažďom stále vhodné na prechádzky, zvedavé slniečko a teplé lúče nás lákajú von. Užívame si každý jeden deň a tešíme sa z neho.

V novembri v Budatku plánujeme ďalšie zmeny a pokračujeme v nabehnutom tempe. Plný program a veľa zábavy, vzdelávania či pohybu Vás bude v Budatku čakať aj naďalej. Prinášame ďalšie novinky a aj overené stálice nášho programu, ktoré Vás znovu a znovu pritiahnu do našich priestorov.

Prvou z noviniek sú pravidelné pondelkové individuálne stretnutia s právničkou. Hodinové stretnutie určené pre jednu osobu resp. pár a jeho aktuálnu právnu otázku za vynikajúcu sumu. Využite pre akúkoľvek vec, ktorú potrebujete riešiť, prihláste sa a ideálne, ak vopred budete pani Zgalinovičovú informovať o téme, ktorá Vás zaujíma, aby sa mohla na stretnutie predpripraviť.

Ďalšou budú pravidelné stredňajšie stretnutia pri háčkovaní chobotničiek pre detičkyv novembri. Pomoc je určená detičkám, najmenším, ktorí častokrát bojujú o život v neonatologických klinikách. Možno ste o projekte už počuli prostredníctvom médií, alebo známych. Stretnutia sú vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť háčkovať, háčkovať vedia a chcú pomôcť, alebo sa chcú inšpirovať a stretnúť s podobne naladenými ľuďmi.

Budeme mať dva workshopy na viazanie šatiek, takže ak čakáte prírastok na svet, alebo už bábätko máte a chcete si vyskúšať nielen nosenie samotné, ale naučiť sa úväz dvojitý kríž a batoh, určite sa prihláste. Andrejka Vám rada vysvetlí ako na to, pomôže zoznámiť a skamarátiť sa s nosením a samozrejme rada zodpovie akékoľvek otázky okolo neho.

Tento mesiac pribudli do programu aj dve ukážky Babysigns – znakovanie s deťmi. Na týchto stretnutia budete mať možnosť zoznámiť sa so znakovaním, zistiť, čo to je a ako to funguje a či to funguje :). Plánujeme kurz zameraný na tento spôsob komunikácie, takže ak Vás téma zaujíma, nech sa páči, prihláste sa!

K veľkým akciám tento mesiac bude rozhodne patriť pokračovanie vianočného fotenia, ktoré sa koná v dňoch 1. – 4.11. so Zuzanou Pekarek a v dňoch 16. – 18.11. so Zuzanou RácovoU. 12.11. Vás čaká už tradičný Lampiónový sprievod a tento mesiac máme pre Vás ešte dve predajné výstavy14.11. výstava anglických knižiek vydavateľstva USBORNE a 24.11. Montessori a handmade burza.

Otvorené krúžky Vám stále ponúkajú možnosť sa pridať, resp. vyskúšať si v prípade voľnej kapacity o čom sú – Montessori ateliér pre 12-18 mes. a 18-30 mes. deti, cvičenie na chrbátik a nožičky pre 1,5 – 3 ročnýcha od 5.11. aj nový Tanec s bábätkom v šatke.

Ešte jednou novinkou tento mesiac bude postupné spúšťanie aktivít v kalendári. Neustále s snažíme nájsť spôsob, ako vyjsť v ústrety maximu návštevníkov a zabezpečiť plnú využitelnosť kapacity našich lektorov a priestorov. Veľmi často sa nám stáva, že deň/dva po odoslaní newslettera je všetko plne obsadené a množstvo ľudí čaká v poradí. Deň pred akciou dostanete informáciu o konaní sa akcie a krátko pred ňou sa mamičky húfne odhlasujú, pretože zabudli že sa niekam prihlásili a už majú iný program, resp. ochoreli, alebo je príliš pekne a radšej budú vonku. Je to nezodpovedné nielen voči nám a lektorom, ktorí sa pripravili zbytočne, ale i ostatným záujemcom o program. Neustále Vás upozorňujeme, aby Ste mysleli na seba i ostatných a odhlasovali sa z programu, ktorého sa neviete zúčastniť, pretože tak ako Ste už vy na niečo čakali, čakajú mnohí ďalší po Vás a nestíhajú hodinu pred akciou už reagovať a zmeniť svoje plány. Všetko toto plánujeme zahrnúť do ďalších zmien v rámci registrácie, úhrad a blacklistov, budete o nich určite informovaní. Veríme, že sa nám spolu podarí dosiahnuť cieľ – umožniť maximu návštevníkov využívať náš program.

Stále je platná aj výzva na prekvapenie hasičom, takže ak doma vytvoríte s deťmi niečo milé, prineste nám ho do krabice nad šatniami, v decembri z neho solu vytvoríme obraz pre hasičov, ktorý im spolu odnesieme. Vpred ďakujeme!

Pripravím Vás trošku už aj na december. Koncom novembra spustíme prihlasovanie na Mikuláša, takže sa pripravte! Bude sa konať 6.12. a bude pre veľkých aj malých záujemcov.

Verím, že Vás naše zmeny nadchnú tak ako nás, že nový i už známy program je pre Vás zaujímavý a že sa stretneme a budeme stretávať pravidelne v našich priestoroch, nezabudnite sa prihlásiť cez Semafor.

Tešíme sa na Vás!

Členky a dobrovoľníčky

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+