Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny
Sofi2013.12.20, 13:31277935.5 / 10Voľný


Program na mesiac December

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Celý rok si robíme vtipy, že to či ono bude až na Vianoce a čas letí tak, že sa to naozaj deje. Už to bude na Vianoce. Naše materské centrum je Vám k dispozícii až do 16.12., takže si nás plnými dúškami vychutnajte, plánujeme "dovolenkovať" až do 16.1.2017. Dovtedy sme si však pripravili veľa aktivít všetkého druhu tak, ako Ste u nás aj mimo nášho centra s nami zvyknutí.

Vianočné obdobie sa už tradične nesie v znamení pečenia medovníčkov či zdobenia stromčekov (v Dome tretieho veku), pokračujeme v pomáhaní a robení radosti po tvorbe pohľadníc pre domovy dôchodcov - ďakujeme za každú jednu, už nás Ste príjemne prekvapili, veríme, že vyhŕkne nejedna slza pri ich otváraní a čítaní.

Myslíme aj na tých aktívnych, ktorí tie ochutnané medovníčky potrebujú vybehať a 9.12. máme pre maminy tých najmenších tanec s bábätkom v šatke a pre maminy chodcov a bežcov Mini športový deň 13.12.

Väčšinou však už volíme pokojnejší program, keďže sa všetci vybeháme pri prípravách, tak sa nám trochu oddychu v Budatku zíde. Napríklad pri tvorení s Ľubkou, už spomenutom pečení medovníčkov alebo na vianočných tvorivkách v PSC Impulz (12.12.). Tvoriť môžu aj maminy, pred Vianocami viac než užitočné, darček z vlastnej ruky má jedinečnú hodnotu. Montessori Nadia Vám prináša možnosť vytvoriť si drevené vkladačky (7.12.) alebo lapbook Ľadové kráľovstvo (14.12.). Pravidelné stretnutia háčkujúcich a štrikujúcich mamín pokračujú tiež, dokonca dvakrát tento mesiac (7.12. a 14.12.). Kreatvne iným smerom sa vyberáme pri učení nemčiny, závity sa zapaľujú, wenn die Mama Deutsch lernt...

Budeme sa venovať aj alternatívnemu prístupu k zdraviu a prevencii, Aromaterapia je jedna z foriem podpory zdravia nás i našich detí (6.12.), okrem krásne prevoňanej domácnosti si môžete upokojiť, uvoľniť, či ozdraviť svoju rodinku v tomto náročnom období.

Prinášame možnosť stretnúť sa s autorkou knižky Mamou po 30tke a beseda ku knižke bude už 8.12., príďťe a môžete si knižku odniesť ako výhru so sebou. Ďalšou novinkou tento mesiac bude Mama koučing (14.12.), témy a smer diskusie určujete aj vy. Tradičné vzdelávaco-poradenské stretnutia s detskou psychologičkou a dulou máme na programe, rovnako ako Vás naďalej podporujeme v dojčení i nosení.

Aj keď je toto obdobie najmä o obdarovávaní, sebazaprení, prekonávaní a prekvapeniach, nezabudnite v tom všetkom myslieť na seba, pohodu a zdravie svojej rodiny a láskyplné prežitie predvianočného i sviatočného obdobia. Najviac záleží na tom, že budete spolu.

Veselé Vianoce a šťastný vstup do nového roku Vám zo srdca želá kolektív členiek a dobrovoľníčok
MC Budatko

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

straciakova | 22.10.2015, 14:10:19 | J

Zdieľaj:


Share on Google+