Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Herna

Herňa


Ďakujeme magistrátu hlavného mesta Bratislavy za finančnú podporu projektu "Obnovenie herničky a Montessori kútika" vo výške 500 EUR, vďaka ktorej sme v roku 2016 nakúpili nové hračky do herničky a loptičky do guľôčkového bazéna.


Otváracie hodiny:

Pondelok 9:30 - 11:30 s Kikou L. a Majkou S. 16:00 - 18:00 so Zdenkou a Erikou H.
Utorok 9:30 - 11:30 s Majkou S. a Saškou V. 16:00 - 18:00 s Adka P. a Jankou K.
Streda 9:30 - 11:30 s Andrejkou Z. a Barborkou M. 16:30 - 18:00 s Radkou B. a Ľubkou Š.
Štvrtok 9:30 - 11:30 s Dadou H. a Vierkou M. 16:00 - 18:00 s Luckou H. a Saška V.
Piatok 9:30 - 11:30 s Erikou H. a Veronikou Ch. 16:00 - 18:00 zatvorené

Príspevok na vstup do herne (platí pre celú rodinu):

  • členovia MC Budatko - vstup voľný
  • nečlenovia MC Budatko - vstup voľný v rámci návštevy Montessori a tvorivých herničiek
  • nečlenovia MC Budatko - 1,00€
  • nečlenovia MC Budatko - 0,50€ pred a po kurze
  • pre nečlenov ponúkame permanentku na 7 vstupov za 5€
  • pre nečlenov ponúkame permanentku na 5 vstupov za 2€ do herničky pred a po kurze

V rámci herne máte k dispozícii aj trampolínu /pravidlá/ a guľôčkový bazén /pravidlá/.


Dobrovoľníčkami v herni sú mamičky, ktoré tu majú svoje detičky. Nik nie je v Budatku za výkon práce platený, všetci tu pracujeme zadarmo, pretože chceme aby naše deti mali príležitosť stretávať sa s inými deťmi. Správajte sa preto tak ako u dobrých priateľov na návšteve. Budeme radi, keď aj vy sa pridáte medzi nás a pomôžete nám s vedením herne.

Prosíme Vás, mamičky, kočíky si "zaparkujte" na pravo od vstupu.

Toalety sú hneď pri "parkovaní kočíkov" – udržujete ich, prosím, v čistote. Nájdete tu aj nočník pre Vaše dieťatko. Plný nočník prosím vylejte do záchoda a po použití očistite, aby bol pripravený pre ďalšie mamičky. Tu nájdete i prebaľovací pult. Použité plienky, prosíme, zahoďte do koša pred vchodom.

V prípade, že sa chystáte počas návštevy herne jesť vy alebo dieťatko, prosíme, s jedlom si prejdite do kuchynky, aby sme priestory Budatka zachovali čisté a bezpečné pre všetkých návštevníkov.V kuchynke je možnosť si urobiť čaj alebo kávu / kapučíno / horúcu čokoládu. Pokiaľ neviete obsluhovať kávovar, poproste mamičku dobrovoľníčku v herni, aby Vám pomohla.

V MC Budatko triedime odpad, ďakujeme, že sa pridáte.

Ďakujeme, že dodržiavate v MC Budatko tieto pravidlá. Prispievajú k našej a Vašej spokojnosti.

Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť Vy a aj Vaše deti. :)