Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny
Herna

Herňa


Ďakujeme magistrátu hlavného mesta Bratislavy za finančnú podporu projektu "Obnovenie herničky a Montessori kútika" vo výške 500 EUR, vďaka ktorej sme v roku 2016 nakúpili nové hračky do herničky a loptičky do guľôčkového bazéna.


Otváracie hodiny:

Pondelok 9:30 - 11:30 s Lubkou a Luckou H. 16:00 - 18:00 so Zdenkou a Erikou
Utorok 9:30 - 11:30 s Majkou S. a Saškou 16:00 - 18:00 s Kikou S. a Baškou
Streda 9:30 - 11:30 s Andrejkou a Barborkou 16:30 - 18:00 s Radkou a Ľubkou Š.
Štvrtok 9:30 - 11:30 s Dadou H. a Vierkou M. 16:00 - 18:00 s Luckou H. a Jankou BD.
Piatok 9:30 - 11:30 s Erikou a Peťou Ch. 16:00 - 18:00 zatvorené

Príspevok na vstup do herne (platí pre celú rodinu):

  • členovia MC Budatko - vstup voľný
  • nečlenovia MC Budatko - vstup voľný v rámci návštevy Montessori a tvorivých herničiek
  • nečlenovia MC Budatko - 1,50€
  • nečlenovia MC Budatko - 1,00€ pred a po kurze
  • nečlenovia MC Budatko - 1,00€ s rodinným pasom
  • nečlenovia MC Budatko - 0,50€ s rodinným pasom pred a po kurze
  • nečlenovia MC Budatko - 0,50€ pred a po kurze s rodinným pasom
  • pre nečlenov ponúkame permanentku na 7 vstupov za 5€
  • pre nečlenov ponúkame permanentku na 5 vstupov za 2€ do herničky pred a po kurze

V rámci herne máte k dispozícii aj trampolínu /pravidlá/ a guľôčkový bazén /pravidlá/.


Dobrovoľníčkami v herni sú mamičky, ktoré tu majú svoje detičky. Nik nie je v Budatku za výkon práce platený, všetci tu pracujeme zadarmo, pretože chceme aby naše deti mali príležitosť stretávať sa s inými deťmi. Správajte sa preto tak ako u dobrých priateľov na návšteve. Budeme radi, keď aj vy sa pridáte medzi nás a pomôžete nám s vedením herne.

Prosíme Vás, mamičky, kočíky si "zaparkujte" na pravo od vstupu.

Toalety sú hneď pri "parkovaní kočíkov" – udržujete ich, prosím, v čistote. Nájdete tu aj nočník pre Vaše dieťatko. Plný nočník prosím vylejte do záchoda a po použití očistite, aby bol pripravený pre ďalšie mamičky. Tu nájdete i prebaľovací pult. Použité plienky, prosíme, zahoďte do koša pred vchodom.

V prípade, že sa chystáte počas návštevy herne jesť vy alebo dieťatko, prosíme, s jedlom si prejdite do kuchynky, aby sme priestory Budatka zachovali čisté a bezpečné pre všetkých návštevníkov.V kuchynke je možnosť si urobiť čaj alebo kávu / kapučíno / horúcu čokoládu. Pokiaľ neviete obsluhovať kávovar, poproste mamičku dobrovoľníčku v herni, aby Vám pomohla.

V MC Budatko triedime odpad, ďakujeme, že sa pridáte.

Ďakujeme, že dodržiavate v MC Budatko tieto pravidlá. Prispievajú k našej a Vašej spokojnosti.

Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť Vy a aj Vaše deti. :)