TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Jedzme hravo, hrajme sa zdravo

Obnovu priestorov sme mohli zrealizovať vďaka finančnému príspevku z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Na rekonštrukciu sme získali sumu 3 340€.

Práce na obnove našich priestorov začali hneď v prvé júlové dni, kedy sme dokončili návrh novej kuchynskej linky. Po vyprataní starej kuchynky a obití kachličiek nastúpil po našich dobrovoľníčkach profesionálny maliar. Po zasekaní káblov vedených po stene a úprave stien došlo na maľovanie. Následne pokračoval v zadnej miestnosti, kde sme medzitým odstránili starý koberec a vypratali nábytok. Miestnosť bola rovnako ako kuchynka čiastočne vystierkovaná a komplet vymaľovaná. Biele steny oživila kresba púpav od našich dobrovoľníčok. Po kompletnom uprataní po maľovke prišla na rad montáž kuchynskej linky a položenie koberca. Na tieto práce sme si najali profesionálov. V oboch miestnostiach boli vymenené kryty na zástrčky s integrovanou bezpečnostnou poistkou. Zadná miestnosť dostala aj nové osvetlenie a v kuchynke sú nové kryty na lampy.

„Boli to dva mesiace plné práce, ale myslím, že výsledok stojí za to. Nie všetko išlo úplne hladko, ale sme radi, že sa nám aj napriek komplikáciám podarilo dodržať termín a od septembra sme sa mohli venovať prípravám na novú sezónu. Ďakujem všetkým členkám a dobrovoľníčkam za dobre odvedenú prácu.“ zhodnotila práce koordinátorka projektu Barbora Filo.

Priestory boli verejnosti predstavené na podujatí s názvom V novej sezóne s vynovenými priestormi 6. septembra 2019. Na návštevníkov čakala prehliadka obnovených priestorov a spolu s deťmi sme prekrstili zadnú miestnosť na ateliér. Kvôli dažďu nemohli byť využité vonkajšie priestory, ale všetky aktivity pre deti boli umiestnené v rámci našich priestorov. V ateliéri sa deti mohli zabaviť na montessori aktivitách a neskôr aj na bábkovom predstavení, ktoré pripravili naše členky. V cvičebni na deti čakali pohybovo-zábavné hry. Všetky aktivity sa niesli v téme kuchyňa, jedlo či zdravá výživa. Deti mohli oberať hrušky a orechy zo stromu, nakŕmiť princeznú vo veži, či zložiť potravinovú pyramídu. Po divadielku, v ktorom sa „zázračne“ zjavila muffinová torta, si detičky mohli vyzdobiť a aj zjesť každý svoj vlastný muffin.