Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Aká matka, taká Katka; aká babka, taká matka
Zrejme každý už počul príslovie "Aká matka, taká Katka." Odkiaľ však pochádzajú vzorce správania, ktoré sa od nás rodičov naše deti učia? Rodinní poradcovia na množstve prípadov zistili, že čo sa týka výchovy, väčšina z nás buď kopíruje správanie našich rodičov alebo robí presný opak. Čo môžeme s týmto faktom robiť? Ako nezopakovať chyby našich rodičov? Veď predsa môžeme robiť vlastné ;).
Das Ende des Hobbys
Immer mehr Menschen haben mehr als einen Job – aus Lust an der Selbstverwirklichung: Bei der Generation Slash vermischen sich Arbeit und Freizeit.
Láska – očami detí
Ako vnímajú naše deti lásku? Dávame im jej dosť? Dávame im lásku tak ako ju oni potrebujú?
Vianočné prekvapenie pre hasičov
V decembri by sme radi spravili Vianočnú exkurziu u hasičov s tým, že by sme sa im chceli poďakovať za túto fantastickú možnosť. Keďže vecné dary a peniaze majú prijímať zakázané, radi by sme im pripravili prekvapenie vo forme obrovského poďakovania. A práve tu Vás budeme potrebovať!
Jazyk sa dá naučiť aj na materskej! 5 rád, ako na to (pozvánka)
"Som presvedčená o tom, že jazyk sa nedá nikoho naučiť. Každý sa ho môže naučiť len sám, a učiteľ mu môže na tejto ceste síce pomôcť, ale nie odovzdať mu jazyk na tácke. Obzvlášť v dobe internetu, kedy máme poruke nespočetné texty, nahrávky či cvičenia doslova na jeden klik, môže byť samoukom skutočne každý. Musí len vedieť, ako na to."
Coffee, Tea & Chat (in English) - Hobbies and interests
Having a hobby that we enjoy brings us joy and enriches our lives. It gives us something fun to do during our leisure time and affords us the opportunity to learn new skills. We are very fortunate to have so many different options out there today.
Liečivé príbehy
Paul Liekens, učiteľ a tréner Neurolingvistického programovania, vypracoval jednoduchú a krásnu metódu, ktorá môže pomôcť aj deťom s alergiami a chronickými ochoreniami. Čo je základom tejto metódy? Jednoducho napísané: príbehy. Príbehy, ktoré pre svoje deti napíšu rodičia a následne im ich čítajú a rozprávajú. Pomocou tejto metódy deti zistia, že choroba a liečenie neprichádza z vonku, ale pomocou našich vnútorných „spojencov“, ktorých môžu podnietiť k činnosť. Deti si vedia zavolať týchto „priateľov“ na pomoc aj keď potrebujú viac sebavedomia, alebo si nechtiac spôsobili bolesť.
Semináre s detskou psychologičkou
Pozývame vás na krátke semináre pre rodičov: {B}"Magické roky alebo ako lepšie porozumieť deťom"{b}. Každé správanie dieťaťa má svoj význam. Dospelí najlepšie porozumejú správaniu dieťaťa ak dokážu vnímať jeho prežívanie. To môžu vnímať naplno ak najprv naozaj porozumejú sebe, svojmu prežívaniu a správaniu. Porozumenie je prvým krokom k zblíženiu, k nájdeniu rovnakosti a minimalizovaniu porovnávania i odsudzovania. Semináre sa konajú raz mesačne pod vedením psychologičky Mgr. Ľubice Tománkovej.
Deň otvorených dverí 2018
Srdečne Vás pozývame na každoročný deň otvorených dverí, ktorým otvárame svoje brány pre nováčikov a záujemcov o všetko čo sa týka materského centra Budatko. Aj tento rok Vám prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznajú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Wie man mit einer neuen Stadt / Land fertig wird
Wann immer du in eine neue Stadt, ein anderes Land oder sogar Über das Meer ziehen, werden Sie wahrscheinlich die Auswirkungen der Veränderung spüren. Wenn du dich über das See bewegst, zu einem Ort, an dem nichts um dich herum bekannt ist und du dich völlig desorientiert fühlst, wirst du einen Kulturschock erleben. Ein Kulturschock tritt oft allmählich auf und kann manchmal zu Depression und Entzug führen. Es kann sich anfühlen, als ob du nie wieder glücklich sein kannst und du magst vielleicht zusammenpacken und nach Hause fahren. Aber bevor du das tust, du kannst dazu beitragen, den Stress zu lindern.
Herna

Herňa


Ďakujeme magistrátu hlavného mesta Bratislavy za finančnú podporu projektu "Obnovenie herničky a Montessori kútika" vo výške 500 EUR, vďaka ktorej sme v roku 2016 nakúpili nové hračky do herničky a loptičky do guľôčkového bazéna.


Otváracie hodiny:

Pondelok 9:30 - 11:30 s Kikou L. a Majkou S. 16:00 - 18:00 so Zdenkou P. a Luckou H.
Utorok 9:30 - 11:30 s Mariankou M. a Peťkou N. 16:00 - 18:00 s Gabikou P. a Jankou BD.
Streda 9:30 - 11:30 s Kikou K. a Majkou S. 16:00 - 18:00 s Ľubkou Š. a Andrejkou P.
Štvrtok 9:30 - 11:30 s Ľubkou K. a Kikou S. 16:00 - 18:00 s Vierkou M. a Dadou H.
Piatok 9:30 - 11:30 s Erikou H. a Veronikou Ch. 16:00 - 18:00 zatvorené

Príspevok na vstup do herne (platí pre celú rodinu):

  • členovia MC Budatko - vstup voľný
  • nečlenovia MC Budatko - vstup voľný v rámci návštevy Montessori a tvorivých herničiek
  • nečlenovia MC Budatko - 1,00€
  • nečlenovia MC Budatko - 0,50€ pred a po kurze
  • pre nečlenov ponúkame permanentku na 7 vstupov za 5€
  • pre nečlenov ponúkame permanentku na 5 vstupov za 2€ do herničky pred a po kurze

V rámci herne máte k dispozícii aj trampolínu /pravidlá/ a guľôčkový bazén /pravidlá/.


Dobrovoľníčkami v herni sú mamičky, ktoré tu majú svoje detičky. Nik nie je v Budatku za výkon práce platený, všetci tu pracujeme zadarmo, pretože chceme aby naše deti mali príležitosť stretávať sa s inými deťmi. Správajte sa preto tak ako u dobrých priateľov na návšteve. Budeme radi, keď aj vy sa pridáte medzi nás a pomôžete nám s vedením herne.

Prosíme Vás, mamičky, kočíky si "zaparkujte" na pravo od vstupu.

Toalety sú hneď pri "parkovaní kočíkov" – udržujete ich, prosím, v čistote. Nájdete tu aj nočník pre Vaše dieťatko. Plný nočník prosím vylejte do záchoda a po použití očistite, aby bol pripravený pre ďalšie mamičky. Tu nájdete i prebaľovací pult. Použité plienky, prosíme, zahoďte do koša pred vchodom.

V prípade, že sa chystáte počas návštevy herne jesť vy alebo dieťatko, prosíme, s jedlom si prejdite do kuchynky, aby sme priestory Budatka zachovali čisté a bezpečné pre všetkých návštevníkov.V kuchynke je možnosť si urobiť čaj alebo kávu / kapučíno / horúcu čokoládu. Pokiaľ neviete obsluhovať kávovar, poproste mamičku dobrovoľníčku v herni, aby Vám pomohla.

V MC Budatko triedime odpad, ďakujeme, že sa pridáte.

Ďakujeme, že dodržiavate v MC Budatko tieto pravidlá. Prispievajú k našej a Vašej spokojnosti.

Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť Vy a aj Vaše deti. :)