TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Baby yoga

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Aktuálne prebieha od 30.09 od 25.11., v čase od 11:00

Prihlasujte sa cez SEMAFOR


Baby yoga vychádza zo starého konceptu najmä Ayurvédy, v dnešnom ponímaní ide o vzťahovú výchovu. Baby yogou sa snažíme dostať do vzájomnej pohody matku a dieťa. Ide o spojenie postnatálnej jogy, so stimuláciou detičiek hravou formou. Nemusíte cvičiť jogu, alebo vedieť niečo o nej, aby Ste mohli začať s Vašim dieťatkom. Od narodenia deti reagujú pozitívne na stimuláciu pohybu a dotyku, čo využijeme na hodinách. Baby yoga pomáha prispôsobiť sa potrebám vášho dieťatka a upokojiť alebo stimulovať ho podľa potreby s pocitom bezpečia a lásky. U žien sa zameriame hlavne na spevnenie stredu, panvového dna a zrelaxovanie a u bábätiek ponúkame komplexnú stimuláciu zmyslov spolu s pohybom a rytmom.

Baby yoga ponúka všetko od masáže bábätka, cez správne držania tela ženy, ponaťahovania - strečingu, až po relaxáciu. Veľa pohybov budeme vykonávať s pesničkami a riekankami. Bábätkám podporíme tak psychomotorický vývoj a uľahčíme prechod k ďalšiemu vývojovému míľniku. Tiež sa naučíme sa správne manipulovať s bábätkom, čo robiť napr. pri boľavom brušku.

Hodina sa prispôsobuje aktuálnemu rozpoloženiu skupiny. Raz sa pohybujú viac bábätka, inokedy mamičky. V priebehu hodiny sa kojí, prebaľuje ak je potreba. Pre cvičiacich Vojtovu medódu je to veľmi vhodný doplnok.

Dobré je si priniesť karimatku a nejakú deku pod bábätko.Na lekciu je vyhradená 1 hod 15 min - čas cvičenia je 45 min a 15 min pred a po lekcii je na prípravu.
Cena krúžku je 54 € a zahŕňa:
  • 8 lekcií (45 min)
  • 50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku, ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov za 2 €, ktorá platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.
Cvičenia sa môžu zúčastniť len tie matky s deťmi, ktoré majú cvičenie uhradené. Miesto v krúžku je až po uhradení poplatku za cvičenie. Neprítomnosť ohlasujte mailom vopred, najneskôr do 7:00 dňa, kedy sa koná cvičenie. Nie je možné vrátiť peniaze za viacero, hoci aj ospravedlnených neprítomností, nakoľko prihlásený berie na vedomie, že častou neprítomnosťou na cvičení blokuje miesto inému záujemcovi. Ak je voľné miesto aj po začatí krúžku a máte záujem sa prihlásiť, alebo ak máte akékoľvek otázky, napíšte na mcbudatko@gmail.com.

Adela Matej Kučerová bývalá profesionálna tanečnica, absolventka FTVŠ – mamina dvoch chlapcov, niekoľko rokov venujúca sa jóge