Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Sofi2018.10.30, 13:46
2018.10.31, 08:20
4950 / 10Voľný


Program na mesiac november

Z kategórie: 'Newsletter'

Jeseň naozaj prišla a tento rok si ju môžeme dosýta užívať vo všetkých jej farbách. Príjemné počasie s občasným dažďom stále vhodné na prechádzky, zvedavé slniečko a teplé lúče nás lákajú von. Užívame si každý jeden deň a tešíme sa z neho.

V novembri v Budatku plánujeme ďalšie zmeny a pokračujeme v nabehnutom tempe. Plný program a veľa zábavy, vzdelávania či pohybu Vás bude v Budatku čakať aj naďalej. Prinášame ďalšie novinky a aj overené stálice nášho programu, ktoré Vás znovu a znovu pritiahnu do našich priestorov.

Prvou z noviniek sú pravidelné pondelkové individuálne stretnutia s právničkou. Hodinové stretnutie určené pre jednu osobu resp. pár a jeho aktuálnu právnu otázku za vynikajúcu sumu. Využite pre akúkoľvek vec, ktorú potrebujete riešiť, prihláste sa a ideálne, ak vopred budete pani Zgalinovičovú informovať o téme, ktorá Vás zaujíma, aby sa mohla na stretnutie predpripraviť.

Ďalšou budú pravidelné stredňajšie stretnutia pri háčkovaní chobotničiek pre detičkyv novembri. Pomoc je určená detičkám, najmenším, ktorí častokrát bojujú o život v neonatologických klinikách. Možno ste o projekte už počuli prostredníctvom médií, alebo známych. Stretnutia sú vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť háčkovať, háčkovať vedia a chcú pomôcť, alebo sa chcú inšpirovať a stretnúť s podobne naladenými ľuďmi.

Budeme mať dva workshopy na viazanie šatiek, takže ak čakáte prírastok na svet, alebo už bábätko máte a chcete si vyskúšať nielen nosenie samotné, ale naučiť sa úväz dvojitý kríž a batoh, určite sa prihláste. Andrejka Vám rada vysvetlí ako na to, pomôže zoznámiť a skamarátiť sa s nosením a samozrejme rada zodpovie akékoľvek otázky okolo neho.

Tento mesiac pribudli do programu aj dve ukážky Babysigns – znakovanie s deťmi. Na týchto stretnutia budete mať možnosť zoznámiť sa so znakovaním, zistiť, čo to je a ako to funguje a či to funguje :). Plánujeme kurz zameraný na tento spôsob komunikácie, takže ak Vás téma zaujíma, nech sa páči, prihláste sa!

K veľkým akciám tento mesiac bude rozhodne patriť pokračovanie vianočného fotenia, ktoré sa koná v dňoch 1. – 4.11. so Zuzanou Pekarek a v dňoch 16. – 18.11. so Zuzanou RácovoU. 12.11. Vás čaká už tradičný Lampiónový sprievod a tento mesiac máme pre Vás ešte dve predajné výstavy14.11. výstava anglických knižiek vydavateľstva USBORNE a 24.11. Montessori a handmade burza.

Otvorené krúžky Vám stále ponúkajú možnosť sa pridať, resp. vyskúšať si v prípade voľnej kapacity o čom sú – Montessori ateliér pre 12-18 mes. a 18-30 mes. deti, cvičenie na chrbátik a nožičky pre 1,5 – 3 ročnýcha od 5.11. aj nový Tanec s bábätkom v šatke.

Ešte jednou novinkou tento mesiac bude postupné spúšťanie aktivít v kalendári. Neustále s snažíme nájsť spôsob, ako vyjsť v ústrety maximu návštevníkov a zabezpečiť plnú využitelnosť kapacity našich lektorov a priestorov. Veľmi často sa nám stáva, že deň/dva po odoslaní newslettera je všetko plne obsadené a množstvo ľudí čaká v poradí. Deň pred akciou dostanete informáciu o konaní sa akcie a krátko pred ňou sa mamičky húfne odhlasujú, pretože zabudli že sa niekam prihlásili a už majú iný program, resp. ochoreli, alebo je príliš pekne a radšej budú vonku. Je to nezodpovedné nielen voči nám a lektorom, ktorí sa pripravili zbytočne, ale i ostatným záujemcom o program. Neustále Vás upozorňujeme, aby Ste mysleli na seba i ostatných a odhlasovali sa z programu, ktorého sa neviete zúčastniť, pretože tak ako Ste už vy na niečo čakali, čakajú mnohí ďalší po Vás a nestíhajú hodinu pred akciou už reagovať a zmeniť svoje plány. Všetko toto plánujeme zahrnúť do ďalších zmien v rámci registrácie, úhrad a blacklistov, budete o nich určite informovaní. Veríme, že sa nám spolu podarí dosiahnuť cieľ – umožniť maximu návštevníkov využívať náš program.

Stále je platná aj výzva na prekvapenie hasičom, takže ak doma vytvoríte s deťmi niečo milé, prineste nám ho do krabice nad šatniami, v decembri z neho solu vytvoríme obraz pre hasičov, ktorý im spolu odnesieme. Vpred ďakujeme!

Pripravím Vás trošku už aj na december. Koncom novembra spustíme prihlasovanie na Mikuláša, takže sa pripravte! Bude sa konať 6.12. a bude pre veľkých aj malých záujemcov.

Verím, že Vás naše zmeny nadchnú tak ako nás, že nový i už známy program je pre Vás zaujímavý a že sa stretneme a budeme stretávať pravidelne v našich priestoroch, nezabudnite sa prihlásiť cez Semafor.

Tešíme sa na Vás!

Členky a dobrovoľníčky

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+