TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Gravidjoga pre tehotné ženy

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Aktuálne prebieha od 24.09 od 5.11., v čase od 18:00

Prihlasujte sa cez SEMAFOR


Joga pre tehotné vychádza z Hatha jogy, kde jednotlivé ásany sú prispôsobené tomuto obdobiu. Pomocou jogy sa budeme snažiť vytvárať pružné a zároveň pevné telo pre pohodový pôrod. Na hodinách sa prepojíme s bábätkom - budeme sa nalaďovať na seba. Pomocou dýchacích techník (pránájámy) uvoľníme napätie, stres, nervozitu a zrelaxujeme sa z hektického dňa. Pomocou ásan uvoľníme svaly, ktoré sú namáhané a majú tendenciu sa skracovať, zaradíme cvičenia, ktoré sa nám postarajú o správne držanie tela, aby sme predchádzali bolestiam, tiež sa naučíme pracovať s panvovým dnom, ktoré je veľmi dôležité ako počas tehotenstva, pri pôrode, aby sa vedelo v maximálnej miere uvoľniť a po pôrode, aby sa rýchlo vrátilo do pôvodného stavu a držalo opäť všetky orgány na ich pôvodnom mieste.

S cvičením sa dá začať aj v tehotenstve (pokiaľ je fyziologické), pretože ide o nenáročné pozície, samozrejme pre zdatnejšie (tie, čo sa venovali nejakému športu) na požiadanie zaradíme aj náročnejšie varianty. V tomto období je dôležité počúvať hlavne svoje telo a riadiť sa ním.

Benefit: stretnutie sa s ďalšími tehotnými ženami, ktoré riešia podobné starosti.

Dobré je si priniesť oblečenie, v ktorom sa cítite príjemne.Na lekciu je vyhradená 1 hodina - čas cvičenia je 45 min a 15 min na prípravu.
Cena krúžku je 35 € a zahŕňa:
  • 6 lekcií (45 min)
  • 50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku, ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov za 2 €, ktorá platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.
Cvičenia sa môžu zúčastniť len tie ženy, ktoré majú cvičenie uhradené. Miesto v krúžku je až po uhradení poplatku za cvičenie. Neprítomnosť ohlasujte mailom vopred, najneskôr do 7:00 dňa, kedy sa koná cvičenie. Nie je možné vrátiť peniaze za viacero, hoci aj ospravedlnených neprítomností, nakoľko prihlásený berie na vedomie, že častou neprítomnosťou na cvičení blokuje miesto inému záujemcovi. Ak je voľné miesto aj po začatí krúžku a máte záujem sa prihlásiť, alebo ak máte akékoľvek otázky, napíšte na mcbudatko@gmail.com.

Adela Matej Kučerová bývalá profesionálna tanečnica, absolventka FTVŠ – mamina dvoch chlapcov, niekoľko rokov venujúca sa jóge