Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Herna

Hernička


Otváracie hodiny

Pondelok 9:30 - 11:30 16:00 - 18:00
Utorok 9:30 - 11:30 16:00 - 18:00
Streda 9:30 - 11:30 16:00 - 18:00
Štvrtok 9:30 - 11:30 16:00 - 18:00
Piatok 9:30 - 11:30

Príspevok na vstup do herne (platí pre celú rodinu):

  • jednorázový vstup - 1,00€
  • vstup pred a po kurze - 0,50€
  • voľný vstup v rámci návštevy Montessori kútika a tvorivých dielničiek
  • permanentka na 7 vstupov za 5€
  • permanentka na 5 vstupov za 2€ do herničky pred a po kurze
  • členovia MC Budatko - vstup voľný

V rámci herne máte k dispozícii aj trampolínu /pravidlá/ a guľôčkový bazén /pravidlá/.


Dobrovoľníčkami v herni sú mamičky, ktoré tu majú svoje detičky. Nik nie je v Budatku za výkon práce platený, všetci tu pracujeme zadarmo, pretože chceme aby naše deti mali príležitosť stretávať sa s inými deťmi. Správajte sa preto tak ako u dobrých priateľov na návšteve. Budeme radi, keď aj vy sa pridáte medzi nás a pomôžete nám s vedením herne.

Prosíme Vás, mamičky, kočíky si "zaparkujte" na pravo od vstupu.

Toalety sú hneď pri "parkovaní kočíkov" – udržujete ich, prosím, v čistote. Nájdete tu aj nočník pre Vaše dieťatko. Plný nočník prosím vylejte do záchoda a po použití očistite, aby bol pripravený pre ďalšie mamičky. Tu nájdete i prebaľovací pult. Použité plienky, prosíme, zahoďte do koša pred vchodom.

V prípade, že sa chystáte počas návštevy herne jesť vy alebo dieťatko, prosíme, s jedlom si prejdite do kuchynky, aby sme priestory Budatka zachovali čisté a bezpečné pre všetkých návštevníkov. V kuchynke je možnosť dať si za malý príspevok čaj alebo kávu. Poproste mamičku dobrovoľníčku v herni, aby Vám pomohla.

V MC Budatko triedime odpad, ďakujeme, že sa pridáte.

Ďakujeme, že dodržiavate v MC Budatko tieto pravidlá. Prispievajú k našej a Vašej spokojnosti.

Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť Vy a aj Vaše deti. :)