TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


V NOVEJ SEZÓNE S VYNOVENÝMI PRIESTORMI


Obnovu priestorov sme mohli zrealizovať vďaka finančnému príspevku z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Na rekonštrukciu sme získali sumu 3 340€.

Práce na obnove našich priestorov začali hneď v prvé júlové dni, kedy sme dokončili návrh novej kuchynskej linky. Po vyprataní starej kuchynky a obití kachličiek nastúpil po našich dobrovoľníčkach profesionálny maliar. Po zasekaní káblov vedených po stene a úprave stien došlo na maľovanie. Následne pokračoval v jazykovej miestnosti, kde sme medzitým odstránili starý koberec a vypratali nábytok. Miestnosť bola rovnako ako kuchynka čiastočne vystierkovaná a komplet vymaľovaná. Biele steny oživila kresba púpav od našich dobrovoľníčok. Po kompletnom uprataní po maľovke prišla na rad montáž kuchynskej linky a položenie koberca. Na tieto práce sme si najali profesionálov. V oboch miestnostiach boli vymenené kryty na zástrčky s integrovanou bezpečnostnou poistkou. Jazyková miestnosť dostala aj nové osvetlenie a v kuchynke sú nové kryty na lampy.

„Boli to dva mesiace plné práce, ale myslím, že výsledok stojí za to. Nie všetko išlo úplne hladko, ale sme radi, že sa nám aj napriek komplikáciám podarilo dodržať termín a od septembra sme sa mohli venovať prípravám na novú sezónu. Ďakujem všetkým členkám a dobrovoľníčkam za dobre odvedenú prácu.“, zhodnotila práce koordinátorka projektu Jedzme hravo, hrajme sa zdravo Barbora Filo.

Priestory boli verejnosti predstavené na podujatí s názvom V novej sezóne s vynovenými priestormi. Na návštevníkov čakala prehliadka obnovených priestorov a spolu s deťmi sme prekrstili jazykovú miestnosť na ateliér. Kvôli dažďu nemohli byť využité vonkajšie priestory, ale všetky aktivity pre deti boli umiestnené v rámci našich priestorov. V ateliéri sa deti mohli zabaviť na montessori aktivitách a neskôr aj na bábkovom predstavení, ktoré pripravili naše členky. V cvičebni na deti čakali pohybovo-zábavné hry. Všetky aktivity sa niesli v téme kuchyňa, jedlo či zdravá výživa. Deti mohli oberať hrušky a orechy zo stromu, nakŕmiť princeznú vo veži, či zložiť potravinovú pyramídu. Po divadielku, v ktorom sa „zázračne“ zjavila muffinová torta, si detičky mohli vyzdobiť a aj zjesť každý svoj vlastný muffin.

„Sme radi, že aj napriek nepriaznivému počasiu si k nám mamičky aj s detičkami našli cestu a mohli sme im tak odprezentovať výsledok našej prázdninovej práce. Dúfame, že ocenia našu prácu a budú sa u nás cítiť príjemne. Vo vynovených priestoroch na nich čakajú ich obľúbené krúžky, ale aj novinky, o ktorých sa viac dozvedia na našej stránke.“ Vyjadrila sa k rekonštrukcii staro nová štatutárka Mária Vlčková.

Pri rekonštrukcii a celkovom upratovaní našich priestorov pred sezónou 2019/2020 sme vytriedili hračky, knihy a iný spotrebný materiál, ktorý v rámci chodu MC BUDATKO už nepotrebujeme, ale mohol by ešte poslúžiť iným a usporiadali sme malý „blšák“. Návštevníci si za dobrovoľný príspevok mohli vybrané predmety odniesť. Za vyzbierané dobrovoľné príspevky sme zakúpili školské potreby pre deti z Detského domova sv. Lujzy v Nitre.