TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Gravidjoga pre tehotné ženy

STREDY 17:15
Aktuálne termíny a prihlasovanie sa cez Semafor.

Joga pre tehotné vychádza z Hatha jogy, kde jednotlivé ásany sú prispôsobené tomuto obdobiu. Pomocou jogy sa budeme snažiť vytvárať pružné a zároveň pevné telo pre pohodový pôrod. Na hodinách sa prepojíme s bábätkom - budeme sa nalaďovať na seba. Pomocou dýchacích techník (pránájámy) uvoľníme napätie, stres, nervozitu a zrelaxujeme sa z hektického dňa. Pomocou ásan uvoľníme svaly, ktoré sú namáhané a majú tendenciu sa skracovať, zaradíme cvičenia, ktoré sa nám postarajú o správne držanie tela, aby sme predchádzali bolestiam. Naučíme sa pracovať s panvovým dnom, ktoré je veľmi dôležité počas tehotenstva, pri pôrode, aby sa vedelo v maximálnej miere uvoľniť a po pôrode, aby sa rýchlo vrátilo do pôvodného stavu a držalo opäť všetky orgány na ich pôvodnom mieste.
S cvičením sa dá začať aj v tehotenstve (pokiaľ je fyziologické), pretože ide o nenáročné pozície, samozrejme pre zdatnejšie (tie, čo sa venovali nejakému športu) na požiadanie zaradíme aj náročnejšie varianty. V tomto období je dôležité počúvať hlavne svoje telo a riadiť sa ním. Doneste si pohodlné oblečenie, cvičí sa naboso. Na lekciu je vyhradená jedna hodina (15 min. príprava, 45 min. cvičenie).

Lektorka Adela Matej Kučerová je bývalá profesionálna tanečnica, absolventka FTVŠ, mamina dvoch chlapcov, dlhé roky sa venujúca jóge. (kucerova.adela@gmail.com, 0904 355 983)