Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.

Letné prechádzky


Letné prechádzky 2013

Pozrite si fotky z Prechádzky začarovaným lesom.

Letné prechádzky 2012Letné prechádzky pri Veľkom Draždiaku sa uskutočnili pod záštitou starostu MČ Petržalka Ing. Vladimíra Bajana
Pozrite si fotky z Prechádzky začarovaným lesom, Indiánov a z Pirátov.

Prechádzka začarovaným lesom 2011


Štartujeme o 16.30 od detského športoviska pri Veľkom Draždiaku. Na štarte budeme do 17.15!
Štartuje sa v skupinkách po cca. 10 rodín! Nie všetci naraz a nie jednotlivci :).
V lese nás bude čakať veľa krásnych rozprávkových postáv a úlohy, ktoré máme vyriešiť a vykonať!
Cieľ: ohnisko pri Malom Draždiaku.
O pitný režim pre deti je postarané, jedlo si prosím zabezpečte sami.
Program v cieli: 17.45 - 18.15 Divadlo pre deti
18.30 - 18.45 vyhlásenie výsledkov Tomboly.
18.50-19.00 súťaž o najlepšieho zberača odpadkov pri ohnisku :).

Tento rok sa stretneme ešte na Pirátskom hľadaní pokladu

  • 14.08.2011
  • 04.09.2011

Od roku 2008 naše materské centrum pravidelne organizuje počas leta žačarované prechádzky okolím Veľkého a Malého Draždiaka v Petržalke.

Neviete si predstaviť ako prebiehajú naše prechádzky? Prečítajte si o prechádzkach roku 2008.

Štartujeme od konečnej zastávky 99 na Antolskej o 16.30.

Vyzývame všetkých pirátov, aby sa dobre obudli a nezabudli si repelent! Minule nás okrem pirátov prepadli aj krvilačné potvory zvané komáre a ledva sme sa im ubránili a poklad si ukoristili!

Pozrite si naše foto roku 2009 a foto augusta 2008 a druhé foto z júla 2008.

Prechádzka začarovaným lesom 2010

V nedeľu dňa 23.05.2010 o 16.30 odštartovalo Materské centrum Budatko už tretiu sezónu letných prechádzok. Osláviť tretie narodeniny MC Budatko prišlo takmer 30 petržalských rodín. Prechádzka od Veľkého Draždiaka k malému by netrvala dlho, keby sa nekľukatila lesnými cestičkami, na ktorých čakali deti rozprávkové postavičky: vodník, červená čiapočka, lesná víla, pirát a veselá čertica. A keďže deti sa radi hrajú a zabávajú na jednotlivých stanovištiach chytali rybičky, zbierali ovocie, hádzali loptičky do koša, preťahovali sa lanom a behali slalom. Veselá prechádzka končila pri ohnisku, kde drevo práskalo, plamienky preskakovali a z napichnutých paličiek sa šírila vôňa klobások, špekačiek a slaninky. A keď už všetci mali plné brušká, čáry máry fuk, objavil sa kúzelník a predviedol im niekoľko svojich trikov. Nakoniec každému dieťatku vytvaroval z balónika želanú vec. Dobre vybehané, vyšantené a rozradostené deti postupne odchádzali domov a o pol ôsmej bolo ohnisko prázdne a upratané.

Všetky fotografie z Prechádzky začarovaným lesom sú na facebooku a v našej fotogalérii tu!

Prechádzka 2009

Prechádzku začarovaným lesom prešlo v roku 2009 spolu s nami 110 rodičov s deťmi. Verim, že sa im všetkým páčilo a odniesli si okrem pekných cien, reflexnej pásky od policajného zboru aj mnoho zážitkov, úsmevov a plné brušká. Po prechode cez začarovaný les plný rozprávkovćh postáv sa postupne všetci ocitli pri ohnisku, kde na nich čakal príjmne si praskajúci ohník, od ktorého čoskoro bolo cítiť do ďaleka rozvoniavať všakovaké dobrotky. Potom čo sme sa s deťmi nasýtili, sme si spoločne pozreli bábkovú rozprávočku o stratenej papučke. Našu prechádzku sme zavŕšili súťažou o najlepšieho zberača smetí. Činili sa všetci, oteckovia, mamičky i najmenšie detičky. Po vyzbieraní ohniska, sme sa spokojne rozisli a tešili z krásneho poobedia.

Viac fotografií z prechádzky 2009 nájdete na tu.