Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?

Letné prechádzky


Letné prechádzky 2013

Pozrite si fotky z Prechádzky začarovaným lesom.

Letné prechádzky 2012Letné prechádzky pri Veľkom Draždiaku sa uskutočnili pod záštitou starostu MČ Petržalka Ing. Vladimíra Bajana
Pozrite si fotky z Prechádzky začarovaným lesom, Indiánov a z Pirátov.

Prechádzka začarovaným lesom 2011


Štartujeme o 16.30 od detského športoviska pri Veľkom Draždiaku. Na štarte budeme do 17.15!
Štartuje sa v skupinkách po cca. 10 rodín! Nie všetci naraz a nie jednotlivci :).
V lese nás bude čakať veľa krásnych rozprávkových postáv a úlohy, ktoré máme vyriešiť a vykonať!
Cieľ: ohnisko pri Malom Draždiaku.
O pitný režim pre deti je postarané, jedlo si prosím zabezpečte sami.
Program v cieli: 17.45 - 18.15 Divadlo pre deti
18.30 - 18.45 vyhlásenie výsledkov Tomboly.
18.50-19.00 súťaž o najlepšieho zberača odpadkov pri ohnisku :).

Tento rok sa stretneme ešte na Pirátskom hľadaní pokladu

  • 14.08.2011
  • 04.09.2011

Od roku 2008 naše materské centrum pravidelne organizuje počas leta žačarované prechádzky okolím Veľkého a Malého Draždiaka v Petržalke.

Neviete si predstaviť ako prebiehajú naše prechádzky? Prečítajte si o prechádzkach roku 2008.

Štartujeme od konečnej zastávky 99 na Antolskej o 16.30.

Vyzývame všetkých pirátov, aby sa dobre obudli a nezabudli si repelent! Minule nás okrem pirátov prepadli aj krvilačné potvory zvané komáre a ledva sme sa im ubránili a poklad si ukoristili!

Pozrite si naše foto roku 2009 a foto augusta 2008 a druhé foto z júla 2008.

Prechádzka začarovaným lesom 2010

V nedeľu dňa 23.05.2010 o 16.30 odštartovalo Materské centrum Budatko už tretiu sezónu letných prechádzok. Osláviť tretie narodeniny MC Budatko prišlo takmer 30 petržalských rodín. Prechádzka od Veľkého Draždiaka k malému by netrvala dlho, keby sa nekľukatila lesnými cestičkami, na ktorých čakali deti rozprávkové postavičky: vodník, červená čiapočka, lesná víla, pirát a veselá čertica. A keďže deti sa radi hrajú a zabávajú na jednotlivých stanovištiach chytali rybičky, zbierali ovocie, hádzali loptičky do koša, preťahovali sa lanom a behali slalom. Veselá prechádzka končila pri ohnisku, kde drevo práskalo, plamienky preskakovali a z napichnutých paličiek sa šírila vôňa klobások, špekačiek a slaninky. A keď už všetci mali plné brušká, čáry máry fuk, objavil sa kúzelník a predviedol im niekoľko svojich trikov. Nakoniec každému dieťatku vytvaroval z balónika želanú vec. Dobre vybehané, vyšantené a rozradostené deti postupne odchádzali domov a o pol ôsmej bolo ohnisko prázdne a upratané.

Všetky fotografie z Prechádzky začarovaným lesom sú na facebooku a v našej fotogalérii tu!

Prechádzka 2009

Prechádzku začarovaným lesom prešlo v roku 2009 spolu s nami 110 rodičov s deťmi. Verim, že sa im všetkým páčilo a odniesli si okrem pekných cien, reflexnej pásky od policajného zboru aj mnoho zážitkov, úsmevov a plné brušká. Po prechode cez začarovaný les plný rozprávkovćh postáv sa postupne všetci ocitli pri ohnisku, kde na nich čakal príjmne si praskajúci ohník, od ktorého čoskoro bolo cítiť do ďaleka rozvoniavať všakovaké dobrotky. Potom čo sme sa s deťmi nasýtili, sme si spoločne pozreli bábkovú rozprávočku o stratenej papučke. Našu prechádzku sme zavŕšili súťažou o najlepšieho zberača smetí. Činili sa všetci, oteckovia, mamičky i najmenšie detičky. Po vyzbieraní ohniska, sme sa spokojne rozisli a tešili z krásneho poobedia.

Viac fotografií z prechádzky 2009 nájdete na tu.