Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Anglický a nemecký jazyk pre deti Hocus & Lotus


Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR.


Certifikované kurzy anglického a nemeckého jazyka Hocus-Lotus vychádzajú z metódy naratívneho formátu a boli vytvorené Profesorkou Traute Taeschner, na Univerzite v Ríme v spolupráci s viacerými významnými európskymi univerzitami. Viac informácií o metóde Hocusa a Lotusky - dvoch utešených dinokrokov.


Hodina prebieha v uvoľnenej atmosfére, dieťa nie je nútené spolupracovať. Keďže dieťa je zábavnou formou podnecované k motorickej aktivite, pri dramatizácii "sa pozabudne" a spontánne začína komunikovať v cudzom jazyku. Štruktúra hodiny je presne definovaná.
Metóda bola niekoľkonásobne overovaná u detí v materských školách v rámci Európskych krajín ako Taliansko, Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Rumunsko, Bulharsko ale aj Slovensko. Pozrite si ako vyzeral základný výskum.

Kurzy sú prispôsobené pre jednotlivé vekové kategórie.


Povinné materiály ku kurzom:

BASIC KIT - obsahuje DVD, CD, 6 obrázkových knižiek a magické tričko pre dieťa. Pri zakúpení našich certifikovaných kurzov dostanete tento set za zvýhodnenú sumu 58€ spolu s certifikátom a žiackou knižkou Hocus&Lotus. Zároveň dieťa získava prístup do exkluzívneho priestoru DINOCLUB, ktorý rodičom a dieťaťu umožní rozširovať slovnú zásobu, opakovať naučené príbehy a poskytne rôzne doplňujúce materiály.

Materiály vrátane registračného poplatku sa uhrádzajú osobitne od kurzovného.

Miesto na certifikovanom kurze si môžete zarezervovať cez Semafor a tiež na www.hocus-lotus.sk Pri rezervácii kurzu napíšte meno Vášho dieťaťa, ktoré bude navštevovať kurz, jeho vek a akú veľkosť magického trička Vám má lektorka doniesť. Rezervačný poplatok sa uhrádza na rok priamo firme Havava, s.r.o, držiteľovi licencií pre prácu s metódou Hocus a Lotus.
Všetky materiály Hocus a Lotus si môžete pozrieť na www.hocus-lotus.sk.

Deti by mali doma počas dní kedy nechodia na krúžok počúvať CD s minimuzikálom, pozerať príbeh na DVD, prípadne si večer pred spaním prečítať Dinoknižku. Práve každodennosť počúvania cudzieho jazyka je dôležitá pre jeho prirodzené osvojenie v rannom veku.


Na kurze sa nevedie prezenčná listina. Za vymeškané hodiny sa neposkytujú náhradné hodiny a nevracajú sa peniaze späť.

Cena kurzov je 30€ na 6 hodín (5€ hodina), plus 1x ročne registračný poplatok obsahujúci materiály (58€ pre 1. dieťa, 15€ pre súrodenca).
Možnosť uhradiť 12 hodín vopred za zvýhodnenú cenu (4,5€ hodina), v celkovej sume 54€.

Cena krúžku zahŕňa aj 50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku, ak je herňa otvorená. Zároveň máte možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov do herne za 2€. Bližšie info v herni.
- Tak ako u všetkých krúžkov v Budatku, aj pri Hocus-Lotus platí zľava 20% z ceny kurzu pre aktívnych členov MC Budatko.
- Prosíme rodičov, aby nosili deťom do priestorov Budatka papučky, ďakujeme!!

Pre viac informácií o kurzoch Hocus & Lotus info@hocus-lotus.sk.
Lektorky certifikovaných kurzov Hocus & Lotus:


Mgr. Zlatica Jursová Zacharová, PhD., certifikovaná magická učiteľka, vyštudovala psychológiu a učiteľstvo v odbore psychológia a nemecký jazyk. V roku 2013 ukončila doktorát z predškolskej a elementárnej pedagogiky na tému Efektívne vyučovanie anglického jazyka v predškolskom veku. V súčasnosti pracuje ako výskumníčka na Katedre psychológie a patopsychológie PdF UK, kde prednáša všeobecnú, vývinovú, pedagogickú a kognitívnu psychológiu. Vo svojom výskume sa venuje intenčnému bilingvizmu, osvojovaniu si reči a kognitívnych štruktúr u detí v ranom veku. Je certifikovaná magická učiteľka Hocus a Lotus, spolupracuje s Univerzitou v Ríme na medzinárodných výskumoch pre overovanie efektivity metódy Hocus a Lotus v praxi.
V MC Budatko vedie poobedné kurzy pre škôlkárov a školákov. Má tri malé deti.
Kontakt na Zlatku: info@hocus-lotus.sk, 0903 373 945
Ing. Jana Gereková má niekoľkoročné skúsenosti s organizáciou a realizáciou jazykového vzdelávania v medzinárodných spoločnostiach.
S metódou Hocus&Lotus sa stretla ako mamina na materskej a rodičovskej dovolenke, ktorá hľadala pre svojho syna to najlepšie☺. Toto jazykové vzdelávanie ju natoľko oslovilo, že absolvovala certifikované vzdelávanie pre „Magické učiteľky“ a v súčasnosti si dokončuje certifikát „Magickej učiteľky“ pod vedením Mgr. Zlatici Jursovej Zacharovej, PhD.
Janka vedie doobedné kurzy pre najmenšie detičky a poobedné kurzy pre škôlkarov v MC Budatko. Má jedného syna Alexka.
Kontakt na Janku: janka.gerek@gmail.com, 0940 82 44 82

Zdieľaj: