TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Program na mesiac január

Z kategórie: 'Newsletter'

Program vo väčšom rozlíšení a v PDF.

Nový rok, nový mesiac a o chvíľku aj nový týždeň. V MC Budatko ukončíme sviatočné prázdniny, ktoré sme tento týždeň venovali príprave priestorov na otvorenie - opravy, äpravy, čistenie, dezinfekcia, triedenie a príprava programu nás zamestnávali naplno. Každý jeden deň. O chvíľu máme aj nový deň, deň, kedy môžete s čímkoľvek začať aj skončiť. Tento rok som postrehla zaujímavý jav, vo väčšine článkov, editoriálov a blogov písali autori, že tento rok si žiadne predsavzatia nedávajú, pretože ich aj tak neplnia. Nie preto, že by v živote neplnili svoje plány a sny, skôr preto, že život je veľmi dynamický a pestrý, prináša zmenu a tá si vyžaduje sa prispôsobiť aj svojimi plánmi.

To poznáme, však? Čas strávený s deťmi mnohé z nás naučil, že je dobré plánovať, no tiež mať niekoľko záložných plánov a byť pripravený, že žiaden z nich nemusí vyjsť. Ja tiež patrím k tým, čo už pár rokov nemajú predsavzatia a radšej pokračujú v plnení snov. Inak to nebude ani tento rok. A ani v Budatku. Plánujeme bohatý program pre každého návštevníka, plánujeme novinky, plánujeme Vám pomôcť sa baviť, hrať, vzdelávať a stráviť spolu s milovanými viac času. Pridajte sa, bude to stáť za to.

Ako ste už mohli postrehnúť minulý rok, postupne do programu vsúvame viac a viac akcií zameraných na zodpovednejší život. Budeme v tom pokračovať projektom, ktorý nesie meno Eko rodina. Jeho cieľom je najmä posilniť povedomie o veľmi aktuálnych otázkach ekológie, udržateľnosti a less waste životného štýlu. Každý mesiac sa budú konať akcie určené pre deti i dospelých. V januári sa v rámci projektu konajú:
  • 13.1.-17.1. Do Budatka pešo alebo MHD – Znížme spolu uhlíkovú stopu! Nechajte auto doma a príďte k nám pešo alebo MHD. Ak tak urobíte, získate od nás návštevu herničky pre celú rodinu zdarma.
  • 13.1.-17.1. Zber použitých zubných kefiek na recykláciu - Každý kto sa pridá bude zaradený do žrebovania o zubnú kefku Curaprox, ktorú na výmenu dostaneme. Zubné kefky sa použijú na výrobu triediacich košov pre školy a tak podporujeme už deti k zodpovednejšiemu prístupu k životnému prostrediu.
  • 16.1. o 16:45 O neporiadnom šmudlovi a šikovných zvieratkách – workshop pre deti v spolupráci s inštitútom aplikovanej ekológie Daphne.
  • 23.1. o 17:00 Látkové plienky – prezentácia a diskusia, ktorej súčasťou bude i súťaž o plienky a každá návštevníčka automaticky získa zľavu na nákup.

Po sviatkoch Vám prinášame množstvo darčekov, ktoré netvoria odpad, potešia, pretože si ich môžete samé vybrať a darujú Vám to, čo sa kúpiť nedá - čas, čas s deťmi, priateľmi či rodinami, podľa toho, koho vezmete so sebou :)

Všetky aktivity, montessori, jazykové, hudobné či pohybové už nájdete v Semafore pripravené na Vaše prihlasovanie. Tak Vám želáme krásny začiatok roka plný zážitkov aj z Budatka!

Vaše členky a dobrovoľníčky
MC Budatko

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!