Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Frühling
März, April und Mai sind die drei Frühjahrsmonate. Auf unserer Nordhalbkugel beginnt zwischen dem 20. und 21. März der Frühling. Aber was ist das Besondere am Frühlingsanfang? Warum wird er genau auf diesen Tag gelegt? Zu Frühlingsbeginn sind Tag und Nacht fast genau gleich lang, also je etwa 12 Stunden (Tag-und-Nachtgleiche). Der Frühlingsanfang kann an verschiedenen Tagen sein, das Frühlingsende ist jedoch durch ein bestimmtes Ereignis – die Sommersonnenwende – festgelegt, das (fast) immer auf den 21. Juni fällt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Sofi2012.01.10, 19:09
2019.02.13, 13:31
1440 / 10Voľný


Návšteva čokoládovne Hauswirth

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Minulý týždeň v sobotu sme boli po dlhom predlhom čase opäť na návšteve čokoládovne Hauswirth v Kittsee. Ide o malú rodinnú fabriku, ktorá od roku 1949 vyrába čokoládu a čokoládou obaľované penové, želé a fondánové bonbóny a čokolády. Franz Hauswirth senior kúpil dom vo Viedni a objavil v ňom staré formy na odlievanie čokolády a tak nejako sa začala história tejto fabriky. V Kittsee fabriku postavili začiatkom 60tych rokov minulého storočia a odvtedy priťahuje návštevníkov so sladkými jazýčkami.

Ak chcete s nami ísť a zaujíma Vás čo Vás čaká, nech sa páči, krátky náhľad.
Ide o približne 20 - 30 minútové stretnutie s krátkym filmom o histórii firmy s nahliadnutím do fabriky s najčastejšími otázkami (koľko toho zjedia zamestnanci, môžem šoférovať po zjedení rumových praliniek, ako dlho trvá výroba jednej figúrky?). Je to vhodné i pre deti, film trvá 10 minút, prehliadka podľa rýchlosti skupiny 10 - 20 minút a pokiaľ deti niečo nezaujíma, kedykoľvek je možné ktorúkoľvek časť prehliadky opustiť. V areáli sú k dispozícii toalety.

Po prehliadke väčšina návštevníkov končí v Csárde - predajni, kde je možné takmer všetky produkty ochutnať a nakúpiť v naozaj dobrých cenách. Myslite, prosím, na dietetické požiadavky a limity svojich detí podľa ich veku a zdravotného stavu a v prípade, že viete, že dieťa by taký nápor sladkého nezvládlo, radšej s ním ostaňte vonku, je to veľké pokušenie pre dospelého človeka, nieto pre deti :) V predajni je možné platiť len hotovosťou.

Individuálna doprava je v nepriaznivom počasí najvhodnejšia autom.
  • Na priehliadku je potrebné sa dostaviť priamo do areálu čokoládovne v Kittsee, lokalizované rovno vedľa kostola (pre ľahšiu navigáciu). Autom v navigácii či mape vyhľadajte Industriestr. 1, 2421 Kittsee, Austria.

  • Ak sa rozhodnete pre autobusový spoj, 901 Vás dovezie zo zástavky Most SNP alebo Einsteinovej do Wolfsthalu, kde si treba počkať na spoj číslo 297, z neho vystúpiť na zástavke Kittsee, Schloss alebo Schulen (nasledujú po sebe, na druhej nemusí stáť, treba skontrolovať jazdný poriadok, vystúpiť sa dá i na ďalšej, pri nemocnici. Spojenia si vyhľadajte dopredu, ich zmena môže spôsobiť, že budete čakať i pol hodinu na zastávke. Takýto výlet je fajn, vo Wolfsthale je pri zastávke kúsok farma, kde si môžete kúpiť domáce mlieko a pozrieť kravín. Naplánujte si to však na krajšie počasie. Spojenia nájdete vždy aktuálne na stránke dopravcu Blaguss.

  • Vlakové spojenie je najlepšie z Petržalky a vystúpiť v Kitssee, kde rovnako môžete ísť autobusom 297 k nemocnici, v peknom počasí však v prípade dlhého čakania zvoľte prechádzku, s deťmi či kočíkom je to tak na pol hodinu určite.

  • Športovci, ktorí sa rozhodnú pre bicykel či iné približovadlo môžu ísť dvomi spôsobmi, 1. hneď za hranicou Berg zísť z hrádze na druhú stranu na poľnú cestu na Berg a tá Vás dovedie takmer až k samotnej čokoládovni (končí za ňou v dedine) a 2. z opačnej strany je možnosť ísť cez Kopčany a rozhodne kratšia cesta Vás vyhodí na námestí kúsok od kostola. Určite príjemná jazda s deťmi v prívese alebo sedačke, počítajte s minimálne polhodinou intenzívneho šliapania v závislosti od kondície cyklistov.


Prehliadku môžete kedykoľvek absolvovať i sami, stačí sa v Csárde nahlásiť, dostanete slúchadlá a môžete si areál obísť. My plánujeme v blízkej budúcnosti ešte termíny:
    Utorok 26.2.2019 o 16:30 (prevádzka ešte čiastočne v pohybe)
    Sobota 16.3.2019 o 9:30 (prevádzka zatvorená)
    Streda 8.5.2019 o 9:30 a 10:30 (plná prevádzka výrobne)
Aktuálne termíny sú dostupné vždy približne týždeň pred v Semafore.

Viac informácií o čokoládovni, priehliadke, výrobkoch a firme nájdete na ich stránke http://www.chocolate-austria.com
Pár fotografií a ukážok z prehliadky:

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: