TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP


Program na mesiac marec

Z kategórie: 'Newsletter'

Program vo väčšom rozlíšení a v PDF.

V posledných dňoch sa k nám dostávajú osobne, mailom či správami otázky, či nezatvoríme Budatko. Svetom aktuálne otriasa nový koronavírus COVID-19 a pomaly ale isto spôsobuje na rôznych miestach rôzne úrovne paniky. Návštevníkom, aj vzhľadom na prebiehajúcu chrípkovú sezónu, odporúčame dodržiavať preventívne opatrenia, ktoré sú účinné vo vzťahu ku kvapôčkovým nákazám a zároveň sledovať IBA oficiálne zdroje informácií, nakoľko sa neustále šíri veľké množstvo skreslených informácií, hoaxov a cielených podvodov. Vzhľadom na aktuálnu situáciu nepovažujeme za nutné zatvoriť naše priestory a pozastaviť aktivity. Ak Vás táto téma zaujíma, oficiálne informácie môžete nájsť najmä na týchto miestach:

Za materské centrum Budatko Vás dôrazne žiadame o dodržiavanie hygienických štandardov v spoločnosti a teda dohliadanie na čistotu rúk, navštevovanie spoločnosti iba v plnom zdraví, nakoľko nedoliečená osoba nielen ohrozuje okolie, ale najmä okolie ohrozuje jeho oslabený imunitný systém bez ohľadu na to o aké ochorenie ide. Rovnako Vás vyzývame, ak postrehnete, že ktorýkoľvek z našich návštevníkov porušuje Desatoro MC Budatka, neváhajte túto osobu primeraným spôsobom na to upozorniť (v prípade dieťaťa zodpovednú osobu), každý dobrovoľník a člen MC Budatko má právo vykázať chorú alebo nedoliečenú osobu v záujme ochrany zdravia ostatných návštevníkov. Viac ako kedykoľvek inokedy, prosíme, dbajte na opatrenia ochrany vlastného zdravia. Viac ako ktorýkoľvek vírus nás totiž ohrozuje naša nedbalosť.

COVID-19 je vírusové ochorenie, neúčinkujú naň antibiotiká. Overená očkovacia látka zatiaľ neexistuje. Je to ochorenie podobné chrípke v spôsobe nakazenia, priebehu ochorenia i liečbe a ohrozuje najmä starších obyvateľov a ľudí so zníženou imunitou, takže odporúčame dbať na prevenciu a posilnenie zdravia najmä prírodnými prostriedkami. Rozširovanie paniky spôsobuje zbytočný stres a môže byť zároveň klasifikované ako protizákonné. Prosíme, sledujte aj stránku Hoaxy a podvody - Polícia SR pred tým, než zareagujete na akékoľvek správy ohľadom aktuálnej situácie a s ňou spojenými aktivitami a neváhajte neoverené správy a aktivity polícii poslať a overiť si ich.

Ďakujeme za pochopenie a podporu formou dodržiavania stanovených pravidiel a hygieny.

Veľkú časť newslettera sme venovali aktuálnej situácii, no samozrejme nezabúdame aj na náš program, pozývame Vás na prehliadku marca!

 • Hneď začiatkom marca otvárame ďalšiu vlnu krúžkov, už sú prístupné v kalendári.
 • Tvorivé dielne budú mať krásne jarné témy!
 • Tvorivé čítanie (nad 2 roky): téma KNIHY už vo štvrtok 05.03. 16:30
 • Hneď prvý víkend sa bude konať Veľkonočné fotografovanie, registrácia prebieha na stránke rezervovane.sk
 • Posledný marcový deň budeme venovať vesmíru, čakajú Vás veselé vzdelávacie aktivity pre deti každého veku.

Aj tento mesiac podporujeme našu Eko rodinu:

 • Celý mesiac marec budeme mať pre Vás v obývačke swap knižiek o materstve, výchove a detskú literatúru, ak máte doma knižky, ktoré si hľadajú nového majiteľa, stačí ich priniesť a vyložiť. Vezmite si akúkoľvek knižku, ktorá sa Vám páči.
 • 2.-6.3. máme opäť zber použitých kefiek a tento mesiac aj plastových obalov od Kinder vajíčok a podporíme Vaše ekologickejšie cestovanie do MC Budatko. Hernička zadarmo čaká na každého, kto nechá auto doma a príde pešo, využije MHD či bycikel...
 • 9.3. o 10:00 sa porozprávame na tému bezplienkovania. Podelíme sa o radosti aj starosti, podporíme sa a navzájom sa inšpirujeme, ako sa starať o dieťatko bez použitia plienok. Tentokrát sa na BKM pozrieme aj z ekologického hľadiska, keďže šetrenie životného prostredia je jednou z mnohých výhod tejto metódy.
 • 12.3. o 16:30 planétu pohltí odpad! Zachráni ju Malý princ a jeho malí pomocníci? Ekodivadelné predstavenie o recyklovaní je vhodné pre deti od 3 rokov.
 • 19.3. o 17:30 pripravujeme strenutie pre všetkých, ktorí by chceli začať kompostovať. Počuli ste už o komunitnom kompostovaní, kompostovaní v Bokashi kompostéri aj vermikompostéri no neviete, aký spôsob by bol najvhodnejší práve pre vašu domácnosť? Prídite na diskusiu s kompostérkami so skúsenosťami, rady vás inšpirujú.
 • Koncom mesiaca sa chystá pred Budatkom jarné upratovanie, tešíme sa na veľkú účasť! Všetko potrebné zabezpečíme a pre malých pomocníkov máme prichystanú aj malú odmenu.

Ste srdečne vítaní a nielen tam, máme ešte množstvo voľných miest v detských i dospeláckych krúžkoch (čaká na Vás angličtina v konverzáciách, všetky pravidelné aktivity ako stretnutie s dulou, pediatričkou, psychologičkou, podporky, stretnutie náhradných rodín alebo baby play budú pre Vás pripravené.

Už ich nájdete v Semafore, neváhajte sa prihlásiť. Postupne budú pribúdať ďalšie, väčšinu aktivít v Semafore zverejňujeme približne týždeň pred termínom.

Želáme Vám i nám veľa zdravia a pohody, nadhľad a krajšie zajtrajšky!

Vaše členky a dobrovoľníčky
MC Budatko

Chceš dostávať novinky z kategórie Newsletter?
Prihlás sa k odberu noviniek!